Отново за гърнето

  • 1 194
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте мами!


Скоро не съм видяла такава тема. Моят син е още  малък( 7 мес ), но искам да се информирам навреме. От кога на гърнето? Иа ли разлика за момченца и момиченца?Какви методи-изчакване да му дойде времето или ранно приучване. newsm78

# 1
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И мен мн ме вълнува темата. Моята беба е на 9 месеца и изобщо не иска да седне на гърнето. ПРобвах един-два пъти и се отказах. А на познати майки децата им от 6-я месец са на гърне, на годинка си казват newsm78Аз ли не съм наред newsm78

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И мен мн ме вълнува темата. Моята беба е на 9 месеца и изобщо не иска да седне на гърнето. ПРобвах един-два пъти и се отказах. А на познати майки децата им от 6-я месец са на гърне, на годинка си казват newsm78Аз ли не съм наред newsm78


Напълно си си в ред  Grinning
Моя син е на 1г.8м. и още е с памперс, не че съм горда от този факт, но като виждам, че се съдира от рев на гърнето да го изтезавам зорлен ли...

# 3
  • Мнения: 4 668
При моят син проблемът е , че просто няма вариант да се задържи на едно място повече от 5 секунди . За сядане някъде ( на гърне или където и да било , просто е абсурд да се говори ) , иначе си го усещам кога си върши работата , ама как да го сложа да стои  Sad
Хайде , мамите с опит , помагайте !  Flutter

# 4
  • София
  • Мнения: 9 826
И аз мога да кажа,че сте си в ред Grinning.Въпреки,че моите деца почнаха рано да ползват гърне,аз смятам,че плавното и постепенно приучване без насилие е в основата на успеха.Ако плаче на гърнето,но го слагай,изчакай седмица -две и пробвай пак.Най-добре е детето да види отнякъде какво точно се прави на гърнето и че не е страшно,най-добре от по-голямото братче,братовчедче или приятелче.Една мама дори беше ползвала кукла и каза,че детето се е ентусиазирало и то като куклата да седне на гърне.
Не си сравнявайте децата с други деца,какво като моите примерно са от рано на гърне,те пък не мога да правят други неща/примерно да пие от чаша малката ми дъщеря не може/,но аз не съм се трогнала особено Wink.

# 5
  • Мнения: 1 878
Преди навършване на годинка и половина смисъла от гърнето е никакъв и може да доведе до психически травми за мъника ако мамата е прекалено настоятелна, а детето се плаши  Peace После нещата си стават бързо и лесно когато на детето му е дошъл момента да стиска - иначе дресираме маймунки или по-точно  даже сами себе си учим да ловиме това или онова в гърнето  Mr. Green

Из Европата  Mr. Green деца си ходят с памперси съвсем спокойно и до 5 годишна възраст и на никой не му пука - психически щом не е узряло детето да стиска и да си казва не го мъчат  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 9 826
Е,аз не съм съвсем съгласна,че преди годинкасмисъла на гърне е никакъв.Малката ми дъщеря е на гърне от осеммесечна,никога не е плакала,винаги като слагах каката на гърне слагах и малката.Не е никак травмирана,да не говорим,че тя се чувстваше по добре пълзейки по земята да е с гащи ,а не с памперс.Въпрос на различни деца и различни майки. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 969
При моят син проблемът е , че просто няма вариант да се задържи на едно място повече от 5 секунди . За сядане някъде ( на гърне или където и да било , просто е абсурд да се говори ) , иначе си го усещам кога си върши работата , ама как да го сложа да стои  Sad
Хайде , мамите с опит , помагайте !  Flutter
Pipinka, описваш моето дете, как ще се оправяме не зная.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Има доста теми по въпроса...пусни една търсачка...

Иначе моето мнение от опит е, че преди две години...не става работата.

# 9
  • Мнения: 4 668
При моят син проблемът е , че просто няма вариант да се задържи на едно място повече от 5 секунди . За сядане някъде ( на гърне или където и да било , просто е абсурд да се говори ) , иначе си го усещам кога си върши работата , ама как да го сложа да стои  Sad
Хайде , мамите с опит , помагайте !  Flutter
Pipinka, описваш моето дете, как ще се оправяме не зная.
Така са Мартинковците   Laughing калпазани ...
Чудя се дали няма да му привлека повече интереса , ако му сложа седалка на тоалетната  newsm78

# 10
  • Мнения: 1 878
Е,аз не съм съвсем съгласна,че преди годинкасмисъла на гърне е никакъв.Малката ми дъщеря е на гърне от осеммесечна,никога не е плакала,винаги като слагах каката на гърне слагах и малката.Не е никак травмирана,да не говорим,че тя се чувстваше по добре пълзейки по земята да е с гащи ,а не с памперс.Въпрос на различни деца и различни майки. Peace

Преди годинка и половина  Peace

Въпрос на много четене и лично решение - при нас такъв беше и опитът и сега ще го повторим с още по-голяма отсрочка в тоалетните задължения  Mr. Green мисля след 2 годишна възраст да се научим за какво иде реч  Peace

# 11
  • Мнения: 356
       Аз започнах да слагам синчето на 1г. и 3-4 м. на гърне и то профилактично, без да си казва. Не е плакал, пък и беше лято. Laughing Постепенно /за 3-4 месеца/ започна да казва пика, а по-късно и ака. Това със седалката за тоалетната чиния върши работа ако детето не го е страх. Моя сладур се страхуваше от това, че няма опора под краката си и едва сега /на 2 и 1/2г/ той сам иска да сяда там. Успех на всички мами с гърнето.  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 9 826
Да,въпрос на лично мнение.Сега малката е на 1,9г и вкъщи е само с гащички,сама си ги сваля и сяда на гърнето,когато има нещо,даже не ме търси и не ми казва,че и се пишка.Навън сме с памперс,защото не иска да я издържам,а гърнето нямам намерение да го нося с нас....Всъщност с второто дете е някак по-лесно всичко/поне при нас/,то просто гледа кака си и се учи. Peace

# 13
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
Ние също плачем от гърнето и още сме с памперс Rolling EyesНе мисля да тормозя детенце а ще опитам пак по късно,всяко дете е различно и нашият батко сядаше на гарне рано и се научи да си казва,но малчо неще.

# 14
  • Мнения: 5 255
Личен опит :
Лора започна сама да си сваля памперса около вторият си рожден ден и това беше за мен индикацията да и купя гърне  Wink
Така за 2 РД тя получи подарък гърне  Mr. Green
На 2 години и 20 дни за 3 дни стана работата и сега сме без памперс и си казва.
Слагам за всеки случай памперс за спането, който е сух след ставане.
Може би по-нататък и него ще сваля.
Това е - не преди 2 години  Wink
Успех   bouquet


P.S. не съм прочела нито една тема за гърнето - въпрос на интуиция  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт