Tясно ли ви е на душата?

  • 2 900
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 936
Тясно ли ви е на душата? На мен да, особено в момента. Пак са ме хванали моите мрачни настроения. Имам чувството, че живота си изтича край мен, времето си минава и накрая нищо съществено не е станало. А най- криво ми е , че си нямаме собствено жилище и не живеем самостоятелно. Няма изгледи и за закупуване. Оф, писва ми, колкото и да са съобразителни другите край нас на моменти ми омръзва от всичко и всички. Знам, че е много по-важно, че сме живи и здрави, заедно  и се обичаме, но и тоя жилищен проблем не е за пренебрегване.
При вас как е ? Стяга ли ви се душата и от какво? Cry

# 1
  • Мнения: 1 930
Стегнала ми се е, щото мъж ми е в командировка и сме сами с Преско, а му избива втори зъб и дано не вдига Т, дано.....

# 2
  • Мнения: 2 959
Буболинке, я се отпусни. Разпусни си душичката. Все пак живееш с приятни и добри хора около Теб. При много други Момичета живота със свекър и свекърва би бил ад, но при Теб не е така. Я вземи една хубава и весела книжка като таз за Пипилота и едно питие, бих Ти предложила и чаша зелен освежаващ чай, но при Вас е нощ сега. Как се казват Тя и Той? Още ли се кърмите с бебо? Hug

Гея, със сигурност няма да вдигне Преско Температура, ако и Мама не се притеснява излишно.  Hug

# 3
  • Мнения: 27 524
Стегнала ми се е, щото мъж ми е в командировка и сме сами с Преско, а му избива втори зъб и дано не вдига Т, дано.....

И да вдигне, НОРМАЛНО Е, споко, ще му е топло, мама ще му даде панадолче и скоро ще е като нов. Няма да ти се стяга душата за такива неща. Страхотно име сте избрали за сина си, аз съм срещала и преди твои постинги и , живот и здраве, ако пак имам момченце, така ми се иска да го кръстя  Hug Да ти е жив и здрав.

По темата все пак - на абсолютно всеки се случва да се стяга душата, ана по-чувствителните натури - много често. И на мен се случва често, понякога съзнавам, че е за пълни глуспости и е абсолютно ненужно, но... хора сме, слаби сме. Бубенце, всичко, което си мислиш и те притеснява минава през главите и притеснява всички нас. Така е устроен животът. Нищо, че винаги ни изглежда как другите са все по-добре от нас, но повярвай ми - съвсем не е така. Опитай се да не си го слагаш трайно на сърцето. Аз правя така, когато ме налегнат тези тъжни мисли - отдавам им се!!! Харесвам меканхоличните състояния, помагат ми да осъзная и разбера много неща. Харесвам си ги, изживявам си ги и така минават леко и бързо. Пробвай. Една топла  Hug от мен и знай, че не си сама  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 1 153
да тясно и е особено сега когато напира да лети в другия край на света Cry

# 5
  • Мнения: 4 195
моята е от вечно стегнатите.............за съжаление. нито дом си имаме, нито пари, нито нищо..на пръв поглед.........и точно в този момент си казвам - как нищо бе Кристинке? Имаш очарователно , здраво дете, мъж с който не само се обичате но и се подкрепяте, имаш разбирането и уважението на хората, с които живееш, все още си млада и здрава.........тогава от какво ти се стяга душата - от проблемите, не, това са трудности, преодолими, рано или късно. проблеми са да я няма любовта, да го няма здравето, да го няма разбирателството, да ти се стегне душата защото си сам на този свят, защото няма топлота и уют около теб, защото любим човек не е добре или го няма - тогава вече ти е тясно на душата.
днес бях при едни деца - там винаги ми е тясно на душата..............там е борба за оцеляване а не живот..........там не важат никакви принципи и норми, там е място, на което тези деца не трябва да бъдат, там ми се стяга жестоко душата - това е дом за сираци Cry

# 6
  • Мнения: 1 097
Еми тясно ми е, щото в момента имам страшно много семейни проблеми и няма на кой да се оплача  Cry
Тясно ми е защото в тежки моменти искам да обичам някого, пък всички дето мога, са ме ядосали  Crazy
Май ще се обичаме само с бебето известно време, пък дано не изтрещи широката ми душица в това тясно телце...

Тясно ми е и когато осъзная, че животът тече непрестанно и ако не се радваш на този миг..той си е отишъл докато си го помислил! И така много мигове и моменти изпускаш, а уж се оглеждаш за тях. Става ми тясно като се сетя колк отакива см изпускана и в колко случаи съм реагирала по неправилен начин. Айде и тях ги слагам изпуснати...
Тясно ми е, че детето ми е много сладко, а 24 часа не ми стигат да му се нарадвам  Tired Като не го дам на другите да го гушнат ми става пак тясно, че пренебрегвам тях.
Абе, понякога ми се струва, че се надувам като балон от таквиа "стягащи" мисли и си плачем, плачем с огледалото... и ни минава  Wink

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 704
уфф, ти пък къде ми уцели момента......

