Давате ли на чужди деца да играят с вашите играчки?

  • 2 664
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Бях потресена днес от една баба и затова пускам тема да видя в чий телевизор е повредата. newsm78
 Та ситуацията следната -пясъчник и детете на около 3г. си играе с лопатки, приближава друго на 1.5 г. и посяга към лопатките на детето на 3г. , при което бабата, която стои отстрани вдига скандал   #Cussing out на малкото дете (и майка му по-точно) да не му пипат лопатките #Crazy #Crazy #Crazy Направо онемях , можеше просто да каже,че не и е приятно да пипат играчките или друго , но любезно объяснение, но да вика за две лопати  Shocked Освен това няма дете, което дори и при наличие на собственни играчки да не посегне към чуждите. А и не е ли по-правилно да се учи детето да споделя вещите си? newsm78 Вие какво ще кажете?

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Е това не ми се беше случвало, и слава Богу. Аз давам - както да си играят с нашите така и на сина ми да си играе с чужди, ако детето на което са играчките няма нищо против, ако не иска да ги дава, не позволявам на сина си да ги пипа.

# 2
  • Мнения: 2 125
Аналогичен случай и в нашия квартал, само че бабата тича да прибира лопати и кофи като види някое дете да се насочва към тях. Не ги разбирам такива хора Thinking
С нашите играчки играят всички, а ние, ако ни разрешат.

# 3
  • Мнения: 442
според мен, играчките на децата ми са си техни и те си решават дали да ги дадат на други деца или не. т.е., ако моите деца дават играчките си, не съм аз човекът, който ще ходи да ги дърпа от ръцете на другите деца. както и обратното - ако моите деца не си дават играчките, не съм аз човекът, който ще ги дърпа от ръцете им, за да ги дам на други деца. понякога, ако положението отиде към ситуация, се намесвам с предложение за трампа.

# 4
  • Мнения: 2 550
Луда баба.

# 5
  • Мнения: 356
според мен, играчките на децата ми са си техни и те си решават дали да ги дадат на други деца или не.
      Абсолютно съм съгласна. Но ако моето дете не си дава играчката /пресен пример - става дума за едно багерче /, а чуждото плаче за нея, опитвам се да обясня на моето да си даде багерчето, а пък аз нося в раничката му друга интересна вещ /книжка, друга количка и т.н./.  Изхождам от идеята, че моето също плаче за чужди играчки / те са най-хубави  Naughty / и ако иска да взима, трябва и да дава.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Давам да си играят ама моите  като се запънат понякога  Laughing  не дават нищо

# 7
  • Мнения: 46 508
Като изнесем играчки- всичко става общо, София също няма нищо против (поне за сега) Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Бабата е серт.
Играчките са си на нейното Унуче, но не е нужно така войнствено да ги брани.Странни хора-обикновено децата винаги харесват чуждото, още повече по-малко детенце, вместо да го приобщят към играта....горкото внуче с такава баба-утре тя може да гони приятелчетата му така.

# 9
  • Мнения: 525
Напоследък хората са много изнервени, но това не е причина да учиш детето си така да се държи с другите деца.
Ние когато излизаме на площатката изсипвам играчките в пясъчника и всички деца играят с тях, е разбира се всяко дете е донесло играчка и именно това е хубавото, децата да се учат да споделят вещите си и да се разбират и помагат.

# 10
  • Мнения: 14 654
миналата година точно една такава бабичка изстръгна лопатката от ръцете на сина ми и се разкрещя , че чужди играчки не се пипат. е, повече не е посмяла да идва на нашата площадка, където играчките се пипат от всички деца

# 11
  • Мнения: 8 505
Винаги давам.А вече малко неща по площадките могат да ме учудят Confused

# 12
  • Мнения: 194
Повредата не е в твоя телевизор,ми май бабината"Опера" е бая разхлопана Mr. GreenЕстествено,че чуждите играчки винаги са по-интересни....Синът ми вечно налита за чуждите топки и колички,добре,че досега не съм налетяла на таквоз чудо като тая бабка Crazy...

# 13
  • Мнения: 2 237
Бабешка му работа !
 Ама не всички са такива,тия дни на площадката една баба извика Калина и и даде всичките играчки на внучето си.Аз се притесних и казах "Госпожо,ама не е нужно,тя си има свои" а бабата каза "Няма нищо де,нека си поиграе и с тези,нищо няма да им стане"
По принцип ние си даваме играчките.Казвам "ние" защото и двете с Калина ги даваме.По принцип като пристигнем в парка,всички майки изсипваме де що имаме и дечурлигата да се оправят.После си ги събираме обратно.И така.Мир да има.
Мога само да ти пожелая другия път да попаднеш на по-свястна баба Peace

# 14
  • Мнения: 6 206
До съвсем скоро се хабях да уча да споделя и почти го правеше.
Вече нямам нерви, оставям го, като му вземе някой нещо, да се спасява, обикновено надава някакъв сърцераздирателен вик и се оглежда за настойника на дразнителя му. Винаги му се връзват и някоя засрамена мама/баба тича да го спасява.
Чужди почти не взима той. Засега.

Общи условия

Активация на акаунт