Козметичен ремонт - стените в спалнята-детска стая?

  • 5 626
  • 17
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
С голям интерес четох темите за къщите ви, момичета, чудесни са   bouquet. След година-две и аз ще ви се похваля с моята нова къща, която е в много начален стадий, но сега имам нужда от съвет.
Предстои ми козметичен ремонт на спалня-детска стая. "Козметичен", защото искам само да пребоядисам и евентуално да сложа някакви по-интересни и практични етажерки. Става въпрос за стаята, където спим ние със съпруга ми и детето, т.е. тя е едновременно спалня за нас и детска стая за Стоил. Затова се чудя в какви цветове да я боядисам... newsm78 Работата е там, че имам няколко различни идеи и не мога да се спра категорично на никоя от тях #Crazy. За сведение стаята е малка и много слънчева, с голям прозорец на изток.
1. Не искам всички стени да са еднакви. Има два варианта:
   а) различни нюанси на един цвят
   б) различни цветове
2. Какви да са цветовете? Не трябва да са прекалено спокойни, защото детето все пак играе там, не трябва и да са прекалено ярки, защото е и място за почивка и сън. А и не искам да са прекалено бледи или безлични като охра, бежово, сиво, бяло. Не обичам и розово. Варианти (мои, може да давате и други идеи):
   а) Зелено (различни нюанси) или топло светлозелено и меко жълто
   б) Млечносиньо и цвят лавандула
   в) Портокалово оранжево (не ярко) и жълто
3. Много ми харесват и различни леки "шарки" върху стените с един тон по-тъмни или по-светли или с друг цвят - кръгове, правоъгълници, ленти (прави, криви) или нещо такова или или ...
4. Може и до някъде с един цвят, а нагоре с друг, разделено с контрастна линия
5. Някакви етажерки във формата на кубове или други подобни - леки, практични и нестандартни - идеи:



Вчера разглеждах сайта на Деби Травис и някои идеи ми дойдоха от там. Вече съм й почитателка (но не на всичко).

# 1
  • Мнения: 62
Нашата детска също е много слънчева - направихме я в три различни цвята. По една стена в зелено, синьо и прасковено. Другата стена е изцяло скрита с дрешник. За съжаление мъжът ми не ме послуша и подбра по-бледи цветове, за което после съжали естествено. Сега и ние ще я пребоядисаме.
Аз имах намерение да правя разни украси със шаблони и контрастни бои, но така и не ми остана време.
Сега дъщеря ми си слага плакатите от Барби и Принцеса по стените.

# 2
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
snowmoon, благодаря за отговора! Нямаш ли снимки на стаята? Нещо не мога да си представя как изглежда съчетанието на тези три цвята... И при нас едната страна е почти изцяло с гардероб.

# 3
  • Мнения: 62
Нямам снимки, скоро няма и да имам, че апарата се издъни нещо. Но съчетанието не е чак толкова странно, може би защото цветовете са бледи и не стои дразнещо.
Много ми хареса оранжевата стена от твоите снимки, следващия път определено ще боядисам в по-наситени цветове.

# 4
  • Мнения: 9 582
http://www.mbl.ru/tv/tovar033072.html

Пускам ти един линк за руски сайт, в който има интересни идеи. СНимките са на мебели, но ако ги разглеждаш по-подробно можеш да видиш и че повечето стени наистина не са едноцветни. Дано да ти доде идея и да съм била полезна.
Според мен ще е добре, ако маркираш с цветовете  два отделни къта в стаята - за вас и за детето.

# 5
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря, Зори, за линка, сега ще го разгледам!
А кътове е хубаво, но невъзможно да се оформят при сегашното положение на нещата Wink. Мисля визуално да разделя стаята точно с различните цветове на стените и съответно - с различни картини по тях, т.е. на стената, където е леглото на Стоил, да му сложа в рамки едни големи страници от календар и плакати с героите на Дисни, а на стената, която е над нашата спалня - някои от моите картини (те са с цветя) или увеличени снимки (чернобели или сепия) в рамки.

# 6
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
А кой от вариантите на цветови съчетания и форми ви харесва най-много?

# 7
  • Мнения: 9 582
Благодаря, Зори, за линка, сега ще го разгледам!
А кътове е хубаво, но невъзможно да се оформят при сегашното положение на нещата Wink. Мисля визуално да разделя стаята точно с различните цветове на стените и съответно - с различни картини по тях, т.е. на стената, където е леглото на Стоил, да му сложа в рамки едни големи страници от календар и плакати с героите на Дисни, а на стената, която е над нашата спалня - някои от моите картини (те са с цветя) или увеличени снимки (чернобели или сепия) в рамки.

Точно това имах предвид. Да използваш различни цветови съчетания за стените около вашата спалня и кошарата на Стоил. Аз лично не харесвам особено стаи разделени по средата с мебели - секция или нещо подобно. Може би само определен тип.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 553


Това съчетание на цветове и форми, ми харесват най-много,  подходящи са за детска и за спалня.

Мисля визуално да разделя стаята точно с различните цветове на стените и съответно - с различни картини по тях,


И аз мислех, това да ти предложа.

Може едната стена да е в тези цветове и форми (на снимката), едната стена от ляво примерно в жълто, а другата от дясно - в оранж, а стената където се намира прозореца пак сливане на цветовете. Дано ме разбра, какво исках да ти обясня.

# 9
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Миленика, и на мен това съчетание най-топло ми изглежда, пък разпределението на цветовете по стени е добра идея, 10х!

# 10
  • Мнения: 3 098
Миленика, и на мен това съчетание най-топло ми изглежда, пък разпределението на цветовете по стени е добра идея, 10х!
Да,а и на то4но това съ4етание абсолютно вси4ки мебели изпъкват 4удесно.

# 11
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
на то4но това съ4етание абсолютно вси4ки мебели изпъкват 4удесно.
хм, не знам дали ще изпъкват моите мебели, те са от чам (светло дърво), но ще компенсирам с чаршафите и пердетата  Thinking

# 12
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Дойде ми още нещо наум - мога да направя "шарките" с хартиен шаблон и спрей! Видях идеята върху абажура на една нощна лампа, но сигурно и върху стена ще стане  newsm78
Ето лампата:

 ooooh!, сега видях, че има шарки и на стената!

# 13
  • Мнения: 3 098
Ина,става и върху стена,дори е по_лесно. Peace
Тук се продават едни готови шаблони,най_разли4ни модели за такава цел.

# 14
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Снощи като мислих, мислих и колкото повече мислих, толкова повече ми се струваше, че жълто-оранжевите стени са прекалено топли, защото стаята е по принцип топла (особено през лятото, на последния етаж в панелка сме) и светла...
Май съчетанието жълто-зелено ще е по-добре..., ама пък ще е по-контрастно..., не знам...
Голямо чудене пада!!!

Общи условия

Активация на акаунт