Бълхи вкъщи - дайте съвет

  • 28 035
  • 28
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Имаме подозрения, че в стаята, в която спим са се завъдили бълхи.........целия ни чаршаф е на малки кървави точици.......аз съм нахапана, но на другите нищо им няма.......нито пъпчица..........Един път съм видяла бълха и мисля, че е била вкарана от вън, защото там има куче, а и съседите твърдят, че има бълхи в двора.........Мъжа ми ме накара да пусна тема и да попитам как да се отървем.........Аз много се чудя ако ги има къде живеят.......възможно ли е да се крият под дюшемето?
Или да живеят в дюшека?
Другото ми предположение е, че съм нахапана от комари и понеже непрекъснато се чеша, кървавите точици са от това, но мъжа ми твърди, че точиците са сигурен белег за бълхи...........
С какво да напръскаме против бълхи и изобщо как се реагира в подобни ситуации ?

Между другото, мисля че търсачката  не работи.........чела съм теми за бълхи във форума,но нищо не ми изкарва.........

# 1
  • София
  • Мнения: 10 858
Явно проблема не е само при вас. Аз преди три четири седмици пуснах такава тема, а гледам, че и доста други момичета също. При нас проблема е във входа /в мазето/ и междублоковото пространство, викнахме фирма да напрвъска и те казаха , че цяла София е пламнала. Личи си! ooooh! В къщи все още има - днес видях, въпреки пръскането. Не ни хапят обаче. Тук момичетата ми предложиха Айкън като ефикасен препарат за пръскане. Пробвай, доста са упорити.
Изтупай всичко основно. Изпери. Напръскай и така...
кажи после какво става.

# 2
  • Мнения: 2 495
Копнах го от друг форум, ето виж тук

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние сме в къща...значи трябва да започнем от двора и мазетата........и накрая да изпера всичко , да изнеса нещата от стаята, да напръскам.........да изтупам дюшека........ох, ужас......ще се побъркам..........не ми се прави всичкото това........ Sad
О, да- сега гледам и котки....и тях да напръскам

Айкън къде се продава?
Има ли препарати що- годе безвредни за малки деца ?


Благодаря, Белла, но там няма отговори на въпросите ми   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Айкън се продава по вет. аптеки.
Аз още нямам лични впечатления от него, обаче.
ако се пребориш давай съвети, че и на мен са ми нужни Sick

# 5
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Как да разбера дали наистина имаме бълхи?
ти виждала ли си ги "вашите"  Mr. Green ?

# 6
  • Мнения: 521
Разтваряш "ектомин" 1 мл в литър вода и пръскаш по всички ъгли и на пода. Само така се спасихме. Продава се по вет. апеки и складове.

# 7
  • Мнения: 460
Да споделя как майка ми се справяше с бълхите, като малки със сестра ми мъкнемхме много котета в  къщи. Пелин- сега има почти на всяка полянка в между блоковите пространства, вари се и във водата се слага малко сапун и с това се забърсва пода, много са важни ъглите. Скочат ли на пода бълхите умират, и не се налага чак толкова трудоемкото основно почистване и не е вреден. Този начин винаги е работел при нас. Успех в борбата с гадинките:)

# 8
  • София
  • Мнения: 10 858
Как да разбера дали наистина имаме бълхи?
ти виждала ли си ги "вашите"  Mr. Green ?

Когато ни хапеха не ги виждах, но сега вече като не ни хапят - ги виждам. А кажи ми тва какво е?
Е видях два пъти, но си е пак виждане.

# 9
  • София
  • Мнения: 10 858
Да споделя как майка ми се справяше с бълхите, като малки със сестра ми мъкнемхме много котета в  къщи. Пелин- сега има почти на всяка полянка в между блоковите пространства, вари се и във водата се слага малко сапун и с това се забърсва пода, много са важни ъглите. Скочат ли на пода бълхите умират, и не се налага чак толкова трудоемкото основно почистване и не е вреден. Този начин винаги е работел при нас. Успех в борбата с гадинките:)

Пелина не е ли отровен за хората? Дъщеря ми е постоянно по земята, да не й стане нещо?

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да споделя как майка ми се справяше с бълхите, като малки със сестра ми мъкнемхме много котета в  къщи. Пелин- сега има почти на всяка полянка в между блоковите пространства, вари се и във водата се слага малко сапун и с това се забърсва пода, много са важни ъглите. Скочат ли на пода бълхите умират, и не се налага чак толкова трудоемкото основно почистване и не е вреден. Този начин винаги е работел при нас. Успех в борбата с гадинките:)

Това ще го пробвам.....мерси много.........дали става и за къпане на котки  newsm78

# 11
  • Мнения: 227
Ужас е  #2gunfire #Cussing out

и при нас имаше, незнам в следствие скитащата на всякъде братовчедка, котката ли, какво ли, но ние изпрахме всичко, сложихме завивки килими и т.н. на слънце и през деня пръскахме цялата къща с Райд против такива паразити. Като че ли изчезнаха, и вече не сме нахапани, но си е тормоз, няма спор....

Успех дано се отървете от тази напаст !

# 12
  • Мнения: 460
Ами да, пелинът не се препоръчва за вътрешна употреба Joy, но пък може да попадне в детенцето ти , само ако ходи след теб и ближе по пода. Не се притеснявай за това Hug
Не сме пробвали да къпем котките, но може и да става, незнам.

# 13
  • Мнения: 26
Има един спрей, който се продава в аптеките - Килтокс. Струва около 3 лв. Не мирише мнооого гадно. Пръскаш всичко текстилно, вкл. дюшека, завивки, пътеки и килими и под тях и т.н. Затваря се и се оставя около 20 минути. После проветряваш и изнасяш на слънце да се измиришат нещата. И... переш на ред.
Добре е да напръскаш в мазето и на стълбището.
В нашия вход една комшийка събираше котки да ги храни и от там идваха гадините.

# 14
  • Мнения: 642
Извикай фирма да напръска.
Щом сте в къща с двор това е най-доброто.

Общи условия

Активация на акаунт