пиене от шише или чашка?

  • 666
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 376
Майчета, според вас до каква възраст бебешорите трябва да пият вода, мляко, сокчета от шише с биберон и кога да се премине към чашка с мек или твърд накрайник?

# 1
  • Мнения: 46 438
До когато иска ще пие от шише с биберон, не смятам да се намесвам  Peace

За всичко друго ползва чаша, обикновена, вече пие без да се залива, не съм я учила, не съм я карала да пие с накрайници, сама се научи  Grinning

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да се приучава още от 3тия месец ако детето е кърмено, но му се дава вода/сок.
Иначе когато започне да се дават такива течности. По-рано да откаже бибата по-добре, според мен, но зависи от детето и настройката на мама.
Ние дигнахме шишето окончателно на 1г и 3мес.

# 3
  • Мнения: 6 390
Не знам до коя възраст е уместно да пие мляко с биберон  newsm78 - така все още го пие
но вода пие от чаша с накрайник някъде от 6.ти месец
От 14-15 м. пие вода от шишета със спортен накрайник

# 4
  • София
  • Мнения: 1 315
Ицко се научи да пие от чаша на 1г и 2 месеца.
Опитах се да го науча и по-рано - резултата беше ,че се оливаше целия. После изведнъж се научи.
Бибите ги махнаме преди 2-3 дни, когато спря да пие вечерното си мляко. Водичка у нас пие с чаша, навън с шише със сламка.
А за клапите - пробвах го и на 3-4 месеца - не можеше, после към 6 месеца се научи да пие сок с клапа, но мляко така и не пожела.

# 5
  • Мнения: 7 186
Когато реши детето, ако не иска- не го насилвай. Алекс си пие млякото с биберон, пробвах го с накрайник, но не иска и не съм го мъчила. Иначе водата си я пие от чаша с накрайник.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 573
Моят син може да пие от чаша, но предпочита шишето. От шише изпива по 1-1,5 л., а от чаша 200 гр. Затова още пие от шише и вечер пие от него Нестле Джуниър. И малката пие от шише. И то на Камера. Досега не искаше вода и сок и се чудех защо, а то било от марката. Карах я да пие от Авент и тя не пиеше. Смених с Камера и сега е добре.

# 7
  • Мнения: 8 505
От когато решиш,че детето ти е готово.
На дъщеря ми смених шишето за вода с чаша със сламка на 4м,а за мляко-замених биберините с накрайници на 6м.

# 8
  • Мнения: 4 621
За всяко дете е индивидуално. Яна започна да пие от накрайник на 6 месеца, на 8 вече пиеше от чашка  Grinning

# 9
  • Мнения: 7 640
а моите не могат да схванат как да пият вода от чаша с клапа Rolling Eyes
Някакви предложения?
Всъщност само вода пият от биберон, сок могат и от обикнована чаша с моя помощ, естествено

# 10
  • Мнения: 8 917
Майчета, според вас до каква възраст бебешорите трябва да пият вода, мляко, сокчета от шише с биберон и кога да се премине към чашка с мек или твърд накрайник?

Докато си реши сама Mr. Green В момента пие и от чаша, и от сламка, и от биберон - нощното АМ го даваме с него.

# 11
  • Мнения: 515
Махнах биберонското шише на 1г. и 3м. , защото изобщо не можеше да спи. Тъкмо заспи и вземе, че го изпусне, после се започваше едно въртене и чешене на венците със залъгалката и пак тъкмо заспи - изпусне я и всичко отначало. Освен това ми се струваше, че зъбките й започват да се изкивяват. Е затова реших да ги махна.

Накрайниците не ги хареса. Със сламка не можа да се научи, оливаше се месец -два докато се научи с чашка.

Сега ми се струва, че й е било твърде рано, заради трудното заспиване. Племенникът ми (по-голям с един месец от дъщеря ми  Grinning 2г.1 м.)още е с шише -вечер го слагат в леглото с шишето със сок и той си заспива спокоен. А Йоана  я приспивам много дълго  - около 1 час понякога.


# 12
  • Мнения: 1 209
Ние водата е сока ги пием вече от чаша с гумен накрайник. Със сламка въобще не се сеща да засмуче. Но за чаша с твърд накрайник мисля че ни е много рано, не съм го пробвала.

# 13
  • Мнения: 5 299
Аз купих чаша с накрайник към 8-я месец, но и до ден днешен не е удобна за пиене. От месец насам давам шише със сламка. Вечерното мляко си го пие с биберон.

# 14
  • Мнения: 537
Моето момиче на 7 месеца ми хвърляше шишето с биберон и минахме на чаша. Сега е на 1 год. и пие вече и от сламка, но си предпочита чашата. Поне с чашата не разлива както с биберона.

Общи условия

Активация на акаунт