Дали някой знае...?

  • 614
  • 8
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Здравейте,
Преди два дни ми се наложи операция на мъдрец и по този случай два дни пия течен аналгин и питането ми е - знае ли някоя от вас за колко време се изчиства организма от неговото действие? Аз тези дни не кърмя, а се изцеждам и хвърлям, и сега незнам кога ще е безопасно да дам на бебо да суче. Малко ме страх да не откаже, ако минат повече дни.
Ще съм много благодарна, ако някой може да ми помогне!

# 1
  • Мнения: 713
Абе я си кърми и не зяносвай. Аз антибиотик пих, че нямаше как и си кърмех. GP-to ми каза да си кърмя де, не го направих на своя глава.

# 2
  • Мнения: 470
Аналгинът не е пробем - кърми си! Много по-сериозни лекарства не са  фатални. Давай смело, не лишавай детето от храна и удоволствие !

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
все пак допитаи се до някое мед лице. или педиатъра питаи
тук една страница наскоро си копнах от форума , тя се отнася за лекарствата и отражението им върху плода , но си мисля примерно ако е безопасно за бебето в корема то може и  да не му вреди вън от него Simple Smile Stuck Out Tongue
е може и да гре6а  Embarassed
ето ти я http://www.safefetus.com/  да разглежда6  Stuck Out Tongue

# 4
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Благодаря:)

# 5
  • Мнения: X
Аналгина се дава , като обезболяващо след раждане, защото не влияе на плода. Имали сме си някаква "балканска" жилка, благодарение на която, понасяме аналгина добре. Австралийците например, получавали шок и разни други опасни състояния.

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 881
Още веднъж благодаря на всички ви!
Аз сега се чух с педиатъра и той каза че аналгина се абсорбира за 6 часа така че аз вече пия само парацетамол и почвам да си му давам да суче.
Желая ви хубав и спокоен ден!:)

# 7
Цитат на: pandora
Аналгина се дава , като обезболяващо след раждане, защото не влияе на плода. Имали сме си някаква "балканска" жилка, благодарение на която, понасяме аналгина добре. Австралийците например, получавали шок и разни други опасни състояния.
 Много правилно - затова в България все още се произвежда и се дава и на малки деца - сваля много бързо температгурата!

# 8
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Anonymous
Цитат на: pandora
Аналгина се дава , като обезболяващо след раждане, защото не влияе на плода. Имали сме си някаква "балканска" жилка, благодарение на която, понасяме аналгина добре. Австралийците например, получавали шок и разни други опасни състояния.
 Много правилно - затова в България все още се произвежда и се дава и на малки деца - сваля много бързо температгурата!


ами не съм много съгласна, защото и в Б-я има хора, алергични към аналгина. я, си представете, че бебето се окаже алергично...
а моят личен опит е следният:
имах ужасно главоболие - пих течен аналгин, защото аптекарката каза, че бил "по-чист от парацетамола и не е проблем, че кърмя".Imp  на следващия ден беба получи разстройство, имаше и кръв в изпражненията. водихме я на лекар, направихме веднага изследвания. всичко си беше наред. педиатърката каза, че най-вероятно е реакция от аналгина.
това е моят опит и аз аналгин не пия.

Общи условия

Активация на акаунт