как се определя температурата при бебетата ?

  • 2 839
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
как се определя температурата при бебетата ?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 240
Ако сте с обикновен термометър - в дупето за няколко минутки /с едната ръка хващаш и вдигаш двете крачета едновременно, а с другата поставяш термометъра/. Ако детето е по-големичко и успееш да го задържиш известно време кротко - по-добре под мишницата.
Има термометри, които се слагат в ушите или устата, ама не съм запозната.

# 2
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Моята педиатърка ми каза,ако меря в дупето от температурата да извадя 5 десети и това е реалната температура.Ако като я измериш е 37,5 то в същност е 37 градуса.Предното май че ти е обяснила как се измерва в дупето.

# 3
  • Мнения: 2 804
Слагаш обикновен термометър в дупето за около 4 минути след което ако термометъра е над 38 значи детето е с температура .
Махат се 5 десетици за определяне на точната температура .

# 4
  • Мнения: 3 360
Термометъра в дупето Laughingаз така съм я мерила.И както вече е казала kama4e,вадиш 0.5градуса от измерената Т.Това е!

# 5
  • Мнения: 7 474
Купих си от Технополис бързомерещ дигитален термометър (за подмишници) на Байер . Мери за 10 сек. идеален за бебета  19 лв. е с огъващ си накрайник. Peace

Последна редакция: нд, 06 авг 2006, 11:00 от Leo

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз съм с дигитален.Меря под мишницата.

# 7
  • Мнения: 8 505
Под мишницата с дигитален меря.

# 8
  • Мнения: 8 917
Под мишницата с дигитален меря.
Peace

Никога не съм мерила в дупето и определено нямам такова намерение, след като са измислени дигиталните термометри, които мерят за секунди Т Peace

# 9
  • Мнения: 251
Под мишницата с дигитален меря.
Party

# 10
  • Мнения: 748
аз така и се отказах да се опитвам да й меря Т в дупето. няма как да я задържа толкова време да не мърда и ме е страх да не се счупи термометъра. меря я под мишницата докато яде или спи, или с дигитален Peace

# 11
  • Мнения: 3 069
Най-добре е с живачен термометър под мишницата!

# 12
Аз никога не съм мерила Т на бебето в дупето.Винаги й слагам термометъра под мишницата,занимавам я с нещо и номера става WinkА нормалната бебешка Т не знам колко тр да е,но на няколко пъти съм я мерила и показваше 36,6(мисля че трябва да е такава Thinking

# 13
  • Мнения: 8 242
Под мишницата меря откак се е родил. Слагам термометъра и държа ръчичката, а през това време го заглавичквам нещо да не мрънка, че като не може да мърда и много се сърди Crazy И докато спи става  Peace
В дупето не искам да бъркам по какъвто и да е повод.. Дано не се налага  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 419
Моята педиатърка ми каза,ако меря в дупето от температурата да извадя 5 десети и това е реалната температура.Ако като я измериш е 37,5 то в същност е 37 градуса.Предното май че ти е обяснила как се измерва в дупето.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт