Притеснения за 3-месечно кърмаче и кърмата

  • 540
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Искам да споделя моето притеснение т.к отскоро малкия започна пак да се буди по 2-3 пъти през ноща както през първия месец а вече сме на 3 месеца,притеснявам се да не ми е намаляла кърмата, ще се радвам ако някой ми даде съвет на лични или по ел. поща

# 1
  • Мнения: 3 457
и аз се притеснявам като теб ,че един ден се сцепи да реве и като му дам от резервната кърма в камерата и млъква-моят е на 3м. и половина newsm78

# 2
  • София
  • Мнения: 4 381
Сигурно изживявате скок в растежа - 3 месец. Кърмете всеки път, когато бебето поиска. Нощните кърмения са важни за лактацията и след като бебето се събужда през нощта, няма проблем да го накърмите. По този начин гърдите получават повече стимулация за производство на кърма.
Може да погледнете и тези теми http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5186,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0

# 3
  • Мнения: 5 026
 Моят бебок е почти на 6 месеца и се буди по същият начин ( да отбележа, че преди ядеше към 21 часа и се будеше чак към 5ч.), а сега в 1 часа вече е буден. Не мисля, че е от липсата на кърма. Предполагаема причина: горещините, криза в растежа... и не знам какво друго!

# 4
  • Мнения: 62
Много благодаря за съветите и подкрепата:-)

# 5
  • София
  • Мнения: 1 254
Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Иво се буди много пъти през нощта, но дори не мога да ти кажа колко. В един момент си разреших проблема с мойто неспане като го взех да спи при мен и дори не помня кога съм му давала да суче. А сега в жегите спя по гола гръд  Mr. Green и той се самообслужва.

# 6
  • Мнения: 922
Няма място за притеснение... Може да се буди по много причини, нямащи нищо общо с количеството кърма. Жегите са една от тях, бумът в растежа - друга...
Повече търпение, никакво притеснение, кърмене на поискване и нещата ще се оправят Grinning

# 7
  • Мнения: 62
и аз трябва да опитам да спя с него

# 8
  • София
  • Мнения: 1 057
Искам да споделя моето притеснение т.к отскоро малкия започна пак да се буди по 2-3 пъти през нощта както през първия месец а вече сме на 3 месеца,притеснявам се да не ми е намаляла кърмата, ще се радвам ако някой ми даде съвет на лични или по ел. поща

Спри да се притесняваш  Laughing
Количеството на кърмата зависи от принципа "търсене - предлагане". Колкото по-често суче бебето, толкова повече мляко ще произвеждат гърдите. Ако възстановите нощните кърмения, няма начин кърмата да намалее  Laughing

# 9
кърмила съм и двете си деца по 12 и 9 месеца съответно  и със сигурност научих едно нещо - бебетата се променят непрекъснато и за да има успех едно кърмене, трябва просто много спокойно да приемеш всяка една промяна и да даваш кърма по всяко време когато поиска. Режимът е враг номер едно на успешното кърмене. Помни: няма вариант да не "произведеш" кърма АКО стимулираш този процес с по-често хранене на бебчо и това е!Освен всичко, бебчетата може да се будят по много причини,но винаги се успокояват поради две - лява и дясна !!!

# 10
  • Мнения: 239
От края на втория месец бебо спи до сутринта, но има и вечери се събужда към 3-4 часа. Кърмя го и заспиваме отново. Мисля си, че ако започне да се събужда всяка вечер - ще се кърмим и ще заспиваме. Няма място за притеснения.

# 11
  • Мнения: 601
Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Иво се буди много пъти през нощта, но дори не мога да ти кажа колко. В един момент си разреших проблема с мойто неспане като го взех да спи при мен и дори не помня кога съм му давала да суче. А сега в жегите спя по гола гръд  Mr. Green и той се самообслужва.

smile3521

Общи условия

Активация на акаунт