Бисквити Plasmon-колко?

  • 913
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте мами. Днес бебо стана на 7 месеца. От известно време насам се буди през нощта, защото е гладен. Купих бисквити Plasmon с глутен. Бебо изпива по 170 мл. мляко. Колко бисквити да сложа и млякото трябва ли да е топло, или да е със стайна темп.?

# 1
  • Мнения: 1 737
Може да е със стайна темп., не е нужно да е топло. За 170 мл може 1 или 2 бисквити, на мен 2 ми го сгъстяваха толкова, че ставаше почти като каша. На кутията пише колкото му харесва на детето, можеш сама да експериментираш и добавяш постепенно повече.

# 2
  • В кошера...
  • Мнения: 527
По-евтин вариант - безмлечна каша на Блевит - 8 зърнени култури /сега взех с мед за след 5м. - преработен естествено/. В млякото се слага колкото прецениш - аз слагам 2с.л. Опитай, става по-добре от плазмонките.

# 3
Много ви благодаря за отговорите. Само искам да попитам дали първо ги натрошавате бисквитите, защото аз пуснах една в млякото с надеждата, че тя ще се разтвори добре, но останаха доста големи парченца и се наложи после да натроша друга. Вие как правите?
ПП. Това с безмлечните каши също е добър вариант, не се бях сетила досега.

# 4
  • Мнения: 46 436
Пробвай с 1 или 2, но опит ти казвам, че Плазмонките отварят апетита, София вече нямаше нощно хранене, когато започнах да й давам и пак започна да се буди да яде.

# 5
  • Мнения: 158
Само искам да попитам дали първо ги натрошавате бисквитите, защото аз пуснах една в млякото с надеждата, че тя ще се разтвори добре, но останаха доста големи парченца и се наложи после да натроша друга. Вие как правите?
При мен се разтварят. Правя така - топля водата, слагам млякото и 2 бисквити (цели) и разклащам силно шишето. Досега не се е случвало да остават парчета.

# 6
  • Мнения: 1 737
На мен постоянно ми запушваха бибероните (Авент с 3 позиции) и за това първо ги накисвах само във водата в  за 10-тина мин., после друсах яко и накрая добавях млякото.
С каша наистина би било много по-лесно и сигурно не би запушвала бибероните така.
Аз взех Плазмонките за да му повиша апетита, слагах му ги и във вечерното, и в сутришното мляко по 2, но нямаха такъв ефект.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 688
Слагам по една бисквитка в леко затоплена вода и после млякото
Досега не съм имала проблем:)

Общи условия

Активация на акаунт