Escherichia coli в урината

  • 2 940
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 476
Здравейте!

В 14та г.с. съм и ми откриха Escherichia coli в стерилна урина. Лекарката, при която ходя на ЖК е категорична, че трябва да вляза в болница за лечение и наблюдение поне 8 дена, защото тази бактерия е опасна както за мен, така и за плода. Антибиограмата ми ще излезе утре сутрин и след това заминавам да ме приемат. Престоя в болница ще го преглътна, но много ме е страх какъв антибиотик ще ми слагат (доколкото разбрах ще са инжекции). Наясно съм, че БГ болниците са супер бедни и подозирам, че може да ми назначат нещо, което е евтино и не особено безвредно за плода... Sad
Имали ли сте подобен проблем и как се справихте с него? Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 1 043
аз имах Escherichia coli в урината само че преди да забременея ... слагаха ми гентамицин /на дупето Cry/няма да те лъжа доста си наболява - не на момента а с продължение на времето , и пиех отделно амоксиклав на листовката му пише че няма данни за вредно влияние бърху плода

# 2
  • Мнения: 83
Съжалявам, че чак сега виждам темата ти...дано не си влезнала в болница!
Задължително се повтаря изследването в още една различна лаборатория, може и в две!
Точно това направих аз миналата седмица, след на мен пък ми откриха някакъв стафилокок. В другите две лаборатории микробиологията беше абсолютно чиста!
Винаги, ама винаги при лош резултат изследването се повтаря, за да не се окаже, че лекуваш нещо, което нямаш, още повече пък бременна!

# 3
  • Мнения: 22
Задължително се повтаря изследването в още една различна лаборатория, може и в две!
Точно това направих аз миналата седмица, след на мен пък ми откриха някакъв стафилокок. В другите две лаборатории микробиологията беше абсолютно чиста!
Винаги, ама винаги при лош резултат изследването се повтаря, за да не се окаже, че лекуваш нещо, което нямаш, още повече пък бременна!

Абсолютно вярно, дано не си влезнала в болница и направи още една микробиология!Успех Peace

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 11:40 от Зелиш

# 4
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 415
Ще ползвам тази тема, за да попитам какво означава, ако тези бактерии са повече от 10*5 при бебе на 1година.  Много съм притеснена. На малката й откриха и сега пие антибиотик.  Имаше висока температура и ни пратиха на изследвания.  Възможно ли е да не съм взела добре урината?
Сега докато пие антибиотик мога ли дам пак урина?

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 992
Ще ползвам тази тема, за да попитам какво означава, ако тези бактерии са повече от 10*5 при бебе на 1година.  Много съм притеснена. На малката й откриха и сега пие антибиотик.  Имаше висока температура и ни пратиха на изследвания.  Възможно ли е да не съм взела добре урината?
Сега докато пие антибиотик мога ли дам пак урина?

Възможно е по-принцин и да не си взела правилно урината.Взема се първата урина веднага след ставане сутрин /по възможност/ след много хубав тоалет.Урината се взема директно в стерилно шише никакви торбички колектори и т.н. и преливания от едно в друго. И задължително се прави при наличие на бактерии поне 3 поредни сутрини изследвания.

След като вече пиете антибиотик няма смисъл да даваш стерилна урина, резултата винаги ще е стерилен. Около 1 мес. след пиенето на антибиотик резултата ще е най-верен да се изчисти организмаот антибиотика.

Общи условия

Активация на акаунт