непрекъснати напъни при едномесечно бебе.

  • 17 327
  • 13
  •   1
Отговори
  • в джунглата
  • Мнения: 916
здравеите, искам да ви попитам дали и вашите бебета като са били малки непрекъснато са се напъвали. моята дъщеря няма и месец а непрекъснато се напъва, без да  ака. сменихме 2 АМ, в момента сме на аптамил АР, но маи не е от храните. ака по 1-2 пъти на ден мислих че е от това но лекарката каза че за деца на АМ е нормално. а и след като се изака не престава да се напъва и свива. не плаче просто се свива на топка и се напъва чак става червена, няма минута спокоиствие дори когато спи го прави.
 вече незнам какво да правя и какво да пробвам.
лекарката ни каза че няма колики а и аз мисля така, но въпреки това давам чаи и капки.
ако можете да ми помогнете със съвет ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 8 585
Привет,

Има ли детето необичайно много газове?
Повръща ли след хранене?
Има ли случаи да се уригва часове след хранене?
По колко и на какъв интервал се храни?
Оставяте ли я да пие разпенено мляко от дъното на биберона (накрая).
Когато я храните, биберона Ви е пълен изцяло с мляко, или има половин мляко половин въздух?

Смяната на АМ се счита за крайно нежелателен подход за решаване на проблеми на първото детство, освен ако не се касае за алергия или ексцесивни повръщания.
Чай? -не се дават такива неща на бебе в тази възраст
Капки?-какви?

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
смяната на АМ я препоръча лекарката.
не повръща, но не винаги се оригва (а и аз след 15-20минути не настоявам вече). наистина пие и разпененото мляко от дъното на шишето, не знаех че не трябва. яде през 3 часа и гледам биберона винаги да е пълен но може и да съм сгрешила някъде . яде добре изяжда по около 110 гр., като вечер има почивка от 12 до 6.

# 3
  • в джунглата
  • Мнения: 916
чаи против колики и капки еспумизан, пак лекарката ги изписа не съм го решила сама

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен са колики.Слагай капките в млякото, така пяната изчезва.Всеки бебешки организъм свиква с АД за около 10-ина дни.Моето дете беше с колики до 5-ия месец и те се изразяваха в пъшкане и почервеняване(пищенето не го споменавам, накрая беше свикнал на болката).

# 5
  • Мнения: 8 585
Аптамил АР е специално мляко за предотвратяване на ексцесивни повръщания (езофагеален рефлукс). Поради особеният му състав то ускорява чревната перисталтика. Ако детето няма проблем с ексцесивни повръщания изборът на това мляко не е удачен. Моля обсъдете да се върнете (за последен, надявам се път) на добро и качествено АМ. Добър избор са НАН1, Хумана 1, Фризолак Комфорт, Адапта 1.

Не давайте на детето разпенено мляко от дъното на биберона. Щом стигнете дотам, изхвърляйте остатъка. 4 мезурки за 120 мл готово мляко е добро количество (1 мезурка на 30мл преварена вода е точното съотношение). Увеличавайте млякото с времето-предлагайте-колкото се изпие. Ако детето има склонност да увеличава разстоянието между храненията, изпивайки по-голямо количество мляко на всяко хранене-предпочетете този режим. Проверете как тече биберонът-около 1 капка на секунда е добре. Не разширявайте бибероните, не ги дупчете допълнително, и не ги режете (за да се "отворят").

Моля не давайте нищо друго на детето освен АМ.
Не е прието да се дават Еспумизан и др. подобни на деца на тази възраст.

Обсъдете тези елементарни неща, приложете ги и ще се види в развитие как ще бъдат нещата.
Най-важното е да изберете добро и качествено АМ. Избягвайте да давате "специални", лечебни  млека и изисквайте пълна обосновка за какво точно Ви ги дават!!

90% от "коликите" при деца са или глад, или лактазна недостатъчност. За последното има млека с намалено съдържание на (или без) лактоза-НАН Сензитив е едно такова много добро мляко.

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 12:17 от Birdie

# 6
  • в джунглата
  • Мнения: 916
благодаря ти много за изчерпателния отговор (обясни ми всичко по добре и от моята лекарка). преди  Аптамил АР, бяхме на милумил (изписаха ни от болницата 2600 и уж да наддаде кг., в момента на 25 дни е 3300) а в самата болница 7 дни ги храниха с НАН. една голяма обърквация.
току що звъннах на лекарката да попитам към коя храна да се върнем и тя каза към милумила. ти как смяташ права ли е?

