Включване на АМ-повръща от него?!

  • 435
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Вече ми се налага да включа и АМ и беба постепенно да мине изцяло на него.Да обаче онзи ден пробвах с Аптамил(30 мл, след дадена кърма) и след два часа се започна с едно повръщане на фонтан-направо ни се взе ъкъла.Преди това бяхме давали и лечебна милупа-и нея бебка не хареса-пак повръщаше. Досега проблеми с кърмата не сме имали-е повръщала ми е ,но в рамките на нормалното.
Та въпроса ми е дали има тук мами срещали се с подобен проблем-невъзприемане на АМ?Това отшумява ли с времето?И какво АМ да й взема?За тези ,които са за повръщане -зная.Има ли такива за бебета с по-чувствителни стомахчета?

# 1
  • Мнения: 8 505
Дай и време да свикне с адаптираното мляко.Изчакай поне седмица-две,без да сменяш Аптамил-а с друго.Ако и след това пак го повръща,го смени.Но задължително изчакай!

# 2
  • Мнения: 210
Ние си повръщаме и от кърмата и от ам. На Аптамил сме, взехме и това за повръщането, но той не го искаше само да му го дам и започваше един рев. Останахме си на Аптамила и пак се случва да повърне. Моя бебо ям след кърма не искаше и го лъжех първо с ям и после кърма иначе си оставаше гладен. А може ли кърмата да му стига и да преяжда с добавката?  Но и трябва да свикне то е нещо ново и за стомахчето. Изчакай не е хубаво да сменяш често млеката.

# 3
  • Мнения: 992
Дай и време да свикне с адаптираното мляко.Изчакай поне седмица-две,без да сменяш Аптамил-а с друго.Ако и след това пак го повръща,го смени.Но задължително изчакай!

 Peace

Аз в началото давах кърма и дохранвах с АМ, забелязах че щом дам АМ след кърмата и повръща, а ако дам само АМ - не повръща. Тъй като тя не искаше да суче от гърдите,  изчеждах и на едно хранене давах кърма, на следващото- АМ, и от този момент не сме имали проблем с повръщането.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 644
И аз съм на мнение че трябва да свикне бебето с АМ- а чак тогава ако се наложи да го смениш
Просто АМ по лесно се папка и затова може да го повръща
Ако все пак не се оправи/както стана при Валето/-аз минах наФризовом- то е за повръщане

# 5
  • София
  • Мнения: 105
И ние сме минали през пероид на повръщане на АМ - нашата лекарка ни посъветва да минем на Аптамил AR - то е доста по-гъсто и колкото повече стои, толкова повече се сгъстява, затова се дава с по-широк биберон, че иначе се запушва много неприятно. В началото не го искаше, но като изгладня и видя, че няма друго, го прие / беше истинско мъчение и за него и за мен, но още на втория ден имаше резултат/. И така си карахме месеци - после отшумя от самосебе си. Давах млякото в легнало положение, после не съм по изправяла въобще, за да го уригвам - гледах поне 30мин след хранене да лежи. Ако трябва започни с много малко количество и постепенно увеличавай - и все пак си дай малко време и за привикване.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт