кардиопатична хипертрофия

  • 1 031
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета
Имам един въпрос, на който се надявам да получа колкото се може повече инфо защото търсих навсякъде в интернет и нищо неможах да намеря.
Преди няколко дни племенника ми се разболя от пневмония, трябваше да постъпи в болница, от направените му там изследвания и прегледи казаха на майката, че има вродено заболяване на сърцето - кардиопатична хипертрофия.Моля ако някой може да даде  повече инфо за това заболяване - предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 997
Зелиш, здравей. Не знам нищо за това заболяване. Съжалявам, че се е случило на племенника ти. По принцип тук пишат мами, чиито деца са с кардиологични проблеми.....предпочитам да не те насочвам към конкретна тема по определени причини. Тук пишат и една - две мами работещи в Трета градска. Едната в момента отсъства, но със сигурност ако прочетат ще се включат. Надявам се, каквото и да е това заболяване, всичко при твоя племанник да се оправи Praynig.
Ако имаш желание защо не разкажеш с повече подробности, с какви специалисти сте се консултирали, какво са ви казали за самото заболяване.....И най - важно - как се чувства детенцето......

# 2
  • Мнения: 190
Здравей Зелиш,
Подщи никаква информация не си написала за детето. В коя болница е, как се казва и кой му е открил кардиологичният проблем. Ако е в нашата клиника и е преглеждано от нашите лекари добре, но ако е някъде другаде, по-добре да го доведат на преглед при нас за да се потвърди или отхвърли тази диагноза. Като цяло диагнозата означава увеличаване размера на сърцето. Лекува се със съответните лекарства и има случаи на задържане или спиране на процеса. Това в общи линии е нещото което мога да ти кажа на този етап. Дай повече информация. Ако има нещо с което да мога да помогна, ще го направя.

# 3
  • Мнения: 22
Здравей roqeste,
много ти благодаря за подкрепата и желанието да помогнеш!
Детето в момента е в  ревмокардиологията в университетска болница на град Пловдив.Чувства се добре, играе си , на външен вид изглежда добре, като се изключи това, че е много слабичко и дребничко за възрастта си, което доктора(доктор Димитров) обясни с болестта.Още от малък много се изпотява дори без да се движи активно, но сега вече е намаляло изпотяването тъй-като го лекували с т. нар. бета-блокери.Това, което много ме притеснява както и всички нас е че по принцип болестта се водела за нелечима и процеса на нарастване на сърцето неможел да се спре.Родителите естествено искат да се консултират и с други кардиолози и ще го направят.Много бих се радвала ако ми пише някоя майка, която е имала подобен проблем, за да разбера как се е справила.

# 4
  • Мнения: 997
Зелиш, със сигурност специалистите в Пловдив са прекрасни. Но ще си позволя да подкрепя rogeste, една от двете мами за които споменавам, и да препоръчам консултация в Трета градска в София. Тя е единствената за станата специализирана кардиологична болница. Имат огромен опит с деца......и всички я препоръчват от сърце. Ще ти пусна линк към една тема....имай предвид обаче, че случая описан там няма абсолютно нищо общо с вашия. Така че, недей да правиш аналогии, моля те....просто там има мнения за Трета градска...както и истории на други деца.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101794.0

а ето и това...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72986.0

# 5
  • Мнения: 190
Ох, колко ми се иска да ти кажа, че всичко ще се оправи и ще отмине, но за съжаление не мога. За това заболяване никога не може да се каже как ще се развие. Мога само да се надявам нещата да се развиват добре. Все пак мога да кажа само едно - в живота понякога могат да се случат най-големите изненади, дано и при вас има такава. Може пък и да спре нарастването на сърцето /пожелавам ти го от сърце/ и малкото слънчице да се оправи. Все пак нищо не пречи след като го изпишат от вашата болница да дойдете до София и да направите една консултация с нашите лекари. Ако имаш нужда от каквато и да било помощ, пиши ми на лични да ти дам телефона си и ще видим какво можем да направим.

# 6
uffff mnogo nepriqtno i moq plemenik v momenta e v 3 gradska a diagnozata mu e DILATATIVNAKARDIOMIOPATIQ

Общи условия

Активация на акаунт