Избор на количка - моля за съвет!

  • 740
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте!
Доста рових и четох къде ли не за количките. И колкото повече чета, толкова повече се обърквам  newsm78 каква марка и модел да избера за бебето, което скоро ще трябва и да возим.  newsm03 И знам, че причината е в липсата на критерии, по които да избирам. А критерии нямам, защото нямам опит. За това ви моля, дайте ми съвет! Терминът ми е на 01 октомври и вероятно ще раждам планирано със секцио /т.е. може би е важно количката да е лека?/. Нямам против и "возило" втора ръка.
Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 44 041
Ами препоръка - иди някъде където се предлагат мн колички, разгледай, побутай, помисли и избери. Важното е да не ти е безумно тежка, да можеш лесно да я буташ, да е маневрена, хубаво е и да е по-широчка. Удобно е ако се въртят колелата, ако има голям кош, ако има чанта към нея (но не пречи и да няма а ти да си вземеш допълнително някаква.), аз държа и на големия сенник, за да не се занимавам с чадърчета, вероятно ще получиш мн съвети дръжката или поне коша да се въртят, за да може да гледа бебето и към теб и навън, но аз открих, че не е фатално ако това не става. Бебо гледа само навън и е мн доволен. Като гледам ще раждаш септември - октомври така, че ще ти трябва комбинирана количка (има и по около 10 кг, което не е тежко, моята е 12.5 и не ми епроблем), с покривало и дъждобран (който също може да си купиш отделно), гледай да е с по-големи гуми, ако може и помпащи се за по-меко и стъбилно возене зимата. С хубави грайфери и амортисьори.
Иначе мисля, че това, че ще си секцио не играе голяма роля в избора на количка, ти няма да юрнеш детето от първия ден навън все пак....
За съжаление за  снега не знам дали е по-удобно гумите да са единични или двойни, нашите са двойни др опит нямам.....като направиш още 5 мнения, ще имаш достъп и до форума с обявите можеш да разгледаш и там, има добри предложения понякога...може да разгледаш и някой оказион за 2 ръка бебешки неща....Успех, ако има др питай....Успех в избора и леко раждане


В момента даже има една обява на една мама от бургас продаа Graco със столче за кола  350 лв - количката изглежда мн добра поне на снимка

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 12:37 от bubu_to

# 2
  • Мнения: 649
ами да допълня, че според мен е важно и да имаш кош за новородено или порт-бебе към количката, защото бебо ще се ражда наесен-октомври и така ще му е по-топличко през зимата....

Има много хубави комбинирани колички (маркови) на старо, а например за лятото може да си вземеш после някоя по-евтина лятна.

# 3
  • Мнения: 2 309
За мен критерия за функционална количка е,че трябва или основния кош да се вьрти или дрьжката й.Дори и да се снабдиш и с останалите кошчета (от които не виждам смисьл,понеже се ползват кратко),вятьр винаги има и даже и да е голямо детето,няма да му е приятно.Поне моето крещи и нервничи,като му вее силно.

# 4
  • Мнения: 6 472
С първото ми дете ми бяха донесли страхотна комбинирана количка. Беше страшно удобна за новородено, сравнително маневрена, стабилна и я ползвах цели .....6 месеца Tired После си купих лятна тип чадърче, защото комибинираната ми беше тежка.
Сега с второто дете взех на заем количка за първите месеци и си купих две летниколички Whistling Това си е лично мое мнение, не всички го споделят, но аз влача дечурлигата непрекъснато къде ли не и за мен от многосъществено значение е количката да е лека, удобна, компактна и лесна за сгъване.

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Маг Ингланд Принцес Роял /въртящите гуми/, обръщаща се дръжка, само 9кг. е, прекрасни свежи десени, не е скъпа около 230лв.  Peace





А тази мисля, че е модел на Пепино-Скарт KB



-РЕГУЛИРУЕМА ПО ВИСОЧИНА И
ПРЕХВЪРЛЯЩА СЕ ДРЪЖКА
-ОКАЧЕНИ ПРУЖИНИ
-ПОРТБЕБЕ
-ПОКРИВАЛО
-ЧАНТА
-ДЪЖДОБРАН
-КОМАРНИК
-БАГАЖНИК
СТРАНА ПРОИЗВОДИТЕЛ: ПОЛША
306 лв.
http://www.stefi.biz/index.php?action=show_desc&product_id=479


Втора ръка търси в подфорума Купувам, продавам има доста обяви на колички от марката Маг Ингланд, само не се лъжи да купуваш Чиполино/комбинираните/, много са тежки, неудобни и т.н /казвам го от личен опит/

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 20:09 от doniboni

# 6
  • Мнения: 99
Много ви благодаря!   bouquet Това е първата ми тема и дори се вълнувам, когато виждам вашите мнения... Embarassed Наистина е стахотно, че има как мамите да споделят опит.  newsm10 Поздрави!

# 7
  • Мнения: 346
Ето ти и мойте критерии Hug:
- да е лека(което за комбинирана количка е малко относително понятие де, но да кажем 10-12кг. със зимния кош) newsm78
- да е маневрена (което за мен ще рече, предни(предно) двойни (двойно) въртящи се колелета!!)
- Да се побира в багажника на колата;
- Да е широка за бебо;
- Да се сваля тапицерията й за да се пере в пералня (че аз съм си мързеланка и не обичам на ръка  Blush) или поне да е достатъчно тъмна на цвят за да не й личи като се позацапа;
- да се регулира дръжката за мама;
- и ако има и др. "екстри" - дъждобранче, чанта, поставка за шишета/чаши - още по добре  Flutter
Останалото според мен зависи от цената, която си готова да платиш  Hug
Дано съм била полезна. Успех в избора   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт