Прибори за сервиране-кое за какво се ползва

  • 2 266
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Купихме на наши приятели комплект от прибори за хранене+такива за сервиране за 12 човека.Много ми хареса,но като се замисля от приборите за сервиране има такива които нямам представа за какво се използват  newsm78 Ако някой може да ми даде линк към сайт с инфо,че аз нищо не намерих по въпроса..... Thinking ще съм му мноооого благодарна.Исками се ако ме питат за какво се използва даден прибор да мога да кажа  Tired Благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 17:45 от cvet_i

# 1
  • Мнения: 1 737
Aз такъв сайт не зная, но ако ги снимаш, може да сме ти по-полезни.

# 2
  • Мнения: 8 917
Aз такъв сайт не зная, но ако ги снимаш, може да сме ти по-полезни.

Добра идея за снимките Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Жалко,че не мога да ви ги снимам... Cry...нямам с какво  Tired ,но мога да ви ги опиша  Wink
Има 2 малки вилички с 2 върха,малка къдрава лъжичка,и една такава като обикновенните,но не е издължена а идеално кръгла.Ами тези са които не зная за какво са.Ако някой има представа да каже.

# 4
  • Мнения: 1 737
Двурогата виличка е за пасти и торти, а кръглата лъжичка - за сладолед.

Ама само 2 ли са малките вилички и една малка лъжичка? Странно, би трябвало да са пълен брой в комплекта.  Thinking

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 257
Ох.... не ...беее......,нещо не съм обяснила както трябва.В комплекта си има 12 малки вилички и лъжички и отделно 2 двуроги вилички и 1 кръгла и плитка лижица.Те са за сервиране,а 12-те са си за хранен.Ама как обясних, майко мила  ooooh!
Утре ще търся пак в нета,може да излезе нещо  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 759
    Можеш да попиташ тук:   http://forum.bgkulinar.net/viewforum.25.html    Изглеждат ми вещи  Mr. Green

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 23:50 от MechoPuh

# 7
  • Мнения: 3 880
Двурогите вилици са zа сервиране на всичко, което може да се сервира с вилица Wink Примерно плато с колбаси_ всеки си вzима с таzи вилица и си слага неЩото в своята чиния, а не ровичка всеки с неговата си вилица в обЩото плато. Лъжичките не можах да си ги представя точно  newsm78 да не са zа zахар или лед...

# 8
  • Мнения: 3 216
Тези двурогите малки ли са или големи? Кьдравата льжичка малка ли е?

ПО принцип двурогите са за транжиране на масата.Но има и двуроги за охлюви.

# 9
  • Мнения: 8 917
На мен пък ми е интересно една лъжица, срязана отпред по средата  Wink newsm78

# 10
  • Мнения: 3 880
На мен пък ми е интересно една лъжица, срязана отпред по средата  Wink newsm78
Тя се иzполzва zа сервиране на салата, zаедно с другата лъжица, която върви с нея (съЩата по големина и форма, но беz раzреzа в средата?

# 11
  • Мнения: 2 257


От ляво на дясно: "нож" за мазане на масло; лъжичка за захар; лъжичка за конфитюр; лъжичка за хайвер.  Peace

Двурогите вилици, ако са издължени, може да са за фондю, но може и да са за морски дарове, ако са по-къси - зависи.

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Я виж ТОВА

# 13
  • Мнения: 545
Вилиците с два рога са за месо и колбаси - слагат се в общото плато/купа и всеки си сервира с тях.
Къдравата лъцижа мисля, че е за захар. Но кръглата не се сещам за какво може да е. И аз имам такъв комплект, досега не съм ги ползвала тези две лъжици.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 257


От ляво на дясно: "нож" за мазане на масло; лъжичка за захар; лъжичка за конфитюр; лъжичка за хайвер.  Peace



Малката къдрава лъжичка е точно като тази.А виличките са малки като другите,но с 2 рога.
Вилиците с два рога са за месо и колбаси - слагат се в общото плато/купа и всеки си сервира с тях.
   Peace Ясно

Благодаря на всички за помоща  Hug

Общи условия

Активация на акаунт