Костипация и бременност

  • 1 213
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 490
здравейте мами, малко ми е неудобно да задавам този въпрос Embarassed, но нуждата зове.  От известно време имам запек  Cry не мога да ходя нормално по нужда и се налага да се напъвам  newsm61 , това  ще се отрази ли на бебо ? аз съм в 5 месец и се страхувам да не получа контракции или... знам ли аз..
извинете ме за тъпия въпрос...

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 18:37 от [desi]

# 1
  • София
  • Мнения: 2 044
не ти е тъп въпроса,тъп ти е лекара,където не ти е казал NaughtyЗа запека можеш да пиеш Дуфалак,става за бременни,а най-добре на гладно топла вода с мед,плодове.Не се напъвай в никакъв случай NaughtyМойта лекарка с това започна още в 5г.с.-какво да правя при запек Confused

# 2
  • Мнения: 137
Освен топла вода с мед сутрин на гладно, можеш да ядеш сушени сливи или сока от сварени сушени сливи - много помага!!! И повечко плодчета, те много разхлабват.

# 3
  • Мнения: 959
През целиат ден яж много плодове и няма да имаш проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 019
в никакав слу4аи не се напаваи.вземи дуфалак,много те4ности

# 5
  • Мнения: 962
И аз по време на бременноста ми получих запек.Оправихсе със Дуфлак.Ядях и активия с мюсли,киви.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 783
Не са позволени зеленият чай и билковите екстракти, които тонизират мускулатурата и ускоряват перисталтиката - има случаи, в кото те предизвикват контракции. Лека бременности здраво бебе ти желая  Peace!

# 7
  • Мнения: 490
олелее сега ме притеснихте още повече, защото аз от известно време се напъвам newsm45, дали ще му има нещо на бебчо? спирам вече и няма да правя глупости,но дали не е късно?
благодаря ви много за съветите

# 8
  • Мнения: 278
Няма страшно, щом ти няма нищо, но не прекалявай с напъването. На мен най-добре ми действаше киви на гладно, но нещо няма на пазара от известно време, явно не им е сезона сега. Но и сини сливи вършат работа, пресни или сушени... На мен Дуфалака не ми помага изобщо, само газове и болки в корема получих. Успех

# 9
  • Мнения: 305
Абе на мен Дуфалака ми действа,като си разтворя едно пакетче вечерта към 8 ч. и на сутринта вече може да се говори с мен Crazy

# 10
  • Мнения: 318
Освен топла вода с мед сутрин на гладно, можеш да ядеш сушени сливи или сока от сварени сушени сливи - много помага!!! И повечко плодчета, те много разхлабват.
Peace

# 11
  • Мнения: 495
на всеки различни неща му помагат
аз пиех Darmol, изписан ми от АГ-то
не се притеснявай, че си се напъвала - ако беше станало нещо /не дай боже/ щеше да разбереш
при всички случаи пий повече вода

# 12
  • Мнения: 286
Сутрин ябълки и топла вода с медец, ако не помогне включи и дуфалака. Още 2-3 взимания се оправих и останалото в шишенцето така си и стои в хладилника. Не се мъчи, и не се притеснявай. Щом не си получила болки или нещо друго, значи всичко е наред, но не се напъвай, това е все едно извършваш тежка физическа дейност.  newsm10

# 13
 Аз запека си го имах още преди да забременя или почти винаги съм го имала  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227
Против коНстипация освен дуфалак можеш да ядеш и разхлабващи шоколадчета, които се продават в аптеките и стават за бременни. Знам, че е жега, но ако можеш яж по-течна и топла храна.
Успех, лека бременност и раждане   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт