Захранване на бебе с алергия към протеина на кравето мляко

  • 1 139
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
имам син на 4 месеца и 28 дни. Алергичен е към протеина на кравето мляко и честно казано се страхувам много за момента на заместването на кърменето с кашата или картофеното пюре.  Как да направя това, кое да предпочета първо, с какво да започна честно казано не знам, тъй като доста неща трябва да се изключат от менюто на алергичното бебе. Помогнете ми с някакви идеи за вкусни каши или пюрета.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Здравей!
За съжаление, сега не мога да пиша много подробно, защото имам достъп до интернет за кратко време. Погледни тези линкове, които може да ти бъдат от полза:

ЗАХРАНВАНЕ НА АЛЕРГИЧНИ ДЕЦА:
Захранване при алергични деца
Мога ли да се доверя на пюретата Хип?
Захранване с брашно и картофи-моля дайте ми съвет
Храни за деца с алергия към белтъка на кравето мляко
Как да давам сирене?
SOS-Какво за закуска сутрин и следобед на 6 месечно дете с алергии

Готови храни  и рецепти за хранене на алергични деца : http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alergii&Number=194365 … mp;sb=5&part=


Най-добре е да потърсиш съвети и в клуб "Алергии" в dir.bg. Успех!

# 2
  • Мнения: 4 358
Аз бих изчакала още малко със захранването.
Като начало е добре да се започне с чиста оризова каша или картофено пюре (смесено с кърма).
Хубаво е да се пропускат дни, за да не става натрупване - например в понеделник даваш 3-4 лъжички оризова каша, вторник почиваш, сряда даваш 6-7 лъжички оризова каша, четвъртък почиваш и т.н.
Ако до 7-10 дни няма проблеми (обриви, колики, повръщане, разстройство), смяташ храната за въведена и започваш следващата по същата схема с почивките.
Нова храна се дава винаги преди обяд!
Съветвам те да си водиш дневник - кой ден какво даваш, по колко, в колко часа. Направи си списък с всички храни (ето един примерен) и отмятай по него.

Общи условия

Активация на акаунт