проблем с аспиратор

  • 12 947
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
аспираторът ни е нов, а като го пусна пак си мирише на манджа цялата къща  Close незнам дали нещо не сме объркали при монтажа - остана един пластмасов кръг, който не можахме да разберем къде да сложим /инструкциите явно сме ги изхвърлили по невнимание  smile3538 /. помагайте моля - слага ли се някъде това чудо или да викаме техник? newsm78

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Нашия беше комплект с една клапа - пласмасов кръг с две пласмасови подвижни полукръг4ета върте - тя е за да не ти бяга топлото(студеното) когато аспиратора не е включен. Възможно ли е да имате такава и да сте я монтирали обратно - да се затваря като го включиш!!!

# 2
  • Мнения: 5 475
да се затваря като го включиш!!!
newsm78 и на мен така ми се вижда...щом не смуче нищо.  Peace

# 3
  • Мнения: 4 546
а къде точно се слага тая клапа? ние въобще не сме я сложили  Embarassed
като си сложа ръката под аспиратора не дърпа. а акто отида отвън и си сложа ръката на изхода на тръбата - духа много силно  newsm78

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Това, че ви мирише на манджа в къщи, да не е от комина. Нашият абсорбатор си действа безотказно, но явно има запушване в комина и, когато готвят комшиите, миризмата от тях идва у нас. Отвратно е.

# 5
  • Мнения: 4 546
ами той не е в комина, а навън

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
а къде точно се слага тая клапа?
Абе не съм монтирала аспиратор, но мисля 4е е между аспиратора и  въздуховода - т.е. на изхода от аспиратора преди тръбата

# 7
  • Мнения: 1 047
Така малко трудно би станало,ама нека опитаме.
Обикновено аспираторите имат:
- два изхода: отгоре и отзад.Използва се единия,според даденостите на комина и кухнята.Другия се затваря с фабрична капачка,която е част от комплектацията на уреда.Вие затворихте ли вашия такъв?
-два прехода към въздуховода: ф110 и Ф130.Използва се този,който е подходящ,т.е. съвпада с Ф-то на комина.Другия не се монтира.Предполагам на Вас това Ви е останало.Ако е така,споко,не се мъчете да го вкарате където и да е!
-имат една клапа,която насочва струята според Вашето желание(настройка):към задния,горния отвор или към активния филтър.Ако нямате такъв филтър,а потока е насочен към него,миризливия въздух се връща в кухнята.Ако е насочен към отвора,който не се ползва,ефекта е същия.
-клапа,която пуска потока само в една посока,т.е. навън.Не ми се вярва,но може да сте я монтирали обратно и тя не може да функционира.
Дано има ефект!  bouquet

# 8
  • Мнения: 4 546
благодаря, borko   bouquet
ще ги прегледам точките на място в къщи  Laughing

# 9
  • Мнения: 7 640
Това, че ви мирише на манджа в къщи, да не е от комина. Нашият абсорбатор си действа безотказно, но явно има запушване в комина и, когато готвят комшиите, миризмата от тях идва у нас. Отвратно е.
да не би и при вас да е от клапата

# 10
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Това, че ви мирише на манджа в къщи, да не е от комина. Нашият абсорбатор си действа безотказно, но явно има запушване в комина и, когато готвят комшиите, миризмата от тях идва у нас. Отвратно е.
да не би и при вас да е от клапата

Тц, абсорбаторът го имаме пета година, а проблемът е от скоро. Отделно от това и други комшии се оплакват. Абе, въобщееее, станали сме едно голямо семейство във входа- знаеме си всичко.

# 11
  • Мнения: 7 640
ами значи и те "закусват " с вашето готвено Mr. Green
Явно проблемът е в комина- да не би някой сръчко над вас да го е прекъснал при ремонт?

# 12
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
ами значи и те "закусват " с вашето готвено Mr. Green
Явно проблемът е в комина- да не би някой сръчко над вас да го е прекъснал при ремонт?
Като нищо. Счупиха се от ремонти през последните 2 години.Кой знае какви са ги свършили.

# 13
  • Мнения: 7 640
то закон са длъжни да ви уведомят и да съберат подписи на всички надолу от тях.
Живеех на първия етаж, та знам.
Отделен е въпросът, че при свършен факт си практически безсилна.

# 14
  • Мнения: 4 546
то закон са длъжни да ви уведомят и да съберат подписи на всички надолу от тях.
Живеех на първия етаж, та знам.
Отделен е въпросът, че при свършен факт си практически безсилна.
точно. ние затова решихме направо навън да го изведем, защото акто ходихме по етажите да питаме дали всичик над нас имат комин, една луда женица ни обясни, че си бил в нейната къща комина и каквато си искала щяла да го прави  Close
нищо не открихме нередно  Rolling Eyes за всеки случай обърнахме посоката на въздуха и ще пробвам довечера какво ще стане.
като си сложиш ръката под аспиратора трябва ли да се усеща , че дърпа?

Общи условия

Активация на акаунт