въпрос към раждалите в uk

  • 1 091
  • 10
  •   1
Отговори
момичета здравейте,пак съм аз с въпрос към майките раждали в uk.Аз съм бременна 8 седмици и доктора ми каза че трябвало да ме прехвърлят към antinatal clinic и сестра ще ми се обади и аз вече почти 3 седмици чакам...казвали са ми че тук по рядко те гледат отколкото в бг,но как беще при вас кога ви се обадиха,през колко време долу горе трябваше да ходите на прегледи.четох в други теми че е хубаво да се види дали плода е в матката или не,пък някои каза че как на 4 тиа месец може да се сетят за мен...не знам да се опитам да им звъня ли или да продължавам да чакам?

# 1
  • Мнения: 1 793
Здравей  Simple Smile За скановете - има само един в 20-та седмица, но ако бременността е проблемна в началото или пък бременната е над 30 г. има още един скан, който е по-рано - в 12-та седмица. За консултациите - веднъж месечно, а когато влязох в 9-тия месец ходих всяка седмица. Когато разбрах, че съм бременна бях в 6-та седмица. Тогава отидох при личния лекар и той каза, че ще дойде акушерка на домашно посещение. Тя дойде, когато бях в 11-та седмица. Иначе си спомням, че на всяка консултация трябваше да нося урина за изследване. Акушерката ми измерваше кръвното, слушаше тоновете на бебето и....май друго не се сещам. Когато трябваше вземаше кръв за изследване. Това поне си спомням сега.
Поздрави и не се притеснявай. Няма да те забравят.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 168
Аз бях в Англия през втората половина на бременността и родих там, така че не знам кога е първия скан, но мисля, че ако се притесняваш и евентуално искаш скан до 3мес. няма да е проблем да се обадиш и да говориш с лекаря или акушерката си. Аз така бих направила. От опит знам, че на мен поне ми беше по-зле да седя в къщи и да се притеснявам самичка отколкото да се обадя на акушерката си, а те обикновено са много мили и ще ти разберат притесненията.  Simple SmileПък и ако искаш на скан-а да проверят за синдром на Даун, мисля че пак до 12седмица е добре да се направи(поне в Дания беше така), заедно с кравните тестове и т.н.
Лека бременност Hug

# 3
  • Мнения: 992
Здравей.
По принцип има 2 скана- в 12 г.с и в 20 г.с, ако бременността протича нормално,
аз имах и един в 6 г.с защото имах кървене. Както ти е казала Анна, ходи се на консултация всеки месец. Между 14-20 седмица, ще ти направят тестовете по твой избор, аз лично ги правих всичките. Това са тройният тест, спин, сифилис, таласамея ох, как се пишеше това, това е болест, която е разпространена в средиземноморските държави, анемия, за тези се сещам в момента.
Тук не е като в Бг, не се правят сканове всеки месец и аз си спомням как съм чакала с нетърпение скана, броях дните.
Аз започнах да посещавам акушерката към 9 г.с.
В момента не се сещам друго, ако имаш въпроси питай.
Лека бременност Hug

# 4
Skypa za videozon 6te se setqt za teb to4no dvapyti,ako vsi4ko e nared-v 4q i 6q mesec,posle v sedmiq,osmiq i devetq 6te te vikat vsqka sedmica pri aku6erka i doctor.Prez ostanqaloto vreme ot bremennosta tevikat samo za izsledvaniq.Imai predvid,4e kym omiq mesec trqbva da se zapi6e6 v kurs za bremenni,za nego e nai-dobre da se obyrne6 kum lekarq ti.sy6to taka imai predvid,4e kato rodi6 ima golqma veroqtnost da te izpi6at do 6 4asa ot rajdaneto stiga razbira se vsi4ko da e nred s teb i bebeto.Jelaq ti mnogo kysmet,az syvsem na skoro rajdah v edna angliiska bolnica i vse o6te sym s presni vpe4atleniq.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Имам чувството, че във всяка поликлиника и община е различно  newsm78
При нас до 10та седмица не ме потърсиха. След това съм се срещала само с акушерки, а NHSa ми пое само един скан в 20 седмица. Аз сама пожелах и си платих за скан и изследвания в 12 седмица в клиника на BUPA.

# 6
  • Мнения: 375
Понеже аз съвсем скоро минах по този път ,това е така наречената Antenatal programme :

10-12 седмица-скенер
16 с. преглед при акушерката и троен тест,по-горе са писали какъв
19-21 с. в болницата за скенер ,наблюдават за зародишни аномалии
24 с. преглед при акушерката-Маt В1 form(вече не си спомням какво беше)
28 с.преглед при акушерката-кръвен тест
34с.преглед при акушерката-Parentcraft sessions offered
36 с.преглед при акушерката-кръвен тест(мисля че беше за анемия)
38 с.преглед при акушерката
40 с.преглед при акушерката
41 с.преглед при акушерката и разговор относно раждането

Всеки път се носи урина.Това е по тяхната програма,аз съм изключително доволна.Аз нямах усложнения,не знам при такива как протича всичко

# 7
  • Мнения: 7 091
Понеже аз съвсем скоро минах по този път ,това е така наречената Antenatal programme :

10-12 седмица-скенер
16 с. преглед при акушерката и троен тест,по-горе са писали какъв
19-21 с. в болницата за скенер ,наблюдават за зародишни аномалии
24 с. преглед при акушерката-Маt В1 form(вече не си спомням какво беше)
28 с.преглед при акушерката-кръвен тест
34с.преглед при акушерката-Parentcraft sessions offered
36 с.преглед при акушерката-кръвен тест(мисля че беше за анемия)
38 с.преглед при акушерката
40 с.преглед при акушерката
41 с.преглед при акушерката и разговор относно раждането

Всеки път се носи урина.Това е по тяхната програма,аз съм изключително доволна.Аз нямах усложнения,не знам при такива как протича всичко

Извинявай, имаш предвид ултразвук нали?! Защото скенер на бременни не се прави.  Shocked

# 8
  • Мнения: 490
СКЕНЕР-а това е видеозон (май го написах грешно ooooh!) но както са ти написали другите момичета тук се ходи само 2 пъти. Аз съм 23 седмица и по изключение имах още един съвсем в началото.После ходиш само при акушерка в най-близката ти поликлиника където си записана. Но някои от срещите съвсем спокойно може да пропуснеш-не са чак толкова важни, по-късно слушат сърцето на бебо . Единственото което ми изписаха е фолиевата кисилина и никакви витамини за бременни , нищо.Препоръчват плодове и зеленчуци.  А и аз да ти кажа невзимам никакви витамини под формата на лекарства.
ооох много дълго стана.Няма страшно, но за всеки случай ако искаш провери в поликлиниката-мен бяха ме забравили веднъж за преглед Grinning, но не е страшно
лека бременност

# 9
  • Мнения: 7 091
СКЕНЕР-а това е видеозон (май го написах грешно ooooh!) но както са ти написали другите момичета тук се ходи само 2 пъти.

Значи имаш предвид  ultrasound SCAN, това не е скенер  Simple Smile

# 10

Общи условия

Активация на акаунт