Не мога да сваля температурата на беба - помагайте!

  • 4 804
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
Мамчета, помагайте! Рали от неделя следобед е с температура. Тогава беше 38-39. Сега е все около 38, обаче не мога да я сваля. Панадол и давам основно. Ефералган свещички я дразнят и понеже от днес има и разстройство и веднага ги изкарва с дрисък. За дрисъка уж Ентерол пием, обаче понякога го повръща, нещо не и харесва вкуса. Слагам кърпи на челото и чорапки с оцет на краката. Не знам какво повече да направя. Не ще да падне тази температура. Иначе беба пие вода и я кърмя , да яде не иска и аз не я насилвам. Обаче ме е страх да не се обезводни, сега и с разстройството.
Кажете нещо, дайте съвет, защото вече не знам на кой свят съм..

# 1
  • Мнения: 194
Не се слагат едновременно ефералган и панадол,тъй като и двете са парацетамол и може да се получи предозиране.Може да редуваш панадол с нурофен през 4 часа-при нас действа безотказно.Двете лекарства имат различен механизъм на действие и за това може да се редуват.Това ми го е казала джипито.Слагай мокри кърпи-ако ти позволи.Давай много течности,за да не се обезводни.Може да потърсиш и разтвор за рехидратация от аптеката.Дано съм ти била полезна-успех!

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
определено опитай с Нурофен- от опит знам че действа за по- дълго време и го предпочитам за нощем (когато редувам с Панадол) , иначе аз помагам с компреси с разреден спирт 70 с вода 1:1, или компреси с вода и оцет ако детето дава. компресите слагам на челото, китките и около глезените
бързо излекуване  желая

# 3
  • Мнения: 46 434
През колко време ги даваш?
Аз редувам Нурофен и Панадол през около 3 часа, по принцип не действат за повече от 4 часа, затова, ако го даваш през 6 примерно, пак ще вдига.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Най- вероятно няма и да успееш да я свалиш  Confused Когато е с вирусна инфекция, дъщеря ми си поддържа такава зверска Т по 2-3 дни, без да се повлиява абсолютно от нищо.
Казваш, че е и с разстройство  Thinking. Моят съвет е да вземеш мерки срещу него и да не се обезводни малката.
Моята последна мярка срещу висока Т е мокро обтриване. Завивам я с мокър чаршаф, държа я докато поизсъхне чаршафа. А с високата Т това става много бързо  Crazy Или обтривам тялото с 70-90 % спирт, а после ,както е гола, я завивам с лека завивка.

# 5
  • Мнения: 125
И ние зимата бяхме пипнали 1 вирус и бяхме с много висока температура. Педито каза да увивам бебока в мокра кърпа като гледам подмишничките и четалчетата да се охладят, но нещо не я смъкнахме по този начин. После започнахме да редуваме панадол бебе и нурофен по 2,5мл през 3 часа и успяхме да я смъкнем. През нощта обикновено се вдигала повече, когато е с температура и трябваше да му я меря през 1-2 часа за да реагирам бързо ако вдигне още...Все пак какво ти каза педиатърката? Трябва да оправите и разстройството. Варен картоф, варен ориз и варени моркови действат безотказно. Успех! И не се притеснявай да звъниш на педито дори и през нощта, ако се наложи! В правото си си!

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Срещу висока температура освен с хапчетата, е препоръчително да се действа така: правиш 'компрес' от памук, топиш го в оцет и налагаш на челото на детето.
А при много висока - вземаш от фризера замразено месо и- под мишницата.

# 7
За да падне температурата трябва да се спре вълпалението . Има много силни хомеопатични , които веднага пресичат възпаленията , за температура - Ferum Fosforicum 9 CH, няколко пъти докато я свали. Друго ефикасно според мен е Цитросепта, но е супер горчив - ако успееш да го дадеш , със сигурност ще й подейства.

Вземи й ампули витамин С  и й дай ударна доза първия ден , може също да свали температурата

Иначе по традиционните методи - Панадол и Нурофен през 2-3 часа и чакаш само да се оправи.

# 8
  • в баира
  • Мнения: 861
Ти изобщо на лекар водила ли си я? Щом не й пада, има нещо. Със съвети от форума не става всеки път.

# 9
  • София
  • Мнения: 790
Много ви благодаря за съветите. Тази нощ успяхме да я свалим температурата до 37.5. Правих компреси с вода и оцет и панадола този път помогна. Остана само разстройството - 4-5 пъти дневно. За сега отказва всякаква храна, само по малко бисквитка и затова наблягам на течности, но пак не иска всеки път да пие вода или чайче.

Ти изобщо на лекар водила ли си я? Щом не й пада, има нещо. Със съвети от форума не става всеки път.
Да, разбира се че съм я водила на лекар!!! Не мога да разбера как може да си помисли някой че ще оставя детето си да се мъчи и ще се правя на доктор. И на спешен кабинет се обаждах и лекар викахме в къщи. Пиша за съвет тук,защото много често научавам неща които ми помагат. Това не значи не ги съгласувам с педиатър.

Много благодаря на останалите майки за съпричастността   bouquet А иначе ние с Рали ще се борим с този гаден вирус.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
Като най-крайна мярка при висока температура аз давам течен аналгин - това при температура над 39, когато почвам да изпадам в паника да не ми направи гърч. Действа много бързо и дава няколко часа спокойствие, през които да се ориентира човек и да повика лекар.
Ками_бами радвам се че сте свалили температурата. Желая ви бързо оздравяване.

# 11
  • в баира
  • Мнения: 861
Мамчета, помагайте! Рали от неделя следобед е с температура.
Кажете нещо, дайте съвет, защото вече не знам на кой свят съм..

А къде си споменала, че си я водила на доктор? Ние да не сме врачки! А този апел: Мамчета помагайте! Много ще си помислят, че не си се консултирала с лекари.

Иначе ти пожелавам да ти е живо и здраво детенцето!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 437
Да не са зъбки това?
4-5 пъти на ден не го водят разстройство...Вече, ако е над 5 пъти, е друго.

На някои деца Ентерола не им понася, както на моето и води до по-голямо разстройство




# 13
  • Мнения: 356
Аз не мисля че са зъбки.При тях май не се вдига толкова висока Т.Повече ми прилича на гадния вирус с повръщането и разстройството.Сигурна ли си че повръща и и ма разстройство защото не и понасят лекарствата?Според мен най-добре е да я види лекар.
А за температурата чувала съ че най-бързо се сваля ако и дадеш половин доза Нурифен и половин доза Панадол.Не съм пробвала.
Успех  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
Преди години имаше един течен бебешки амидофен по аптеките. После го спряха, но последно чух, че пак са го пуснали. Ако го намериш можеш да го редуваш с панадола. За нурофена знам, че причинява стомашно дразнене, а детенцето ти е с разстройство. Температурата вече не ви е толкова висока, обърни внимание на разстройството.

Общи условия

Активация на акаунт