Боядисано пране

  • 13 885
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Момичета...много ми е смотано..ама и какво друго може да ми бъде, като и самата аз съм смотана  Confused

Пуснах си тъмно пране, както обикновено (съчетано с някои червени неща, винаги така правя и проблеми нямам), но този път пуснах по поръчка на мъжа ми и домашните му чехли......Голяма грешка  Cry

Чехлите са пуснали и  ЦЯЛОТО ми пране е на петна. Пижами, хавлии..всичко..Не ми пука толкова за пижамите и хавлиите, макар да ме е яд, но се чувствам ужасно за дрешките си на Викториас сикрет. Любимите ми дрешки се окепазиха  Cry  Cry  Cry

Вярвате ли ми, че цялата треперя?

Накиснах ги веднага във Ваниш. Целия го използвах да накисна двата ми ценни потника, но петната си стоят  smile3511 , въпреки, че като накиснах нещата с Вениша и ги изплакнах, падна част от тъмната боя.


Какво да правя? Моля ви, помогнете ми с нещо- съвет....с каквото и да е   Tired

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Ами ние имаме индивидуална пералня и там свекито ползва някакъв професионален препарат за оцветено пране.Знам,че с него се оправя.На хората сума ти и неща са оправили.Само,че не му знам името и ако искаш като си дойде да я питам и да ти пусна едно ЛС.
Иначе знам за едни кърпички Грей май се казваха дето ако имаш съмнение,че ще пусне някоя дреха се слагат и улавят пуснатата боя.

# 2
  • София/Благоевград
  • Мнения: 362
май нищо не можеш да направиш вече newsm78....освен да ги избелиш Sad

# 3
  • Мнения: 5 622
май нищо не можеш да направиш вече newsm78....освен да ги избелиш Sad

Ама как ще ги избелвам  Shocked Единият потник е син, другото потниче червено  Shocked


Ами ние имаме индивидуална пералня и там свекито ползва някакъв професионален препарат за оцветено пране.Знам,че с него се оправя.На хората сума ти и неща са оправили.Само,че не му знам името и ако искаш като си дойде да я питам и да ти пусна едно ЛС.
Иначе знам за едни кърпички Грей май се казваха дето ако имаш съмнение,че ще пусне някоя дреха се слагат и улавят пуснатата боя.

Моля те, да ми пишеш когато имаш инфо  Praynig

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 284
Бубка, ако Вениш не е помогнал... И да, вярвам ти, че трепериш! На кого не се е случвало  Grinning
Споменатите кърпички също не мисля, че ще оправят положението. Те се използват за предотвратяване на такова  Peace

# 5
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Бубка, ако Вениш не е помогнал... И да, вярвам ти, че трепериш! На кого не се е случвало  Grinning
Споменатите кърпички също не мисля, че ще оправят положението. Те се използват за предотвратяване на такова  Peace
Да,кърпичките са за предотвратяване,ама казвам за препарат,който оправя вече боядисано такова.

# 6
  • Мнения: 1 909
И а3 не се се6там кърпичкиа друго, совен 3а кьрпи4ките, но те ве4е няма да помогнат в слу4ая.

# 7
  • Мнения: 3 360
Буба и аз съм я вършила тая работа и знам,че си е за яд. Close..Съчувствам ти...Опитай пак с Вениш-само че си направи по-силен разтвор и ги остави накиснати в по-топла вода няколко часа/...така спасих аз един панталон-цяяяла нощ в препарат/То по-лошо няма да стане със сигурност Peace,ама  може и да се оправи!

# 8
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
На Апта има активатор, който действа като цветна белина - на таблетки го продават. Не давам гаранции, но може и да стане. Късмет  Peace

Аз наскоро имах същия проблем. Оцветих на мъжа ми чисто нова жилетка 4you и ластиците на ръкавите, които са сиви се оцветиха и станаха розови. Купих кърпички, топих в белина /само ластиците/, прах с въпросната таблетка, която ти предлагам и да ти кажа имаше някакъв ефект. Не се възвърна същия цвят, но поне петната се махнаха и стана равномерно.

# 9
  • Мнения: 5 622
Буба и аз съм я вършила тая работа и знам,че си е за яд. Close..Съчувствам ти...Опитай пак с Вениш-само че си направи по-силен разтвор и ги остави накиснати в по-топла вода няколко часа/...така спасих аз един панталон-цяяяла нощ в препарат/То по-лошо няма да стане със сигурност Peace,ама  може и да се оправи!

За цяла нощ ме е страх да ги оставя, че Дуци ми беше показала как съсипала едни панталонки с Вениш, но тя ги държала 3 дена, загубената  Joy


То аз ако знаех, че ще пуснат въпросните чехли (гръм да ги тресне дано!), въобще нямаше да ги пускам вътре, барабар с изпитаното ми  непускащо пране  smile3511

# 10
  • Мнения: 5 622
На Апта има активатор, който действа като цветна белина - на таблетки го продават. Не давам гаранции, но може и да стане. Късмет  Peace

Аз наскоро имах същия проблем. Оцветих на мъжа ми чисто нова жилетка 4you и ластиците на ръкавите, които са сиви се оцветиха и станаха розови. Купих кърпички, топих в белина /само ластиците/, прах с въпросната таблетка, която ти предлагам и да ти кажа имаше някакъв ефект. Не се възвърна същия цвят, но поне петната се махнаха и стана равномерно.

Къде да я търся тая таблетка, само се чудя? В големите супермаркети няма да е, че там няма да продават на бройка, но къде да я намеря? Аз Апта съм виждала именно само в големите магазини. Сега пера точно с такъв прах за пране даже  Wink

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Ами в Пловдив я купих от квартално магазинче за препарати, което е доста добре заредено, но не знам при вас как я разпространяват Апта-та.

# 12
  • Мнения: 3 360
Успех в борбата с петната! А ако намериш "лек"пиши ,че и други смотли има-не си сама  bouquet!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
пускаш чехли заедно с бельо ?!

# 14
  • Мнения: 5 622
пускаш чехли заедно с бельо ?!

С бельо ли?  newsm78 Кой ти каза? Аз бельо не видях в прането си  Thinking

Чехлите- домашни, не са за двора, нито за обора с кокошките  Joy

Общи условия

Активация на акаунт