остеопения

  • 1 097
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Имам регистрирана остеопения -2.1 (чрез остеометрия на глезена).Лекарят веднага ми изписа БОНВИВА, но пък други с които се консултирах смятат, че е просто зарибяване с поредния скъп продукт. Нямам причиини да съм с тази диагноза, освен поднорменото си тегло, и имам съмнения относно диагнозата. Някой има ли представа от използуването на костни маркери за поставяне на диагноза, както и за  някой по-природен начин за реакция на диагнозата? Според един от лекарите лекарства от сорта не са още добре проученин и  е възможно след години да има последствия (върху щитовидна жлеза и др).

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако не си от години в менопауза, ако не се лекуваш с кортикостероиди, ако не си баба на 70 години, ако не си преживяла тежка травма с дълго залежаванеы ако не боледуваш от мултиплен миелом, НЯМА НКАКВА ПРИЧИНА ДА МИСЛИШ ЗА ОСТЕОПЕНИЯ ИЛИ ОСТЕОПОРОЗА. Остеометрията на пета и китка - не е точен метод за поставяне на диагноза. Остеометрия на лумбални прешлени на ДЕХА - апарат поставя диагнозата. Костни маркери можеш да си направиш, но е много скъпо, поне доскоро се пращаха в чужбина, сега не знам може и тук да ги работят вече. Бифосфонатите към които принадлежи Бонвива са добре проучени  икачествени лекарства, вършат добра работа, ако имаш остеопороза. Залагам си истинското име, че нямаш!

Общи условия

Активация на акаунт