Панадол или Калпол или ...?

  • 8 743
  • 15
  •   1
Отговори
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Кое лекарство използвате за сваляне на Т. - Панадол, Калпол или някое друго?
 Аз давах на Дени Панадол. Последния път когато й давах беше преди около 2-3 месеца. Имаше Т. и възпаление на ушичките. Наистина бързо свали Т. , но й избиха малки червени пъпчици по гръбчето и коремчето. Rolling Eyes  Нашата педиатърка тогава каза, че е реакция от Панадола. На някои деца така действал не било страшно, било от ароматизаторите в Панадола и това не пречело пак да се използва при нужда. Пъпчиците наистина минаха за ден два от само себе си след като спрях да давам Панадол, без да сърбят или други реакции. Сега гледам, че Панадола доста ни е намалял и скоро ще се наложи да купувам друго шишенце /е дано да не ни се налага ама така или иначе такова лекарство си трябва в къщата/ та започнах да се чудя какво да купя Панадол или Калпол?
 Thinking Споделете мами вие от кое сте по-доволни и имали ли сте подобни случаи?
 Close-mas:

# 1
  • Мнения: 356
Здравел,
Аз съм най-доволна от Efaralgan свещички. Действат много бързо и в критични моменти /когато дори течният аналгин не е успявал да свали температурата/ той е успявал. Другото от, което съм много доволна е Nurofen сироп. И двете неща са универсални и освен за сваляне на Т. действат обезболяващо и успокояващо. И на двете ни пожелавам да ги ползуваме по-рядко.

# 2
Ние ползваме Калпол и съм доволна.Давам му на Алекс и при "зъбобол",е никненето на зъбките,де.Странични реакции-поне засега не съм забелязала!!!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз редувам Панадол с Нурофен по съвет на практикуващи мами. Привиквало се към някое от люкарствата и добре било да се редуват.
Обаче този Нурофен е много противен. Засяда ми на лявата сливица, а детенце как го пие незнам!  Confounded

# 4
  • Мнения: 3 042
На Съни давам Ефералган - сироп, а веднъж при много критична ситуация - Ефералган свещичка.
Лекарката, която виках от Бърза помощ каза, че при висока, непадаща и упорита Т се редува Нурофен(детски) и Ефералган, не повече от 3 приема на ден (даваш Нурофен, после след 3-4 часа Ефералган, свещичка само един път дневно, обикновено нощем).

# 5
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ами честно да си кажа никога не съм използвала свещички  на себе си и може би затова и не съм се сетила за детенце! Абе малко съм "боса" в знанията си за лекарствата! Embarassed  Никога не ми се е налагало да пия нещо друго от аналгин, аспирин парацетамол и най - много по 1 антибиотик на година или две, та и затова не съм се и замисляла кое какво съдържа. А като чета тук мамите как знаят кое какво е в съдържанието на лекарството чак срам ме хваща от мене си!
  Благодаря ви за съветите! Със сигурност ще купя от свещичките защото и аз съм чувала, че  са доста ефикасни за висока температура и ще го видя и този сироп Нурофен! А пък него за пръв път го чувам! Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 6
  • Мнения: 1 581
И ние ползваме Нурофен, тук в Англия е много популярен, но и много бързо ни свали температурата.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Павлина
На Съни давам Ефералган - сироп...


 Arrow и  аз давам същото, но забелязвам, че на синът не му действа толокова бързо  Tired  (и добре), както на щерката  #Milti !
Ще опитам май с Панадол  Sunglasses . Не съм привърженичка на свещи, но ако се налага... Sad . Може да се дава до 4 (а според моят домашен лекар и повече) пъти в денонощието препарати от типа на Панадол, Нурофен и Ефералган!
Аз съм запомнила една важна схема  Thinking  4х4х4, т.е 4 пъти в денонощието по 4 мл. през 4 часа.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 187
Аз съм за Нурофена, от Калпола не съм доволна малката повръща от него.

# 9
Цитат на: andulina

Аз съм най-доволна от Efaralgan свещички. Действат много бързо и в критични моменти /когато дори течният аналгин не е успявал да свали температурата/ той е успявал.
  Присъединявам се!

# 10
  • Мнения: 652
Нурофен и Панадол.
Редуват се, тъй като Нурофена се дава през 8 часа, а Панадолла през 4. Но тази схема се прилага при по-сложни ситуации. Обикновено давам по 1 доза от Нурофена - при зъбчета или ниска Т.

# 11
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Благодаря ви за отговорите момичета! Simple Smile
От всичко изчетено до тук май ще се спра на схемата Нурофен, Калпол и свещички ако се наложи при висока Т.
Пък дано не се налага! Close-mas:

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Нурофен и Панадол. Напоследък обаче давам само Нурофен и вечер ско има над 39 едновременно нурофен през устата и свещичка ефералган!

# 13
Вече две години и три месеца давам на Алекс Калпол и съм доволна. Въпреки, че е предразположен към алергии не сме имали проблеми от Калпола. При нас специално винаги е бил ефикасен.

# 14
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Възможно е алергичната реакция да не е към ароматните съставки, а към парацетамола,който се съдържа в Панадол-a. Ако е така трябва да избягваш всички лекарства които съдържат парацетамол - Ефералган,Калпол...
Единственото което се сещам в момента да не съдържа парацетамол е Нурофен-а ,той  съдържа ибупрофен.

Общи условия

Активация на акаунт