Супата от броколи и чедар на Panera Bread

  • 3 612
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 491
Знае ли някой как се прави тази супа? Аз проверих рецептите в сайта на Panera Bread, но тази я няма. Много е вкусна, и децата я обожават, вчера казаха да имало едно лесно всеки ден да я ядем.  Heart Eyes
Да уточня, става въпрос не за крем-супа от броколи и чедар изобщо, а точно за тази на Panera Bread. Аз съм пробвала рецепти, но не става същото. Вчера пак я опитах, има леко пикантен оттенък, но не знам коя подправка го придава. Та съм набавила в момента броколи и чедар, но не знам как точно  да подходя. newsm78

# 1
  • Мнения: 940
Хмм труден въпрос Блажка ,явно си пазят тайната щом като не е написана в сайта.И аз си обичкам Панерата ама си падам по панините им.Yummmy! Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 486
В списъка на съставките виждам дижонска горчица и Tabasco сос - може би там е тайната.

Може да пробваш тази (уж претендира да е същата):
http://www.cdkitchen.com/recipes/recs/1833/Panera-Bread-Broccoli … eese-S79119.shtml

# 3
  • Мнения: 3 491
Ellie,   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Мнения: 940
Ей ако я правиш пиши после дали е същата ! Wink

# 5
  • Мнения: 3 491
Ще пиша, до там да стигнем... Grinning

# 6
  • Мнения: 5 183
На мен не ми се отвяря този линк към супата  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 253
блажка,кажи дали става супичката и да започвам да мацам в кухнята:)
а ако знаеш рецептата за суфлетата им -давай smile3508

# 8
  • Мнения: 1 393

а ако знаеш рецептата за суфлетата им -давай smile3508

оох, тия пусти суфлета що ги търсих и аз в интернет- наистина са страхотни!

А  тези в Панера на всичкото отгоре ги предлагат само сутрин до 10:30 ам.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 491
Аз пък вас чакам да ми кажете, хич не е трудно човек да ме превари, щом става въпрос за кухнята.

# 10
  • Мнения: 5 183
Заинтригувахте ме с тази супа. Може ли някоя от вас да ми я напише, моля! Не ми се отваря ... newsm78

# 11
  • Мнения: 1 860
 Maika, ето рецептата.

Ingredients:
1 tablespoon butter, melted
1/2 medium onion, chopped
1/4 cup melted butter
1/4 cup flour
2 cups half-and-half
2 cups chicken stock or bouillon
1/2 pound fresh broccoli
1 cup carrots, julienned
salt and pepper to taste
1/4 teaspoon nutmeg
8 ounces grated sharp cheddar


Directions:

Saute onion in butter. Set aside. Cook melted butter and flour using a whisk over medium heat for 3-5 minutes. Stir constantly and slowly add the half-and-half (this is called making a roux). Add the chicken stock whisking all the time. Simmer for 20 minutes.

Add the broccoli, carrots and onions. Cook over low heat until the veggies are tender for 20-25 minutes. Add salt and pepper. The soup should be thickened by now. Pour in batches into blender and puree. Return to pot over low heat and add the grated cheese; stir until well blended. Stir in the nutmeg and serve.

 

# 12
  • Мнения: 5 183
Ех, Нана, страшна си!   bouquet
А това какво ще ре4е: 2 cups half-and-half newsm78

# 13
  • Мнения: 3 491
А това какво ще ре4е: 2 cups half-and-half newsm78
Трябва да е прясно мляко, има такова, на чийто опаковки пише half-and-half.

# 14
  • Мнения: 1 860
 Нямам идея. Аз такова мляко не съм виждала, а пък може и да не съм гледала. Blush
 
 Извинявам се за тъпият въпрос, но какво Panera Bread? Производител на готови храни или?

Общи условия

Активация на акаунт