ЩЕ ХОДИМ НА СРЕЩА СЪС СОЦИАЛЕН РАБОТНИК

  • 2 323
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте! От месеци следя форума, но ето, че се престраших да ви пиша.
Преди десеттина дни подадохме документите и днес ми се обадиха, за да насрочим първа среща. Уговорихме се за вторник, но се притеснявам, че не сме подготвени. Разбрах вече, че всички служители са много мили, но да си призная, направо ме е страх. Как ще протече срещата? Какво ще ни питат? И от какви въпроси се състои този въпросник, който трябва да се попълни?
Моля ви , помогнете ми да се ориентирам.

# 1
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 496
Не се притеснявай!!!Не е  никак страшно.Социалният работник ще се постарае да си изгради точна представа за семейството Ви.Какви характери сте,отношенията с родителите,работа,свободно време,приоритети,подбуди за осиновяване.Няма как да се подготви човек-не е тест:)Тепърва ще се срещате с нея-нали ще е вашият работник:)
А въпросника е относно критериите, по които ще Ви търсят детенце-пол,възраст,произход.Само спокойно-нищо трудно няма!!!Успех със срещата!!!

# 2
  • Мнения: 77
Скъпа dani_to, нямам личен опит, защото съм осиновила дете отдавна, но на четвърта страница е темата Как протича срещата със социалния работник, където освен мнението на майки с опит, има и професионални съвети на Теа.

Желая ви успех и късмет скоро да станете родители!

# 3
  • Мнения: 14
Съжелявам и се извинявам за това, че отворих като нова вече съществуваща тема.
Побърквам се от притеснение. Това е може би, защото не очаквах да ми се обадят толкова скоро. Когато социалната работничка ми звънна изпаднах в страшна паника. Отговарях и само с да и не. Бях много изненадана. А до сега си мислех, че мога да говоря спокойно на тази тема.

# 4
  • Мнения: 441
Е, хубава работа! За какво съжаляваш! Нали за това е форума! Някои теми се повтарят наистина, защото това са теми, които вълнуват много хора.

Всички сме минали или минаваме по този път и на всички ни ясно притеснението.

Срещите протичат различно, зависи от социалния работник. Това са обикновено спокойни хора, много любезни и приятни. Това им е работата.

Въпросите не са кой знае какви. Според мен най-важното е да усети, че сте естествени и че силно желаете детеце.

Успех и от мен и пиши как е минало Simple Smile

# 5
  • Мнения: 171
Най общо въпросите са свързани със:
-семейството на осиновяващите(историята на запознанството ви, взаимоотношенията  помежду ви, какво харесвате един в друг, любимите ви занимания, религията ви, ученическите ви години и др.)
-икономическо и соц.положение на осиновяващите( жилището в което живеете, детски заведения в близост до дома ви, местоработата ви , доходите)
-мотиви за осиновяването и др.
Всичко ще мине много леко трябва само да се отпуснете, и както Април казва "да бъдете естествени".  newsm10 и непременно да пишеш след срещата.

# 6
  • Мнения: 14
Първата ни среща мина. Сега ми е странно, че се притеснявах толкова много. Социалният ни работник е една много лъчезарна и любезна жена( дори момиче). Вярно, че очаквах, че ще прояви разбиране към нас, но не съм очаквала, че ще е чак толкова мила и че ще успее да спечели доверието ни ( надявам се и ние нейното) още от първите думи. Не успяхме да минем всички точки от въпросника, а само първите 5, т.е. общите, които се отнасят до нас и нашият живот преди и сега като семейство. Беше продължително, наистина, но малко след като приключи работното и време ни попита дали сме съгласни да продължим на следващата среща. Разбираме я. В крайна сметка всеки има дом и семейство, всеки си има ангажименти извън служебните. Ще се видим отново след 2 седмици, но тоя път в нашия дом.
Отново се извинявам, че отворих вече съществуваща тема, но толкова много искам да споделям с някого. Близките ни са много на далеко и разговорите по телефон не са ми достатъчни.
Сега сме много по-спокойни и изпълнени с надежда.
Благодаря Ви!!!  Благодарна съм, че този форум съществува!!!

# 7
  • Мнения: 171
Радвам се че всичко е минало добре, предполагам че другите две срещи ще бъдат една през септември и една през октомври (поне при нас беше така, разпределиха ги в три месеца). Следва вписване в регистъра и чакане на щастливият ден в който ще получите едно писмо от което ще ви се подкосят краката и надали някога ще забравите този ден. Дано бъде по скоро! Много късмет ви желая.

# 8
  • Мнения: 14
Днес е денят на срещата със соц. работничка в нашия дом. Цяла нощ не съм спала. Предстои ни обсъждане на въпросите свързани с детето/ децата. По някои от тях имаме категорично мнение. Полът и етническата принадлежност са без значение. Знам, че не бихме могли да поемем отговорността за отглеждане на дете със сериозни здравословни проблеми. И остава въпросът, който на пръв поглед е най- обикновен. Колко деца да посочим. Аз винаги съм си мислила, че някога ще си осиновя близнаци. Дори в молбата писахме 1, 2 деца. Но снощи се замислих, че това е малко сложно. На тоя етап имаме възможност, но никога не се знае какво те очаква. Това са два памперса, две кутии храна, двама първокласника и т.н. Май отговорността е голяма .
Та това си мисля днес, докато коремът ми е свит на топка и чакам да стане 13.30 часа.

# 9
  • Мнения: 245
виж, Дани... не се притеснявай. моето бебче вече от 3 месеца е на ясла в Дом Майка и дете. много беше трудно да го запиша, тъй като исках да си го водя сутрин и вечер да си го взимам, събота и неделя- при мен. стана работата, но в началото се обърках. звъннах първо в Дома и говорих с директорката. тя ми каза, че първо се минава през социалните, че се иска и съдебно решрние и т. н.... звъннах по телефона на социалните и бяха много мили. доста неща премълчах, но като се видяхме им обясних какво е положението. оправихме нещата само с едно медицинско( на малкия нищо му няма, но трябваше да се хванат за нещо) и сега всичко е наред. при теб нещата са други- ти искаш дете, за което да се грижиш, да го образоваш и съм 100% сигурна, че ще успееш. и не се притеснявай newsm10 smile3503

# 10
  • Мнения: 441
Аз винаги съм си мислила, че някога ще си осиновя близнаци

и аз Simple Smile

не се притеснявай, давай смело напред, чакат те много хубави моменти

стискам ти палци днес newsm10

всичко ще е наред...

# 11
  • Мнения: 1 652
Аз винаги съм си мислила, че някога ще си осиновя близнаци. Дори в молбата писахме 1, 2 деца. Но снощи се замислих, че това е малко сложно.

Звучи ми много познато... виждам по часа, че вече сте на срещата. Стискам палци- каквото Бог ви даде!Ако си харесате близнаци и ви допаднат... защо не?! Hug Hug Късмет и скорошна радост!

Общи условия

Активация на акаунт