Сещат ли се мъжете ви....

  • 1 984
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 649
Въпросът ми е провокиран от темата, която разглеждах в момента - за очакванията към мъжете ни.
Ще започна с един пример от книгата на д-р Джеймс Добсън "Да отгледаш момчета".
"Когато искаш нещо, налага се да бъдеш конкретен, мъжете не откликват, когато деликатно им загатвате нещо. Молбата трябва да е ясно изразена. Ако оставите коша с изпраните дрехи на стълбите, те ще минават покрай него най-малко двайсет пъти и изобщо няма да им мине през ума да го отнесат вътре"
Добавям реплика от ежедневието ни- защо не каза- щях да го направя.
Познато ли ви е това  ?

# 1
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Познато и още как! Затова казвам, повтарям, потретвам и си го търся като бащиния Laughing.
Ако пък се случи да се сети да направи нещо по самоинициатива, такива похвали ръся, че да му е неудобно да не го направи следващия път! Peace

# 2
  • Мнения: 8 917
Познато и още как! Затова казвам, повтарям, потретвам и си го търся като бащиния Laughing.
Ако пък се случи да се сети да направи нещо по самоинициатива, такива похвали ръся, че да му е неудобно да не го направи следващия път! Peace

100% съгласна Mr. Green Peace
В интерес на истината преди се дразнех, защото не можех да приема, че могт да съществуват такива хора....сега вече вярвам, че му е "вродено".....но поне не отказва да го направи като му кажа и сам ми казва "Ами, казвай ми - аз не се сещам" Wink

# 3
  • Мнения: 649
Познато и още как! Затова казвам, повтарям, потретвам и си го търся като бащиния Laughing.
Ако пък се случи да се сети да направи нещо по самоинициатива, такива похвали ръся, че да му е неудобно да не го направи следващия път! Peace
Аз в никакъв случай не се оплаквам, помага ми и то много, особено с детето. Но тази липса на самоинициатива направо ме изкарва от кожата  #Cussing out Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 505
Намам го този проблем.Никога не съм му говорила с недомлъвки или да му оставя например хляба и ножа на масата и да чакам да го нареже.Казвам си каквото имам да казвам и толкова.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
До болка познато. Все още не мога да свикна с тази особеност на мъжкото мислене и понеже не обичам "да казвам", много често се товаря повече от необходимото. 

# 6
  • Мнения: 1 403
Мъж ми ако види легена с дрехите няма да се сети никога да ги просне, а и това го ненавижда. Но ако му кажа нещо да свърши веднага се заема  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 495
При ситуацията всяка сутрин да го събуждам с думите "Айде ставай ще закъснееш", които казвам над 10 пъти за да ме чуе...просто няма как да не ми е познато и на мен Simple Smile

# 8
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Познато и още как! Затова казвам, повтарям, потретвам и си го търся като бащиния Laughing.
Ако пък се случи да се сети да направи нещо по самоинициатива, такива похвали ръся, че да му е неудобно да не го направи следващия път! Peace
Аз в никакъв случай не се оплаквам, помага ми и то много, особено с детето. Но тази липса на самоинициатива направо ме изкарва от кожата  #Cussing out Mr. Green
И моя е такъв. ooooh!

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
За децата много помага  Peace,не се налага да му казвам,но за друго не се сеща Sad,т.е сеща се -за чиниите...,и до тук.
Прането и 2 дни може да стои,накрая най-много да ме попита кога смятам да го просна,че ще вземе да мухляса ,но не и да го направи сам.
Когато му кажа,обаче помага.Може да не е с най-големия ентусиазъм,но се старае.И върши всичко както трябва,не претупва нещата  Hug Heart Eyes
И такъв си го обичам Grinning

# 10
  • Мнения: 1 120
И моят е от тези , на които трябва да им се кажи по няколко пъти какво има да се свърши. Никога не отказва, но докато чуе... ooooh! Отдавна съм повярвала , че е вродено и съм свикнала, оправия няма  Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
За нищо не се сеща горкия, обаче като му кажа е много старателен. Не мога да се оплача. Научих се да казвам всичко в прав текст, че и от намеци на разбира. Ако кажа "Уморена съм." - казала съм го и толкова, но "Уморена съм, би ли вдигнал масата" - всичко е наред.

# 12
  • Мнения: 686
БЛАГОДАРЯ ВИ!!! Мислех, че и в това съм сама на този свят( Че единствено моят мъж е такъв. Направо ме побърква това! Но явно не. Извинявайте, но е такова успокоение да знаеш, че и другите са "глухи" и "сляпи" за тази домакинска помощ.

# 13
  • Мнения: 143
Никога не съм имала проблеми с казването, винаги ми отговарят ДОБРЕ и никога не изпълнявааааааааааааааааааааа.

# 14
  • Мнения: 3 457
До болка познато. Все още не мога да свикна с тази особеност на мъжкото мислене и понеже не обичам "да казвам", много често се товаря повече от необходимото. 
и аз съм така

Общи условия

Активация на акаунт