6 месеца само на кърма?

  • 1 284
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 803
Така ми каза оня ден лекарката,при което аз се оцъклих.Или аз съм нещо изостанала или какво EmbarassedТъй като почти нямам време да се ровя във форумите ви моля да ме светнете и ще съм ви безкрайно благодарна.Каза,че най хубаво било захранването със сокчета,пренца,каши и тем подобни да става от шестия до осмия месец.Синът ми ще стане на два месеца на 11 август и се притеснявам,че още не съм го захранила с нищо Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 804
И какво има за притеснение ! newsm78
Ние сме все още само на кърма и както се вижда на снимката растем много добре .
Каката също в края на 6-тия месец я захраних и пак всичко ни е било наред .

# 2
  • Мнения: 3 760
Моята бебка още е почти само на кърма (в смисъл, че е опитвала картоф и диня след като навърши 6 месеца Wink).
Имаш невероятен късмет, че си попаднала на лекар, даващ адекватни съвети!!!!!! Честито! Слушай го и няма да сбъркаш!
С ранното захранване можеш да нанесеш непоправими вреди.
Разбирам, че нямаш време да се ровиш, но хвърли едно очо на Бибилиотеката на форума....

# 3
  • Мнения: 748
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace

# 4
  • Мнения: 251
Аз също мисля да си захраня бебето късно. Сега сме само на кърма и дано поне още 4 месеца да е така.

# 5
  • Мнения: 298
Няма нищо за чудене. Не гледаш ли телевизия ? Това са новите препоръки. Не се притеснявай, дори и да не успееш, поне може да опиташ.
Успех !

# 6
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
аз също не смятам да захранвам до 6ти месец въпреки препоръките на моята лекарка,която явно живее с медицината от моето детство.малката и без това има колики а е само на кърма,какво остава като почна да я бухам със сокове. моята ми препоръча и да дохранвам като нямах много кърма добре че не я послушах!

# 7
  • Мнения: 1 353
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace
Ние сме на пет месеца и ще изчакам да шестия със захранването. Досега и вода не е пила

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Къде я намери тази лекарка? Браво на нея.  Hug А ти която и статия от библиотеката на форума да прочетеш няма да сгрешиш!

# 9
  • Мнения: 5 790
поздравления за лекарката ти  Peace
такива са новите препоръки. доказано е, че ранното захранване не само, че не носи никаква полза, но в доста случаи вреди. можеш само да се радваш, че си попаднала на педиатърка, която се интересува от новостите в професията си.  Peace

Браво на лекарката ти! Това означава, че редовно чете, информира се, което е една крачка към още по-добър професионалист!
Хубаво е и ти да почетеш, както вече са те посъветвали.

# 10
  • Мнения: 663
Божеее, някои се притесняват че ги карат да захранват рано,  други пък късно.Щом така ти е казала лекарката , по-добре я послушай, тя явно не е изостанала и и кажи името, че такива като нея все още трудно се откриват.

# 11
  • Мнения: 432
Браво на лекарката smile3501, а ти намери време да по4етеш, защото се отнася за здравето на Твоето бебе, а мисля, 4е то е по-важно за теб от вси4ко друго. Wink

# 12
  • Мнения: 3 550
Случила си на педиатър!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 758
Поздравления за лекарката и от мен  newsm10
Отляво се вижда как изглежда щерката която досега е изяла общо около 1 к.ч. нещо различно от кърма. От около месец насам и давам да опитва по нещо през ден-два.
Не мъчи и себе си и детето с опити за ранно захранване.

# 14
  • Мнения: 4 242
Само тук в този форум има няколко стотин майки захранили или захранващи децата си след 6 навършени месеца, както те е посъветвала разумната ти педиатърка.
Няма от какво да се тревожиш, защото това е нормалния развой на нещата! От теб се иска само и единствено да кърмиш на поискване, когато и колкото често е нужно, за да стимулираш гърдите си пълноценно и да имаш достатъчно кърма.
Дъщеря ми на 6 месеца, само на кърма, тежеше 8.250кг! Това ти го споделям в случай че се съмняваш че кърмата може да не е достатъчна.
Това с ранното захранване е било за кратко прието на времето, когато е трябвало майките бързо да се връщат на работа, съответно бебето минава на АМ, което не е било обогатено с витамини както сега, следователно варианта с ранното захранване е бил начина бебето да получава от някъде някакви витамини (които така и не може да усвои пълноценно). Бързо е станало ясно че не това е начина, че ранното захранване води до хранителни алергии и далеч по-страшни проблеми в последствие и е отречено. Но в България педиатрите все още, за жалост, учат по старите учебници, пари за нови няма, няма и пари за изследвания. За това сме и на едно от водещите места по брой на алергични дечица.

Общи условия

Активация на акаунт