Беба е висока температура и не иска да пие вода

  • 1 256
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте,

Рали от снощи е с висока температура - 38.5 - 39.5. С нищо не може да се свали. Давах Панадол и Ефералган свещички, обаче я отпуска само за 4ас и после пак. Като парцал е, само мрънка, не иска да яде нищо. Вода с 300 зора може да близне. Много ми е притеснено, страх ме е да не се обезводни. До преди температурата се кърмехме по 3 пъти на ден. Сега увеличих кърменето и почти непрекъснато е на гърда обаче не знам дали има какво да цоцка. И сега има температура, дадох и малко глюкоза по съвет на GP-то. Тя каза че ако продължава така, да почваме да пие някакво лекарство от типа на бисептола, ама му забравих името...направо съм ошашавена. Иначе разстройство е имала само 2 пъти снощи и повръщане - тази сутрин веднъж - в същност от тогава не е яла нищичко. Дайте съвет, моля ви, какво да правя че хем да не се обезводни, хем да не я карам на сила, че после става по-лошо....

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Какво значи нищо не е яла, нали казваш, че си увеличила кърменето? Имаш кърма, защото досега сте се кърмили по 3 пъти на ден. Щом днес е цял ден на гърдата ти не се притеснявай няма да остане гладна. Гърдите винаги пускат кога повече, кога по-малко. А и по-добро лекарство от майчината кърма и прегръдка едва ли има.

Дано по-скоро се оправи слънчицето ти и на теб да се върне усмивката на лицето!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз знам, че когато човек е болен, т.е. организма се бори с вирус или нещо си, много често просто на болния не му се яде. Това става така, за да може организма да се посвети изцяло на борбата с болестта и да не се занимава със смилане на храна.
Мился, че няма опасност да се обезводни щом суче. Но за такава висока температура най-добре е да потърсиш не само помощта на педито.
Помоли я за направление за преглед в медицинска академия например... или някъде където има повечко специалисти.
Не искам да те плаша, ама една мама на скоро преживя страшен ужас. от няма нищо детето изведнъж вдигна 40 градуса Т и направи гърч... То не е толкова страшно за детето, но майката се побърква в такъв момент. Аз бих потърсила още доктори.
Лежали сме с моя бебок в Медицинска академия и там имаше бебета с Т, която не е била овладявана от майката.
Друго, което знам за Т е оцет... Чорапки в оцет, компреси с оцет и т.н...
Успех и дано малката шушка се оправи бързо!

# 3
  • София
  • Мнения: 2 429
За обезводняването, ако повръща - на всеки 5 мин. по една супена лъжица физиологичен р-р. А при висока темп. на сина ми слагам чорапки напоени в равни части оцет и вода на нас ни помага.
Да не сте хванали прословутия летен грип?
Бързо оздравяване Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 790
За моя радост, повръщаме малко, обаче много трудно поема течности. Притеснявам се да не стане някой гаф с тези лекарства, защото тя не е много кг. Трудно наддава и сега направо не ми се мисли  Sad....ще отслабне и пак ще започне ходенето по мъките, за да я накарам да хапне нещо. Днес отново беше с температура през цялото време - 37.8 - 38. В събота карахме рожден ден и ей сега подаръка за мама - вирус ли е, що ли, обаче е много усилен...Момиченцето ми прилича на призрак  Tired

# 5
  • Мнения: 3 595
И аз бих потърсила съвет от втори специалист. Иначе момичетата са ти казали, за Т чорапки с оцет, може и ръкавички, ако ги изтърпи. За обезводняването щом суче няма страшно нито гладно, нито жадно ще остане. А за повръщане помага сока на компот от кайсии със сол. Елито беше с 39,5 три дни преди няколко месеца и не пиеше нищо друго освен кърма.

Общи условия

Активация на акаунт