Хематом на плацентата

  • 4 351
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте мили момичета!
Тази тема съм я пуснала и в пискова бременност,но ме препратиха тук...Аз съм в 17г.с. ,имах много проблеми с досегашното ми бременеене,лежах в ранна бременност в болница-почти месец за задържане-имах кървене и болки,но се закрепих благодарение д-р Панчева от Хирургиите на Пещерско в Пловдив,бях се поуспокоила докато  вчера не получих кафениково зацапване.Без да се зачудя отидох на минутата при личния си гинеколог и ми откри хематом на плацентата.Пия в момента Магнерот и Дуфастон,веднага имам ефект,но въпроса ми е,някой запознат ли е каква е причината за този хематом,и доколко е опасен за бебето ми?Моля ви пишете ми нещо да се успокоя,нали все пак това е най-важното!!!!
Поздрави на всички 

# 1
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз съм в 36г.с.Не мога да ти дам съвет или мнение,защото нямам и на идея как стои въпросът и дали би навредил този хематом на бебо,но мисля че най-правилният отговор би могъл да го даде наблюдаващия лекар.Сега най-вайното е да се поуспокоиш,знам че ти е трудно,но го направи заради бебо.Ще се поровя за малко материали и ако намеря или разбера нещо ще ти пиша.Стискам палци всичко да е наред.

# 2
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Аз лежах за същото и в същата болница!Много се бях уплашила!Аз дори не знаех за какво става въпрос пък и никой не ми обясни тогава!
Но не се  притеснявай всичкоще е наред  Hug

# 3
# 4
  • Мнения: 255
Здравей Мими71,
аз имам инфаркт на плацентата или на матката, така и не знам точно. Имах кървене в 6гс (ярко)и после в 10 гс (кафеникаво). Имах натрупване на кръв и разширени кръвоносни съдове между матката и плацентата, което ми видяха на фетална морфология в 16 гс, и после наблюдаващия бременността ми гинеколог потвърди. В 20гс се видя че на същото място има "инфарк" 2 см, тоест мястото се е калцирало, на  Доплер се видя, че няма активно движение на кръв.
Аз си ходя на работа, лежах само в 6 г.с. и нямам други оплаквания. Само доки ми забрани аеробика и резки движения ( и в 16 гс не ми вдигна забраната), за да не прокървят тези разширени съдове и да предизвикат отлепване на плацента.
Сега тайната на успеха Wink - мисля че на мен ми помогна най-много едно хомеопатично, което пих още в 6-та г.с. - показанията му са за стрес от удар и  кръвотечение. Изписа ми го моята хомеопатка. Става въпрос за Arnica, потенция 30. Препоръчвам да потърсиш лекар-хомеопат в Пловдив, защото ако е класически хомеопат - той изписва лекарство според твоя организъм и твоето душевно състояние... това което помага на мен, може на теб да не действа.
Стискам палци за спокойна бременност занапред. наистина, ако да си спокойна е най-доброто, което можеш да направих за себе си и бебчо.
Знам че е трудно, защото имах кошмарен 2-ри месец, при мен в един момент просто нещо се пречупи и си казах, че ако не е  писано този зародиш да го бъде, ако природата не го подкрепя... поне има човек до мен, с който ще продължим да правим бебе, докато стане. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт