подходящи обучителни занимация за дете на възраст 1г.4 месеца:-)

  • 12 298
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
Здравейте,


Можете ли да споделите какви са уменията, които обичайно имат децата на тази възраст и на какво е добре да се научат !?

Моля кажете на каква възраст децата Ви започнаха да подреждат пъзели.. и да учат буквите Simple Smile

Ако практикувате някои полезни игри и занимания, моля споделете ги !!!? Wink

# 1
  • Мнения: 1 800
Ами можеше да подрежда кубчета едно върху друго и да прави коминче.
Купихме му конструктор и се справяше добре с него, по много се заиграваше, строеше едни високи кули и после се ядосваше, че падат. Друго занимание са книжките с картинки, приказките  и анимационните филмчета от които се учи да разпознава животните, учи думички и най-вече задържа се на едно място и не прави бели Laughing
Друго newsm78 - игри, песни и танци-стандартните - хей ръчички, балона се надува, ринги ринги, дай бабо огънче, влакче, криеница, драсканици по магнитна дъска и т.н.
Ако се сетя още нещо ще допълня....
Дано да почерпиш идеи  bouquet

# 2
  • Мнения: 294
Мисля, че е още рано да подреждате пъзели (1г.4м.) Simple Smile.  Това може да е интересно за деца над 2 години (а в повечето случаи и над 3-4г.) зависи от самото дете. До колкото си спомням  Thinking, на тази възраст синът ми се забавляваше със движещи и музикални играчки. Същото така всичко, което е свързано с движението на детето (предполагам, че скоро сте проходили?!) - упражнения за координация на движенията във форма на игра, танц и т.н. За буквите трябва поне 3-4г. възраст за да проявят интерес (освен ако не е много "надарено").
Навън - игри в пясъка, пързалки, люлки и т.н. Честно казано, вече съм забравила (макар, че синът ми е само на 3г.?!). Надявам се майки на деца същата възраст да ти дадат някакви по-точни идеи... Hug

# 3
  • Мнения: 495
пъзели и букви - много сме далече от тези неща
радва се на музикални и движещи се играчки
купила съм му "боулинг" - обича да /се опитва/ ги нарежда  и после да ги събаря с крак
още сме на фаза щипки за пране - не му омръзват
общо взето - занимава се с разноцветни и неголеми играчки
харесва нестандартни - например тенджери с капаци, които да удря силно
веднъж беше докопал една торба с боб - еййййй, цяла седмица го оставих да го събира и разпилява, много му беше интересно

# 4
  • Мнения: 7 386
                          В тази възраст децата се учат да говорят,цветове,форми,растения ,животни и т.н.Дълго е за обяснение ,но ще ти кажа на кратичко.Можеш да играеш с кубчета и да се поставят задачки от типа на:Донеси зелено кубче за коминчето или такова каквото аз държа.За да усвои цветовете е необходимо в игрите да казвате това е червено камионче,това зелено и т.н.Същото е и с формите Донеси квадратно кубче или триъгълно за покривче и т.н.С една дума можеш да си измисляш всякакви варианти на игри без значение какви са материалите с които играе детето.С пъзели също може ,но трябва да са едри и с една картинка например : слон -  разрязан на няколко части.Първо запознаваш детето със слона кое е опашка,хобот и така пълно описание,след това ги намира на парченцата.Трябва да се убедиш,че разпознава кое е хобот и кое опашка и чак след това поставяш задачка да направим цялото слонче.Занимателни са също видове карти с изображения на животни,растения,а напоследък има и с прибори,мебели.Но при всички игри детето трябва да повтаря думичките дори и неправилно - така то учи много нови думи и обогатява речника си.С буквите можеш да го запознаваш на тази възраст само по един начин:Като свързваш буквата с познат обект на детето.Нашия малчуган е на 1 г 4 м и познава буквата на тате,мама,баба,кака .Как го учим показваме буквата Д нарисувана на кубче и му казваме това е буквата на баба Диди - Д,това е буквата на тати Момчил - М .Разбира се това не става за един ден.Принципно ти обяснявам как се работи с деца на тази възраст.С търпение,повтаряне и непременно с ИГРИ.По друг начин не става.Ако нещо конкретно те интересува пиши на лични ще отговоря.  bouquet
                         PS.Пропуснах да ти кажа,че дори да не повтаря думата детето я усвоява в пасивния си речник ,а в по късен етап я употребява.Може да не каже "червено",но разпознава червения цвят.И така и с наименования на животни,растения,предмети дори с буквите - то е запомнило графичния знак на буквата "А" и знае ,че тя е на мама и я показва.

