Не мога да се ориентирам-Моля помогнете

  • 672
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Здравейте!
Моля ви искрено за помощ. Предварително се извинявам за глупавите и може би невежи въпроси.
На 33 години съм. Имам 7-годишна дъщеря. От 7 месеца правим опити със съпруга ми за бебе.
Посещавам една и съща гинеколожка вече 10 години и съм много доволна от нея. Тя ми води първата бременост и раждането. Нямах никакви пробрлеми и усложнения. Всичкомина като по учебник. Сега обаче може би имаме проблем. Досега съм направила следните изследвания:
- през м. юни 2006 г.  - гинекологичен преглед, ултразвук, цитонамазка.(всичко е идеално)
- нормален 28-30 дневен цикъл
- имам  овулация между 12-14 ден
- м. май 2006 - изследване на хормоните на щитовидната жлеза и хипофизата (в норма, само увеличени стойности на ТАТ и МАТ)
- консултация с ендрокринолог, който смята, че няма проблем със забременяването откъм щитовидната жлеза
Не приемам никакви лекарства - само фолиева киселина ивитамини. Чувствам се добре, но смятам, че трябва да предприема по-сериозни стъпки. Моята гинеколожка казва, че засега не се налагат никакви други изследвания, а само повече секс. За съжаление аз не мисля така, защото започнах да се шашкам и се депресирам. Прочетох много неща в този форум, но нещо не ми е ясно. Моля отговорете ми какви допълнителни изследвания трябвада си направя аз и съпругът ми и каква е последователността. Според вас трябва ли да изчакам още малко и колко или трябва да тръгнем по лекари и зследвания.
Имам чувството, че се затрупах от информация и не мога да намеря отговори...
Извинявайте за дългото писъмце, но отдавна следя всички дискусии в този форум и чак сега се престраших да ви попитам нещо конкретно.
Не ми се смейте...
Блеагодаря

# 1
  • Мнения: 1 409
Здравей,не мисля ,че някой тук ще ти се смее.
Според мен е най-добре да посетите някой център за репродуктивно здраве.Там най-добре ще отговорят на всичките ти въпроси и ще направите необходимите изследвания.
Възможно е да нямате никакъв проблем,а просто да не улучвате подходящите дни.
Успокойте се малко и ще видиш,че ще стане.
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 397
Благодаря ти! Наистина от сърце, ти си първата, която ми отговаряш. Току що съпругът ми се върна от работа и ме изненада, като ми каза, че днес по собствена инициатива е искал да си направи спермограма, но във Военно-медицинска академия е нямало възможност. Моля те, посъветвай ме къде във форума да прочета за местата на които правят добри спермограми или ако ти знаеш, ще ти бъда благодарна да ми дадеш координати

# 3
  • Мнения: 529
Според мен добре би било да направите една спермограма на първо време, за да отхвърлите мъжкия фактор. Rolling Eyes Най-добре е спермограмата да я направите в някой център по стерилитет.
А твоята овулация доказана ли е? Ходила ли си на фоликуметрия да се види че всичко е наред, че има ову и че се пукат фоликулите?
Ако се докаже че всичко е наред и при мъжа ти, може би лекарката е права и просто не улучвате момента.  Crazy
Успех ти желая и дано да не се задържиш дълго тук.  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 409
Разгледай този сайт http://www.ladypill.com/kolarov.php
Познавам д-р Коларов и ти го препоръчвам,много от известните жени в БГ му се доверяват,наистина е голям специалист в тази област

# 5
  • Мнения: 397
какичка, да моята овулация е доказана. В кой медицински център в София ми препоръчваш да направим спермограма? Благодаря за хубавия отговор.
Берни, благодаря за linka.

# 6
  • Мнения: 529
Ами тъй като аз ходя при д-р Стаменов ние правихме спермограмата в неговата клиника.

# 7
  • Мнения: 1 419
Ние правихме спермограма при Щерев и мисля, че там е доста добре  Peace. Но друго не правете там  Naughty

# 8
  • Мнения: 1 320
Съществува понятието вторичен стерилитет. Пожелавам ти да не ти се случва на теб. Но също бих те посъветвала да посетиш център по репродуктивно здраве /т.нар. инвитро центрове/ и да поискаш да направите следните изследвания:
1. спермограма при мъжа
2. репродуктивни хормони при теб-правят се между 3-ти и 5-ти ден от цикъла, това са хормоните LH, FSH, Естрадиол и Пролактин. 7 дни след овулацията направи изследване на хормона Прогестерон. Тези изследвания ще дадат представа за дейността на яйчниците.
Лекарите ще те насочат какво да правиш след това, ако има нещо неясно пак питай-каквото можем ще обясним.
Занеси си изследванията, които си правила до момента.
За София препоръчвам тези две места, ти си избери къде да отидеш:
www.invitro-bg.com-клиниката на д-р Стаменов /аз също съм негова пациентка/
или www.ivf.bg-клиниката на д-р Владимиров.
Успех и не се шашкай!

# 9
  • Мнения: 397
благодаря на всички вас! Когато имам резултат отспермограмата и другите изследвания ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт