Болест на Бюргер

  • 3 702
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Здравейте! Преди 6 месеца ампутираха десня крак на баща ми до коляното след направена гангрена, произтичаща от това заболяване.  Понесе го много тежко, но тъкмо се съвзе и една "добросъвестна" доктореса му каза скоро да очаква да махнат и другия. Та питанката ми е - знаете ли някакво средство и/или начин за предотвратяването на следваща гангрена? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 491
Чувала съм за тази болест, не можах обаче да намеря линк, който да дава лечение, само препоръки за предотвратяване и контролиране на симптомите, на първо място да не се пуши. Можеш да погледнеш тук, ако можеш да си служиш с английски:

http://www.med.umich.edu/1libr/aha/umcirc08.htm

# 2
  • Мнения: 4 414
баща ми е с 2 ампутирани крака поради тази болест.  най-общо казано това е запушване на кръвоносни съдове. не е задължително да се стига до ампутация. има вариант  да се "разширят" или да се спре свиването с едни тръбички и да се направи байпас на запушения кръвоносен съд. не пишеш в какво състояние е баща ти. профилактиката е никакви цигари и съответна диета. баща ми не спазваше и продължава да не спазва нито едно от двете Sad
ако имаш въпроси - питай!

# 3
  • Мнения: 6 417
В Чирковата болница в "Съдова хирургия" не могат ли да му сложат байпас?

# 4
  • Мнения: 272
В Чирковата болница в "Съдова хирургия" не могат ли да му сложат байпас?
Сложиха байпас точно там. Но януари месец  на мястото на байпаса направи гангрената. А и на другия крак има байпас. И сега се е стреснал. На всичкото отгоре, като ампутирали крака, не доопровили байпаса, та май месец го дооперираха Cry. Като резултат се получава, че за една календарна година претърпя 3 операци на едно и също място, с три пълни упойки и сега за успокоение онази кокошка го стресира. Как издържа, само той си знае.
 Той че пази строга диета - пази, но дали сте чували за някакви билки, мехлеми, гимнастики или нищо подобно да не допускаме да махнат и втория крак. Аз не намерих нищо, а и ми се иска да е нещо изпитано.
Мерси на всички, които се отзоваха

Общи условия

Активация на акаунт