мнение за Втора градса болница

  • 1 335
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Някоя раждала ли е във Втора градска болница? Какво ви е мнението? Чух, че били направили ремонт на крилото... Ако знаете нещо, пишете ми.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 581
И мен живо ме интересува. Чух различни мнения все противоречиви. Едни казват, че всички са страхотни, а други че е ужасно отношението ако не платиш кеш. По отношение на д - р Масларова все хубави мнения чух, тя завежда педиятричното отделение. Моля ви за повече инфо за тази болница и изобщо доктори, мнения и препоръки. Благодаря!

# 2
  • Мнения: 4 195
аз родих във 2-ра градска - там бих родила още хиляди пъти, ще си постна писанията от друга тема за да не ги пиша на ново
аз раждах във 2-ра градска, и там бих родила още милиард пъти, въпреки че във форума съм споделяла че имах всички показатели за трудно раждане - там екипите - понеже засякох 2 екипа го направиха професионално, спасиха мен, да не ми изтече кръвта, спасиха детето - роди се инфектирано и едвам измрънкя, никого не познавах, с никого не съм имала уговорка,  разговарях и с другите родилки там - раждали при другите екипи - същото положение - към всички отношението беше професионално.
никога не съм очаквала че една непозната акушерка би ми галила ръката докато раждам, защото вижда че едвам дишам вече, никога не бих предположила че същата тази жена квасеше устните на циганката до мен която крещеше нечовешки.......но след като ми се случи повярвах, това са моите впечатления конкретно то тази болница, отделно условията са невероятни, след като ми се наложи по време н а бременността да лежа първо в Св. София , после в Майчин дом - във 2-ра градска ми се стори като 5 звезден хотел - изключителна чистота и ред, внимание и грижа от персонала, да не говорим че аз много държах докато съм в отделението да не виждам като по другите болници по 15 човека рода по стаите - в тази болница ти трябват уникални връзки за да допуснат външен човек при бебетата и родилките - това на мен много ми хареса 

# 3
  • София
  • Мнения: 545
 АЗ също раждах там. Много съм доволна. Нямах уговорка, не познавах никого, не съм плащала нищо. Ако имам второ дете /живот и здраве/ пак там ще родя.  Peace Избрах да раждам там по препоръка на позната /от ромски произход/ раждала там и останала доволна. Наистина се отнасят еднакво професионално с всички. Бях в една стая с циганка, и въпреки че на нея й беше 4-то раждане, й помагаха и й обясняваха за бебчето сякаш й е първо.
 Отделението е ремонтирано, чисто, топло /за последното уточнявам, понеже раждах зимата/.
Аз бях в стая с 2 легла. Има и с повече. Бебчетата денем са си при теб. За през нощта не мога да кажа, понеже докато бях там едната нощна смяна ги прибра /за да можело мамите да си починат след раждането/, другата каза, че главната лекарка не разрешавала и си ги оставиха при нас.
 

# 4
  • София
  • Мнения: 888
Някоя раждала ли е във Втора градска болница? Какво ви е мнението? Чух, че били направили ремонт на крилото... Ако знаете нещо, пишете ми.Благодаря ви предварително!
И аз раждах  там на 02.01.2005г. Много съм доволна като обслужване.Едната абсолютно непозната акушерка ми държеше ръката през цялото време в предродилна зала, което никога няма да забравя. Единствената забележа ми е относно свижданията, но в България май е така:(

# 5
  • София
  • Мнения: 5 079
И мен лекарката, наблюдаваща ме на жк ме навиваше да раждам там, само че "... най - добре и сигурно било да си платя..." ooooh!
Много ми похвали условията, отношението и вс. останало. Като цяло съм чувала много положителни отзиви, но нещо отвътре ме караше да избера специализирано АГ заведение, където има неонатология, апаратура и специалисти, подготвени за всяка ситуация! И макар, че съм ЗА кърменето на поискване /за което спомага ако бебето е при теб/, честно казано повече ми допадаше идеята бебчовците да са отделно, защото от умора след раждането две не виждах и незнам какво бих направила ако малчо беше до мен и плачеше по цяла нощ например.
Поради всички тези причини избрах раждане в Шейново!  Peace

# 6
  • Мнения: 507
И двата пъти раждах там, при случаен екип. Пари никой не ми е искал. Персонала е общо взето любезен. Повечето стай са с две легла, но съм чувала, че има и с три. В стаите има телевизор.
С две думи - много съм доволна от избора си да родя там.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 052
Родих във Втора градска, защото там работи гинеколога ми.Точно в деня на раждането за съжаление той не можеше да присъства, но екипът се държа супер професионално!Раждането и отношението след това бяха без забележки PeaceИмат и ВИП стаи, в които си сама и имаша собствена баня и тоалетна - 50 лв. на вечер.

# 8
  • Мнения: 731
Радвам се да видя тази тема. Предстои ми раждане, живот и здраве, през септември. Ходя на лекции, някои от които се изнасят от акушерка от болницата. Попитах я някои неща след лекцията и тя ми каза като дойде време за раждане - просто да заповядам и да звънна на звънеца. Никакви намеци за плащане на това или онова, на този или онзи. Няколко дни по-късно тя ни разведе с една приятелка из родилното отделение. Чисто, светло, даже се учудих каква е разликата между ВИП стаите и обикновените стаи, че май не видях такава, освен, че всяка ВИП стая има собствена баня, но ВИП стаите не се търсят особено, защото другите стаи са си супер. Инспектирах общите бани и тоалетни все едно съм най-злата служителка на ХЕИ и останах удовлетворена от броя им и от хигиената. Мисля да раждам там без уговорка.

# 9
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Второто си дете родих там и съм много доволна. Препоръчвам я!

# 10
  • Мнения: 4 195
чакайте да ви кажа как се изумих. родих и доста често си сменях превръзката защото бях с по обилно кръвотечение след раждането, примерно през около час два съм я сменяла, всеки път кошчето беше празно, в смисъл след всяка моя смяна, тоест някой постоянно ходеше и ги чистеше, а не веднъж на ден ако е преляло, ако не - може и на другия ден. хигиената беше на ниво, чак ме дразнеха с вечното им лъскане на стаите. а в патологията им е като в 5 звезден хотел. уникална чистота, отношение и ред...........не е за пушачки като мен, не ме пускаха да припаря на вън Joy
много ми хареса и факта , че не се допускат външни лица в родилното - не знам какви връзки трябват за да влезе някой при теб, докато си там. аз лично много държах на това. все пак сме там само 2-3 дни, при секцио 7 максимум, не е приятно постоянно някоя от нас да има посетители, кой болен кой здрав, не можеш да си починеш, ти се притесняваш, притеснително е и за другите родилки - в Тина Киркова и в Майчин дом например е като в хан, лежах в патологиите им - е няма почивка, вечно някой има при другите момичета или при мен, абе лудница. във втора градска това е недопустимо Peaceосвен ако не си дъщеря на някой доктор или нещо такова и то пак за малко и набързо Peace

# 11
здравейте момичета,
на мен ми е доста рано за раждане (едва в началото на втория месец съм) но много ми допадна темата ... и аз доста мисля къде точно да родя ... гледах, четох във форумите и в сайтовете различни мнения за различните АГ-та и май най-доброто, което съм прочела до сега е това за Втора Градска. Определено взима превес.
Искам само да попитам, понеже съм много боса в това отношение, като казвате, че нищо не сте плащали, значи ли това, че наистина НИЩО не сте плащали или си има някакъв норматив, задължителни неща, за които се плаща, като изключим ВИП стаите? Това разбира се при условие, че си здравно осигурен..

# 12
  • София
  • Мнения: 888
здравейте момичета,
на мен ми е доста рано за раждане (едва в началото на втория месец съм) но много ми допадна темата ... и аз доста мисля къде точно да родя ... гледах, четох във форумите и в сайтовете различни мнения за различните АГ-та и май най-доброто, което съм прочела до сега е това за Втора Градска. Определено взима превес.
Искам само да попитам, понеже съм много боса в това отношение, като казвате, че нищо не сте плащали, значи ли това, че наистина НИЩО не сте плащали или си има някакъв норматив, задължителни неща, за които се плаща, като изключим ВИП стаите? Това разбира се при условие, че си здравно осигурен..

Абсолоютно нищо не съм плащала.Мъжа ми отнесе  само бонбони и алкохол.Никой не ми е искал пари, нямах уговорка.Като  почнах да раждам отидохме в тази болница и веднага ни приеха.

# 13
Благодаря за бързия отговор  bouquet
все повече се замислям за тази пуста Втора градска и май наистина везните клонят на там
а пък си имам и пресантиман - аз самата съм раждана там  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 888
Благодаря за бързия отговор  bouquet
все повече се замислям за тази пуста Втора градска и май наистина везните клонят на там
а пък си имам и пресантиман - аз самата съм раждана там  Wink
НЕ се колебай тогава  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт