Къде греша за нощното спане?!

  • 2 993
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 425
От няколко дни си мисля:Къде ли греша относно нощното спане на моя син!?
Той НЕ спи непробудно цяла нощ!Събужда се няколко(много пъти) къде от зъби,къде не!Като се събуди аз само го взимам на спалнята и го слагам на гърдата,помякога суче,понякога не(само 2 пъти си дръпва и продължава)...не му ли е време вече да спи непробудно?Дали не греша аз?Дали да опитам с всеизвестната водичка(подсладена) нощем?
Споделете при вас как е било?
  bouquet

# 1
  • Мнения: 928
На 1 г и 7 месеца е моят син - още се събужда. Пие вода и продължава да спи. Не знам има ли грешки  Thinking

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Колкото и странно да ти се струва, синът ми не е спал никога при на спалнята,а само в леглото си.
Като се е събуждал му давах вода и едно чаршавче което гушка и до днес.
Кръстил си го е нани.
Той е на 4 години.

# 3
  • Мнения: 3 425
Аз се чудя дали да не му давам вода вече,а не кърма?

# 4
  • Мнения: 2 672
моят като се събуди го прави заради бибата / давам му я и си заспива /или просто е сънувал кофти сън / тогава го гушкам и го успокоявам/

# 5
  • Мнения: 46 438
Не мисля, че грешиш някъде  newsm78 заспива ли спокойно, след като си хапне млекце?
Въобще не обръщам внимание на нощното будене, вече е на почти 2 г., но примерно 2 пъти в месеца се случва да се събуди, давам мляко и заспива Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 399
Ами време му е според мен. Ако се буди от зъби или някакъв друг дискомфорт, е разбираемо, но както го описваш, май става въпрос повече за будене по навик. Не знам дали трябва да му даваш вода, но според мен е време да му премахнеш нощното кърмене. На тази възраст детето е в състояние да издържа през нощта и без да яде. как го приспиваш? Ако запива на гърда, изобщо не е за чудене че се буди през нощта и си я търси. Това е програмирано от начина по който е свикнало да заспива, така че това е също една насока в която да търсиш причината за събуждането.

# 7
  • Мнения: 3 367
на тази възраст нямат нужда от нищо през нощта;ние го оставихме 2 нощи да помрънка без да ска1ам аз веднага да го успокоявам,оттогава си спи ок 1е и ние..има доста л-ра по въпроса и доминира мнението 1е не им правим услуга като не им даваме възможност да се нау1ат да се приспиват сами..
спокойни нощи,
Анна

# 8
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
До 1.6 години се будеше в 2 часа за шише мляко. Ако го усетя и му го дам преди да се събуди - пие със затворени очи и продължава да си спи. Прецени колко изяжда, ако е гладен нощем не можеш да откажеш. Но ако е само лош навик, давай водата или залъгалка  newsm78

# 9
  • Мнения: 416
Не го взимай на спалнята. Давай му вода разбира се, може да е жадно.

# 10
  • Мнения: 476
Аз не мисля, че грешиш. Просто има деца, които спят непробудно, има и деца, които се будят. Това нещо ще се промени и детето ще го израсте. Моят син се будеше по два пъти на нощ до навършване на година и два месеца, за да яде. Сега пак се буди, но много по рядко и не хапва вече.
Повярвай ми опитвала съм какво ли не да го отуча, но не успях. На финала сам се отучи.

# 11
  • Мнения: 3 886
да и при мене беше така до голям се будеше  и аз го слагах на гърдата а в момента в които го оставях в креватчето всичко се повтаряшя от начало това беше докато изникнаха първите зъбки а  с дъщеря ми беше нощно будене самодо 4 месеца но това заради яденето  иначе сега заради зъбките плаче вечер когато заспива не се притеснявай ще отмине от самосебеси  но недеи да го приучваш на спалнята  даи му гърда но после обратно иначе може да му стане навик  bouquet  bouquet

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Според мен няма грешка. Нали и възрастните се събуждат през  нощта - причини най-различни. Според мен детето не е чак толкова голямо и спокойно можеш да му даваш да суче по малко и нощем, щом се успокоява. А може да пробваш и с вода. Наистина може да е жадно. Моят син също има нощи, през които се събужда за малко, а после пак си заспива. И друг път съм го казвала - децата не са роботи, за да ги програмираме, както на нас ни е удобно - те са живи същества със своите нужди, болки, впечатления, страхове. малко гушкане при мама няма на му навреди, а напротив.  Hug

# 13
  • Мнения: 1 446
На 1 г и 7 месеца е моят син - още се събужда. Пие вода и продължава да спи. Не знам има ли грешки  Thinking
Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 676
Аз пък мисля, че и за детето не е добре да не спи спокойно поне 10 часа. Също НЕ мисля, че това е свързано с някакви характерови особености на детето. Това са навици и нищо друго. Според мен най-добре му спри всичко. За няколко нощи ще отвикне. Разбира се не казвам, че когато се събуди от някакъв проблем не трябва да го успокоиш, но на тази възраст вече достатъчно добре си личи защо се буди. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт