с какви зеленчуци да захраня

  • 1 447
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

след 5 месец смятам да захраня със зеленчуково пюре. Моля, посъветвайте ме с кои зеленчуци да започна и вярно ли е, че е желателно да ги въвеждам един по един, т.е. да не давам микс от самото начало с оглед избягване на алергични прояви към определен вид зеленчук. Само да спомена, че от половин месец сме прибавили към дневното меню и оризово-млечната каша на Нестле и моят син я яде с голямо желание!

# 1
  • Мнения: 8 917
Здравейте мами,

след 5 месец смятам да захраня със зеленчуково пюре. Моля, посъветвайте ме с кои зеленчуци да започна и вярно ли е, че е желателно да ги въвеждам един по един, т.е. да не давам микс от самото начало с оглед избягване на алергични прояви към определен вид зеленчук. Само да спомена, че от половин месец сме прибавили към дневното меню и оризово-млечната каша на Нестле и моят син я яде с голямо желание!
Да - един по един. По принцип се захранва с морков и ябълка.

# 2
  • Мнения: 1 860
 Захраних с картофено някакво на Хип. Тук се препоръчва да започнеш с картоф  Confused

# 3
  • Мнения: 8 505
Започнах с картоф и морков-да един след друг.

# 4
  • Мнения: 4 621
И аз започнах с картоф, в последствие дадох  Ранни моркови на Хип Peace

# 5
  • Мнения: 324
Здравейте мами,

след 5 месец смятам да захраня със зеленчуково пюре. Моля, посъветвайте ме с кои зеленчуци да започна и вярно ли е, че е желателно да ги въвеждам един по един, т.е. да не давам микс от самото начало с оглед избягване на алергични прояви към определен вид зеленчук. Само да спомена, че от половин месец сме прибавили към дневното меню и оризово-млечната каша на Нестле и моят син я яде с голямо желание!

Майче на зайче, кажи как въведе оризово-млечната каша, в обедното хранене ли и смесва ли я с млякото или първо каша и после дохранване с мляко  newsm78.

# 6
  • Мнения: 27 524
Тиква, картоф, морков - поотделно и в комбинация.  Peace

# 7
  • Мнения: 17
Ние също сега започваме да се захранваме със зеленчукови пюрета ние сме на 4 месеца и половина

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 15:15 от Vivi

# 8
  • Мнения: 1 800
Аз започнах с картоф, после морков, после тиквичка, броколи и т.н.

# 9
  • Мнения: 6 390
да един по един
захраних първо с моркови, после с броколи... и тн  Wink

# 10
аз вчера захранис картоф и морков, първо не го искаше, но го смесих с малко мляко и зяпаше за още  smile3514

# 11
  • Мнения: 1 448
Мисля че и пиперът е подходящ за един от първите зеленчуци  Hug

# 12
Благодаря на всички за отговорите!

Blondinka, ние сме на 5 хранения през 4 часа. Оризовата каша на Нестле, която давам в 14.00 ч е обогатена с мляко, така че няма нужда от допълнително дохранване с АМ. Приготвям я според указанията на кутията - 7 равни супени лъжици сухо вещество се разтварят в 125 мл вода. Получава се средно гъста каша и се дава с лъжица. Малкият много я харесва, има и аромат на ванилия.

# 13
  • Мнения: 17
бих искала да ви попитам с каква марка пюрета да започнем. Ние сме на 4 месеца и половина и по точно с кой зеленчук

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 23:07 от Vivi

# 14
  • София
  • Мнения: 3 645
започнах с картоф и морком,следваха тиквичките ,ориза и карфиола...после не си спомням како беше newsm78

Общи условия

Активация на акаунт