Къде и колко време съхранявате сметките,които плащате?

  • 672
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 334
Бях се разчистила,подреждах шкафове и ми попаднаха стари сметки за ток,телефон и др.та се чудех newsm78 колко време трябва да се съхраняват и къде ?

# 1
  • Мнения: 2 495
От 3 до 6 месеца, в зависимост от дружеството, което ти е издало сметката.А къде-въпрос на личен вкус.Аз си ги държа в папка, като съм си отделила няколко джоба и примерно в първия джоб са ми бележките от ОББ, във втория-бележките на другия лизинг, във третия-сметки за ток, вода, телефон, кабелна, такси и т.н.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Никога нищо не съхранявам и пазя и кога ли ще си скубя косите  newsm77
От 8.10ч. сутринта търсим с мъжОто ми един документ и ей, нА - никакъв го няма... Crazy

Ама съседката е железна в това отношение. Всичко пази и подрежда в една огронма папка. Ама е счети и професионално се е изкривила явно.  Wink

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Горе долу по една година пазим сметки. Бележките по кредитите пазя, докато ги изплатим.
Всъщност дядото на мъжа ми пазеше сметки и купони от 1990 г., ама при подреждането след ремонта отидоха в коша.

# 4
  • Мнения: 5 622
 От месец до месец ги пазя. Като платя следващата, изхвърлям предната. Мразя натурии и прахосъбирачки. Изхвърлям всичко наред..мъжът ми знае.... Crazy

# 5
  • Мнения: 8 917
От майка ми съм се научила и аз да си ги пазя - залепени в голяма тетрадка и подредени. Peace

# 6
  • Мнения: 377
Пазя ги около година в папка с други документи.  Peace

# 7
  • Мнения: 4 546
една част пазя в джобче в барчето. по-вовите, от преди 3-4 месеца се търкалят в чантата ми и чакат да ми писне да ги подмятам и да отидат в джобчето. 2 години ми се струват достатъчен срок за пазенето им.

# 8
  • Мнения: 8 505
Пазя само бележките за последния месец.В една кутия с джунджурии.

# 9
  • Мнения: 952
ооо пазим ги в къщи тия бележки и бележчици Rolling Eyes в едни големи пликове по 2..3 год Rolling Eyes

# 10
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Една година пазя сметките за основните разходи - ток, вода, парно, домашен телефон. Виж тези за кабелната и интернета ги пазя до следващата сметка. В една кутия oт обувки ги събирам  Embarassed Все се каня да си направя папка за целта...

Общи условия

Активация на акаунт