# 5
  • Мнения: 7 837
Бебешки баскетболен кош. Самуил му е голям фен  Grinning

# 6
  • Мнения: 8 917
Бебешки баскетболен кош. Самуил му е голям фен  Grinning

За това не се бях сетила - благодаря за идеята Mr. Green

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
                          В тази възраст децата се учат да говорят,цветове,форми,растения ,животни и т.н.Дълго е за обяснение ,но ще ти кажа на кратичко.Можеш да играеш с кубчета и да се поставят задачки от типа на:Донеси зелено кубче за коминчето или такова каквото аз държа.За да усвои цветовете е необходимо в игрите да казвате това е червено камионче,това зелено и т.н.Същото е и с формите Донеси квадратно кубче или триъгълно за покривче и т.н.С една дума можеш да си измисляш всякакви варианти на игри без значение какви са материалите с които играе детето.С пъзели също може ,но трябва да са едри и с една картинка например : слон -  разрязан на няколко части.Първо запознаваш детето със слона кое е опашка,хобот и така пълно описание,след това ги намира на парченцата.Трябва да се убедиш,че разпознава кое е хобот и кое опашка и чак след това поставяш задачка да направим цялото слонче.Занимателни са също видове карти с изображения на животни,растения,а напоследък има и с прибори,мебели.Но при всички игри детето трябва да повтаря думичките дори и неправилно - така то учи много нови думи и обогатява речника си.С буквите можеш да го запознаваш на тази възраст само по един начин:Като свързваш буквата с познат обект на детето.Нашия малчуган е на 1 г 4 м и познава буквата на тате,мама,баба,кака .Как го учим показваме буквата Д нарисувана на кубче и му казваме това е буквата на баба Диди - Д,това е буквата на тати Момчил - М .Разбира се това не става за един ден.Принципно ти обяснявам как се работи с деца на тази възраст.С търпение,повтаряне и непременно с ИГРИ.По друг начин не става.Ако нещо конкретно те интересува пиши на лични ще отговоря.  bouquet
                         PS.Пропуснах да ти кажа,че дори да не повтаря думата детето я усвоява в пасивния си речник ,а в по късен етап я употребява.Може да не каже "червено",но разпознава червения цвят.И така и с наименования на животни,растения,предмети дори с буквите - то е запомнило графичния знак на буквата "А" и знае ,че тя е на мама и я показва.

благодаря Ви!!!

# 8
  • Мнения: 2 242
Тцттц  ooooh! е как можах да пропусна толкова хубава тема, има много интересни идеи Hug

Да допълня и нещо от мен – около тази възраст започва фазата на имитирането. Детето ще се радва да се включва в общи занимания с възрастните и особено в ежедневните (тези които до скоро е могло само да наблюдава). Аз най-безочливо се възползвам от тази фаза за да изграждам неусетно навици  Mr. Green Whistling – под формата на игра й предлагах да ми подава щипките за прането, да отваря пералнята и да вади дрехите, да бърше с кърпа... Научи се също да храни куклите, да им дава вода и да ги приспива. Резултат от същата фаза е и мерака да бута количката с куклата Laughing.
Въобще започва интереса към ролеви игри, и макар на тази възраст да са в доста орязана версия Wink, малките се забавляват и от най-елементарното имитиране на шофиране на кола.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 356
Моята обичаше да пуска предмети в дупка - примерно кутия от АМ, изрязваш дупка маалко по широка и събираш тапи, топчета от пин-понг и т.н. Показваш веднъж дваж, но винаги наблюдаваш детето, защото още лапа всичко и да не глътне нещо. Отделно на Симба тойс има готини играчки за тази възраст, аз купих на скоро музикално тв, но явно закъснях и не му обръща чак толкова внимание колкото щеше преди. Има играчки с животинки-бутончета, като ги натисне детето издават звук (кравата мучи, патето-па па и др). Играчките с различни форми за вгнездяване са за по голямо дете. Може да нанизва рингове на пръчка (на фишер прайс).

Общи условия

Активация на акаунт