Мотивация за първи клас

  • 669
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Мили мами, които имате деца по-големи от първи клас. Първо, поздравления, че сте стигнали до там. После, моля за идеи как да мотивирам детето за училище.
Ходеше на детска градина /една от най-добрите в София, с учителки, които го разбираха поне колкото мен/ с нежелание, сякаш насила, въпреки, че имаше своя среда, 5,6 от по- будните деца ,с които обича да играе... сега с не особено желание подхожда към първи клас.
Освен традиционното посещение преди 15 септември, темата защо ми е нужно  да съм образован, заради самия себе си,  стария бележник на мама, избиране на тетрадки и пр. с какво друго да го мотивирам?

# 1
  • Мнения: 6 472
А говорила ли си с него защо няма желание да ходи на училище newsm78 Мойта щерка имаше един такъв период точно пведи да тръгне на училище. След кратък разговор установих, че се страхува от новата обстановка, от това че няма да е със старите си приятелчета, от по- големите деца в училище, от това как ще се справи, дали няма да е двойкачийка и т.н. Поговорихме си с нея, ходихме да избираме заедно раничка и тетрадки и негативното отношение много бързо отмина Grinning

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Моят син /сега ще е 3-ти клас/, още от 4-та група на детската градина нямаше търпение да тръгне на у-ще.Още от малък съм му говорила клко е хубаво да ходи  , как ще научи много нови неща, и т.н. На всички негови въпроси за каквото и да било отговарях доста кратко/все пак трябва и да разбере нещо от отговора/ и наблягах на това,че като тръгне на училище ще научи много повече. Затова и сега любимият му предмет е околен свят.На въпроса ми защо, той отговаря - защото там науавам всичко, което ме интересува. Та до голяма степен всичко си е заложено в детето.Имам познати, чийто деца никога не ходят със желание. А моят няма търпение да започне учебната година.
 Обясни му просто колко е хубаво да е ученик, как ще научи много нови неща, които ще му помогнат да стане такъв, какъвто желае. Повече от това не можеш да направиш, докато не тръгне.Най-важното е на каква учителка ще попадне, от това зависи дали ще има желание за учене или не. Успех и бъди сигурна че всичко ще си дойде на мястото.

# 3
  • Мнения: 888
И ние ще сме първи клас  Grinning
Аз също не знаех как ще приеме новото положение и затова направо я взех с мен при една среща с директорката...
Беше много интересна...като влязохме в училището тя въобще не можа да разбере че е училище...явно си представяше нещо малко като детската градина милата...  Grinning
След като и обясних,че това всъщност е училището в което ще учи ме погледна ей така  Shocked..После разгледахме рисунките закачени по стените от децата,поговорихме си с директорката,която и обърна доста внимание-и вече определено няма търпение за училище.И преди сме си говорили за това,не се противеше,ама тя просто не знаеше какво е това чудо "училище" и не знаеше хубаво ли е-лошо ли е..
Аз все пак не разбрах-ти водила ли си го в училището вече,или ще го направите към 15-и..защото,ако не сте-може да го заведеш да го поразгледа. Успех  Hug

# 4
  • Мнения: 1 413
Моята дъщеря ще тръгне в един клас с приятелката й от предучилищната, така че общуването с нея е част от мотивацията. Често й казвам, че там освен че ще научи чного неща ще намери и много приятели, както е станало с мен, например. Общуването е не по-малко важно от придобиването на знания и умения.

# 5
  • Мнения: 1
всичко ще се подреди още при първите посещения в училище .трупай само положителна информация.всеки се е изправял пред страха от неизвестното.нормални са тревогите.всяко начало е трудно но с оптимизъм всичко се избистря.нови хора НОВИ СЪБИТИЯ ВСИЧКО ТОВА Е СТРЕС НО СЕМЕЙНИТЕ УСИЛИЯ СА НАЙ-ВАЖНИ.КУРАЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖ : Simple Smile[/center][/center][/center][/center]

# 6
  • София
  • Мнения: 1 724
И ние ще сме първи клас  Grinning
Аз също не знаех как ще приеме новото положение и затова направо я взех с мен при една среща с директорката...
Беше много интересна...като влязохме в училището тя въобще не можа да разбере че е училище...явно си представяше нещо малко като детската градина милата...  Grinning
След като и обясних,че това всъщност е училището в което ще учи ме погледна ей така  Shocked..После разгледахме рисунките закачени по стените от децата,поговорихме си с директорката,която и обърна доста внимание-и вече определено няма търпение за училище.И преди сме си говорили за това,не се противеше,ама тя просто не знаеше какво е това чудо "училище" и не знаеше хубаво ли е-лошо ли е..
Аз все пак не разбрах-ти водила ли си го в училището вече,или ще го направите към 15-и..защото,ако не сте-може да го заведеш да го поразгледа. Успех  Hug

Може би си права, не съм го водила - през юни беше болен доста дълго, после заминахме на море и веднатга от там- при баба си, сега е в Трявна. Мисля да го заведа няколко дни преди 15 ти.
Не дава пояснения защо не иска да ходи, просто казва Ами така. или: Предпочитам у нас...Аз самата много се вълнувах преди училище и исках да ходя...Боя се , че някъде бъркам.

# 7
  • Мнения: 27
Здравейте,казвам се Мария и имам син който ще бъде първи клас,и той се страхува от това,че ще бъде първи клас.Затова ако има майки,които живеят в района на "Лагера"и децата ще бъдат във 25 училище,нека ми пишат,ако можем да запознаем децата преди 15 септември! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт