Расте ми мъдрец

  • 788
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Предполагам,че темата не е за тук,но тук ще я видат повече хора.
От петък вечерта мъдрецът ми реши да расте,но такова чудо до сега не е било.Не съм спала,не съм яла,не мога да си затворя устата,не мога да я отворя,абе накратко казано-агонизирам вече.Зъболекарката ми е на работа чак четвъртък и не искам да ходя при друг,но ако до тогава продължава така ще откача.Главата ми прилича на плондер.Тъпча се с обезболяващи,но нищо не помага.Моля ви,ако някой го е преживял,дайте ми идея как да си облекча болката,защото вече ме докарва до лудост.
П.п.Предполагам,че е писано на тази тема вече някъде из форума,но нямам сили да търся,затова пускам нова тема Cry

# 1
  • Мнения: 823
Да много боли,но докато пробие е така Confused.Пила съм аулин и ми е облекчавало болката.Дано да те поуспокои:pray:

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Възможно е мъдрецът да не може да пробие венеца - тогава се налага операцийка. Лека е, веднъж ми е правена, още като студентка. Докато трае не боли, ама после като мине упойката... ooooh!

# 3
  • Мнения: 2 697
Мила apoklistika,

Съветвам те час по-скоро да снимаш зъба, защото е много възможно такъв тежък пробив да се дължи на лошо положение на зъба във венеца. В такива случаи зъбът може да натиска други зъби и това да причинява отока, силната болка и проблемите с отваряне/затваряне на устата. Казвам ти го от моя ужасен личен опит с мъдреците, при единия ми се наложи да се оперира. Не искам да те плаша, а просто да те мотивирам още утре (понеделник) да отидеш на зъбна снимка. а и мисля, че е много препоръчително със снимката да идеш веднага на зъболекар и да не чакаш! Просто симптомите, които описваш, са сериозни и трябва веднага да се действа, а да не се чака. Така че, моля те, послушай съветите ми, зъбите правят големи проблеми понякога. И пиши какво става с теб, всичко ще бъде наред, сигурна съм, но все пак, пиши Hug

# 4
  • Мнения: 337
Момичета,благодаря ви много за съветите,страх,не страх,мисля наистина още утре да отивам,няма да чакам,че да не стане нещо още по-сериозно.

# 5
  • Мнения: 337
Мили момичета,благодаря ви,че ме стреснахте,че иначе нямаше да се престраша да отида на зъболекар.Вчера ми цепнаха венеца и днес вече е по-добре.Ще пия 1 седмица антибиотици,а като мине инфекцията трябва да го вадят Cryта сега се настройвам психически за ваденето Laughing

Общи условия

Активация на акаунт