Отговори
  • Мнения: 483
Момичета тази торта съм я правила отдавна но така и не си записах рецептата. Много е лесна, бърза и приятно лека... Някой знае ли я да помогне..., че ми се дояде нещо  Rolling Eyes
Това, което помня е:
- около 2 пакета бишкоти, които се топят в сверено кафе, или сок от компот зависи дали ще се прави като тирамису или като плодова торта. Реди се ред бишкоти, и се маже ред сметана, и върху сметаната може да се нареже плод, и съответно самата сметана се овкусяваше по някакъв начин... забравила съм я...
после стяга в хладилника и готово. Не се пече, не се вари...
Ако някой я знае, нека помогне.  bouquet
Мерси предварително.

# 1
  • Мнения: 732
Аз правя такава торта
2 пакета бишкоти
400 гр. заквасена сметана
2 к.ч. захар
2-3 банана
1ч.ч охладено еспресо
Към заквасената сметана прибавям захарта и редя във формата първо сметана, отгоре напръсквам еспресо. Важно е да не се потапят бишкотите в кафето, защото много се размекват. Само се напръскват. После ред банани, нарязани на шайби. Псле пак сметана и т.н. Накрая се завършва със сметана. Украсява се по желание. Аз ръся с шоколадови пръчици. Оставя се в хладилника, колкото по-дълго, толкова по-добре.

С 2 к.ч захар става много сладко, захарта може да се намали. Също така аз използвам от българските бишкоти, които са мисля 150 гр. пакета. Ако ползваш други бишкоти трябва да увеличиш сметаната, защото бишкотите не трябва да са сухиSimple Smile

# 2
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Моята версия е: бишкоти, порядъчно наквасени с ром или каквото там има под ръка, отгоре се заливат със заквасена сметана голяма кофичка, разбита с пудра захар(количеството по желание), смесена с 6-7 пасирани банана. Ред бишкоти, ред смес, пак бишкоти, пак смес. Отгоре поръсвам с обилно количество едро счукани орехи, шоколадови пръчици и каквото там се сетя друго. У дома много я тачим таз торта.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 570
Аз добавям в сметаната нарязани ягоди. Редя бишкоти, крема с ягоди и захар, пак бишкоти и завършвам с крем.

# 4
  • Мнения: 2 910
Лесна и вкусна тортичка, точно за мен Grinning
Сметаната със захарта, трябва ли да се разбъркат с миксер, защото моя се счупи и се чудя, дали ще стане на ръка Confused
vickey, във формата редиш първото сметаната и върху нея ли напръскваш с кафето или върху бишкотите, които редиш върху сметаната?

# 5
  • София
  • Мнения: 4 570
reniuga, аз бъркам сметаната със захарта и ягодите на ръка. Захарта се разтопява. След като се охлади, не ми е хрупала. А гледам, че други слагат пудра. Кафето го пръскам върху бишкотите и отгоре слагам крем.

# 6
  • Мнения: 2 910
Таня П., благодаря ти  bouquet
Точно това ме интересуваше Wink  В събота или неделя ще си направя тортичката smile3521

# 7
  • Мнения: 732
Лесна и вкусна тортичка, точно за мен Grinning
Сметаната със захарта, трябва ли да се разбъркат с миксер, защото моя се счупи и се чудя, дали ще стане на ръка Confused
vickey, във формата редиш първото сметаната и върху нея ли напръскваш с кафето или върху бишкотите, които редиш върху сметаната?

 Mr. Green Бишкотите се напръскват с кафето Mr. Green

# 8
  • Мнения: 667
Правя горе-долу същата торта, само че вместо кафе, карамелизирам захар и изливам вода в карамела. След това сиропирам. Количеството вода зависи от бишкотите. Става много вкусно. С кафе - дъщеря ми няма да яде.
Правя тортата във форма с разтегателен пръстен и след като стегне сметаната в хладилника махам пръстена и украсявам.

На тази торта й върви плод от компот от кайсии. Може да се сиропира с компота - по-лесно е и пак е вкусно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
Моята версия е:
бишкотите се топят в кафето, редят се за първи пласт. Отгоре - смес сметана заквасена, крема сирене и пудра захар. Още два такива реда и се поръсва с какао. Кумата ми я каза и се прави за 10 мин!

# 10
  • Мнения: 2 697
Моята версия е:
бишкотите се топят в кафето, редят се за първи пласт. Отгоре - смес сметана заквасена, крема сирене и пудра захар. Още два такива реда и се поръсва с какао. Кумата ми я каза и се прави за 10 мин!

Ани, рецептата ти ми звучи много примамливо! Hug. Би ли написала в какви пропорции са заквасената сметана, крема сиренето и пудрата захар, че аз съм малко chef кулинарен инвалид, а много искам да си я направя  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 1 121
Крем: 1 яйце (но може и без него), 13 с.л. захар, 200 гр. сирене Филаделфия (аз слагам обикновено крема сирене), 300 гр. заквасена сметана.
Блат: 2 пак. бишкоти Балоко (става и с най-евтините възможни)
Всяка бишкота се топи в смес от 2 големи кафета еспресо и 60 гр. ром.
Ред бишкоти, ред крем, повтаря се и отгоре - какао. Престоява 1/2 ден в хладилник.

Става разкошен десерт!

# 12
  • Мнения: 1 629
Моят вариант, видях го при Звездев и го правя редовно: Продуктите излизат около 8 лева.
1 пакет бишкоти Балоко, може и други - около 24 броя. 1 заквасена сметана Данон, 1 кисело мляко Данон, с най-високата масленост, 1 и 1/4  чч захар, 1 компот праскови, 1 фин млечен шоколад.
В суха тавичка плътно редя половината бишкоти(не се топят в нищо) и заливам с половината смес(разбърквам сметаната захарта, киселото мляко и нарязаните на ситно праскови, отцедени от компота), после нареждам останалите бишкоти отгоре и заливам останалата смес. Настъргвам на ситно шоколада, завивам с прозрачно фолио и оставям в хладилника за през нощта.

# 13
  • Мнения: 346
и аз правя подобна тортичка ето и рецептата:1кофичка сметана на Роса
1ч.захар
100гр.течна сметана
50гр.Бейлис или подобен бг ликьор
2п.бишкоти
бишкотите се топят в кафе редят се и вурху тях се изсипва крема,поръсва се с кафе на финала

Общи условия

Активация на акаунт