как се взима урина от бебе на 7 месеца?

  • 1 033
  • 17
  •   1
Отговори
  • гр. софия
  • Мнения: 190
много моля да ми помогнете, бебето е момиценце има ли друг начин освен да го издържа на гърне? освен това къде  да прочета за първа помощ при бебета- в събота имахме инцидент по вина на бабата и добре че съпругат ми не изпадна в паника и оправи нещата, но за в бъдеще да съм спокоина и да знам да реагирам ако не дай си боже стане нещо. благодаря.

# 1
  • Мнения: 4 187
Единият вариант е да я из-пишкаш в стерилна чашка, трябва само да имаш търпение. Другият е да пробваш с колектор за урина, който се залепва на "дупето", отгоре памперса и когато ти трябва да видиш какво се е събрало. За мен лично , първият вариант е по - удачен  Peace! Колектора  и чашката се продават в аптечната мрежа.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
изобщо не знаех че има такива колектори
след като се пробвах няколко часа да изпишкам дъщеря ми безрезултатно сложих памук в памперса, после внимателно го изцедих, нямаше проблем с изследването

# 3
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз като слагах колектор, никога не съм слагала памперс отгоре, защото се излива урината. Просто я държах Калина по голо дупе, докато се изпишка.
Освен това, методът с памука става, но при условие, че се изследва обикновена урина, а не стерилна.

# 4
  • Русе
  • Мнения: 659
Аз също взех с колектори за урина, стана но от втория път,но си купи 2-3 за всеки случай. При нас първия път това, което беше изпишкала се разля по памперса, но втория път успяхме

# 5
  • Мнения: 46 488
До сега съм действала само с колектори  Peace

# 6
  • Мнения: 5 299
Най-добре е сутрин веднага щом се събуди детето.(Който и варианта да избереш) Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Колектор  Peace Аз вече съм се специализирала  Confused

# 8
  • Мнения: 2 237
Досега съм взимала,като купувам от аптеката стерилно шишенце и го залепвам на дупето с лейкопласт.Все нещичко влиза вътре.Взимала съм от гърне,но ме върнаха ,че урината била замръсена. Sad

# 9
  • Мнения: 11 534
Колектор  Peace Аз вече съм се специализирала  Confused
Peace

# 10
  • у нас
  • Мнения: 5 710
Определено колекторче, но като го купуваш трябва да кажеш, че е за момиче, защото имат разлика с тези за момчетата. Можеш да си сложиш отгоре памперса. Ако обаче не сте го залепили правилно може урината да изтече в пампито, не се отчайвай слагай следващия, но не цеди урината от памперса, защото ще се провалят изследванията.

# 11
  • Мнения: 1 526
Определено колекторче, но като го купуваш трябва да кажеш, че е за момиче, защото имат разлика с тези за момчетата. Можеш да си сложиш отгоре памперса. Ако обаче не сте го залепили правилно може урината да изтече в пампито, не се отчайвай слагай следващия, но не цеди урината от памперса, защото ще се провалят изследванията.
  много е лесно и става бързо. няма нужда да се мъчите на гърне. купувай колектор и не се колебай!

# 12
  • Мнения: 5 255
Личният ми опит е :
Сутрин след ставане от сън правим тоалет.
След това седи голичка в мен /в банята/.
Аз държа стерилно шишенце и не след дълго чакане става работата  Wink

Относно въпросът ти за първа помощ открих :
Спешна помощ при инциденти
Стоп паника

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
... като го купуваш трябва да кажеш, че е за момиче, защото имат разлика с тези за момчетата.

Е тва за сефте го чувам. Явно аптекарките във всички аптеки в нашия град не са запознати също.

# 14
  • Мнения: 4 358
Аз също съм за колектор. Хубава идея са ти дали момичетата - вземи 2-3 броя, за всеки случай  Wink
Върху колектора бях обула памперс и държах Ивето на ръце докато напълни колектора (за да не се излее в памперса).

Общи условия

Активация на акаунт