# 7
  • Мнения: 8 585
Въпрос на всеки педиатър е избора на мляко.
Аз лично не работя с Милупа. Защо?
Защото повече ми харесват другите фирми? Защо?
Липса на газове, добра консистенция и цвят на изпражненията, добър прираст на тегло, качествени мазнини, използвани за приготвяне на млякото (важно е- понякога това е причина за запек). НАН се прави с финикови масла, а не фъстъчени или промишлени. Освен това има и нуклеотиди...обогатено е с. Обогатено е и с пробиотици и пребиотици.

Моят избор би бил:

*НАН1-Хумана1
*Адапта 1
*Фризолак Комфорт-това е много добро мляко за деца с разни микропроблеми със храносмилането.

Последна редакция: сб, 05 авг 2006, 13:45 от Birdie

# 8
  • Мнения: 4 392
Birdie ,бих искала да те питам нещо.(дънди ,извинявам се,че използвам темичката ти  Wink) А какво мислиш за капките против колики ? Говоря за Sab Simplex . Добре ли е да се дават?  Дъщеря ми изпи няколко шишета , докато имаше колики. Embarassed

# 9
  • Мнения: 8 585
Ползвам ги... но най-напред правим всичко възможно да контролираме всички други фактори преди това.

Най-често:

*глад-лошите режими на хранене и непредлагането на достатъчно количество мляко. Направете повече-дайте колкото иска. Гладът дава ексцесивен плач->>аерофагия (поглъщане на въздух)->>още повече чревни газове->>от вечер до сутрин плач ( и през ноща също).
*рефлукс-много бебета имат гастро-езофагеален рефлукс. Често го виждаме като "симптом на отрицанието"-първи глътки мляко-невероятен плач и дърпане от биберона. Причина-болката при първите порции храна. Тя преминава, и после детето може довършва храненето. Но езофагита си остава (от рефлукс). За това:
   >не горещи млека-температура, на която издържа ръката
   >стремим се да се уригват добре и да ги поставяме на дясната страна за 10-20 минути в леглото (подпряни отзад на гръбчето с руло чаршаф). Важи само за 1 ият месец. После е без значение. След 10-20 минути махаме чаршафчето и ги оставяме свободно.
   >добре е след 1-ият месец да оставяте детето в релакс (столчета за кола) след хранене за 30 минути.

*бибероните не се отварят допълнително-няма нужда и води само до ексцесивно поглъщане на въздух. Биберона се пълни изцяло с мляко (имам пред вид, когато е наведен и детето се храни) а не половина мляко-половина въздух.
Биберонът "Примиджиорни" на Чико е изключителен биберон.
Няма значение изборът на биберон-каучук или тип "човка" (Нук или Мам). Децата се приспособяват.

# 10
  • Мнения: 4 392
Сигурно си прав,защото най-силни колики Симона имаше точно по времето,когато хич не бях наясно как да кърмя,а именно на поискване. Embarassed

# 11
  • Мнения: 8 585
"а именно на поискване."
това е много относителен термин. Защо? Защото майките несъзнателно рзбират всяко неспокойствие или плач като "поискване".
Докато ако си направите програма (не строга, не "по часовник", а еластично, но точна) почти винаги (ако не е болно детето) ще Ви е ясно от какво е неспокойно.
Безразборните кърмения на половин час ("на поискване") водят до голямо неспокойствие и проблеми. За да се кърми на половин час, или млякото не стига, или детето плаче по друг повод.
На поискване се разбира да храним с еластични разбирания на времето-тоест в рамките между 3 и 4 часа разстояние да кажем, а не при всеки плач.

Има много подробности около тази тема, които биха Ви спестили много грижи и тревоги, но от "Ла лече лигата" държат пистолет и бам-бам->>няма го Бърди... Simple Smile

Все пак ако има интерес ще пиша... разбира се.
Колко много тревоги могат да се спестят в първият месец чрез прости съвети ...

# 12
  • Мнения: 145
Ние сме на три месеца и досега продължава да се напъва. Не е имал колики, нито пък сме сменяли АМ-от 40-я ден е на Аптамил, толкова се напъва, че даже спи отвит,краката му са постоянно във въздуха, мисълта ми е че това изобщо не е за притеснение ако няма други признаци.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 421
 Синът ми беше така - напъва се и почервенява. Категорично смятам, че това при него бяха колики, защото след 2-рият месец отшумяха.
С мъжът ми  коментирахме, че не се сеща да заплаче като го заболи коремчето, а само се напъва и свива(но той по принцип не плачеше).

Общи условия

Активация на акаунт