преди малко говорих с майка ми на другия край на България, където е 3г ми син.
вече не питал "кога ще ме вземат мама и тати", а само "къде са".  Sad
миналата седмица прегърнал майка ми  и й казал"бабо,много те обичам,искам да си стоя при тебе"....на мен никога не ми е казвал,че ме обича  Sad
докато говорех с майка, баща ми го пита:искаш ли мама да дойде да те вземе за Пловдив,а той :НЕ!
при тях се научи да кара колело...
виждам как няма въобще да ми се зарадва, как ще го откъсна насила от баба му и как при мен ще плаче за нея  Sad

хак ми е, като искам да го пращам при бабите,че и те да му се радват!

тясно ми е на душата,не ами........ще се поболея   Cry

Дано утрото на всички ни в тази тема е по-мъдро и ведро от вечерта.....

# 8
  • Мнения: 936
Момичета, много сте готини!  bouquetПросветна ми малко след като прочетох отговорите ви.
Калида, вярно е че се разбираме много със свекъра и свекървата, но все ми се иска всеки да си знае къщата. Започвам да отговарям на въпросите ти: тя е Жанета, а той е Димитър. Кърмих го допреди 1 седмица. Зелен чай пия всяка сутрин с цел смъкване на няколко излишни килца, а Пипилота ми е любимка. А за питието все някак ще го измислим.   Party
Блонди, много си права за меланхоличните състояния, и аз тогава осъзнавам много неща.Мерси, друго е като знам , че не съм сама. Hug
Муун Уок, и аз така си разсъждавам всекидневно.
Добре поне, че децата ми са при мен и ме искат.

# 9
  • Мнения: 3 034
Понякога и е тясно на душата ми....особено, когато иска да лети, а трябва да върви....
или, когато иска да е далеч, а трябва да е тук....
или пък, когато има порив да направи нещо, а не среща подкрепа....
но....пък тогава й отварям една тайна вратичка, дето си я знаем само аз и тя...и след като се поналудува, се връща спокойна...тогава се вглеждам в блесналите очи на дъщеря ми, докато ми носи най-новото си откритие - бръмбар, да ми го покаже...и си спомням, че полета, широтата и осъществените неща са навсякъде около мен, просто трябва да отворя очи, да ги видя, да поема дълбоко въздух и да се усмихна....

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Всеки с проблемите си, както се казва-аз пък искам да си имам бебче, ама... за сега не е планувано.Като не мога да се разбера с мъжо Cry-да се върнем в БГ (в командировка сме още 1 или 2 год в чужбина), после да си завърша висшето, от там да си намеря работа...с една дума-няма начин сега да стане.Пък човек като ви гледа всички мами-щастие.Искам и аз.Само чета за растящи зъбчета, захранвания, кърмения...Само с искането си седя Cry Cry Cry.Нямам търпение този ден да дойде и при мен.Ама като дойде време да се върнем в България-мъжо няма къде да бяга(надявам се Praynig).

# 11
  • Мнения: 1 930
Блонди, благодаря, най-искрено   bouquet

DSS, важното е да го поискаш истински, ще стане, обещавам!
Нека утре сутрин, като усетим аромата на кафе, душите ни не се стягат.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Цитат
Публикувана от: Гея
DSS, важното е да го поискаш истински, ще стане, обещавам!
Благодаря!Нямам търпение този ден да дойде Hug Praynig baby_neutral.

# 13
  • Мнения: 8 917
"Тясно" ми е когато ми е тъжно....а ми е тъжно като си позволя да си спомня за татенцето ми...мир на праха му Cry Cry Cry

# 14
  • Мнения: 288
Да! Стегнала ми се е! Стегнала ми се е от това всеки да иска нещо от мен и да нямам мира... все да ми се назовава името няколко пъти на ден (да го кажа така) ...
ИСКАМ ДА "ЛЕТЯ"!!! Cry Липсата на това понякога .... ме кара да чувствам буца в гърлото, да ми се плаче....... Но понякога това липсва... Имам чувството, че само аз възприемам нещата така ... красота... а другите около мен сякаш нямат толкова жажда за това или по-скоро са по-реалисти... а какво е живота без да създадеш своята "приказка" в реалността... прекалено обикновен... искам да усещам въздуха, искам да усещам слънцето, усещането на 'летене', да мечтая... и т.н. да ЖИВЕЯ в пълния му и красив смисъл на думата...
И не става толкова дума за материалната мъ част...колкото за душевната и отношението на всички един към друг... че може да е много по-добро...

Общи условия

Активация на акаунт