Изследванията повреме на бременност

  • 684
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 043
някои може ли да ми каже кои изследвания се поемат от здравната каса и кои не повреме на бременност защото на мен ми писна , досега съм платила за васермана в началото, белтък в урината и кръвната си картина двато пъти които ми я правиха и кръвната си група , днес дадох още 15 лева за вагинален секрет преди да ми напише лист за приемане в болницата за раждане даже сме били закъснели вече трябвало да е готово това изследване. Плюс това все си мисля че няма да има кой знае какъв резултат изпрати ме "да съм се измиела първо хубаво" както се изрази .

# 1
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
някои може ли да ми каже кои изследвания се поемат от здравната каса и кои не повреме на бременност защото на мен ми писна , досега съм платила за васермана в началото, белтък в урината и кръвната си картина двато пъти които ми я правиха и кръвната си група , днес дадох още 15 лева за вагинален секрет преди да ми напише лист за приемане в болницата за раждане даже сме били закъснели вече трябвало да е готово това изследване. Плюс това все си мисля че няма да има кой знае какъв резултат изпрати ме "да съм се измиела първо хубаво" както се изрази .
Да ти кажа честно и аз не знам. Доскоро бях бременна /детето ми е на 3 месеца/ и също се сблъсквах с подобен проблем. Семейната ми лекарка ми каза, че всички задължителни изследвания за бременни са безплатни, но и аз като тебе се наложи да си платя дори васермана, защото с големи букви пред лабораторията беше изписано "временно не работим със здравната каса". Съветвам те да настояващ за безплатни прегледи и изследвания. И без това раждаемостта е ниска. Няма от нас - майките да забогатяват, я! А за вагиналния секрет платих само 1 лев, но чаках около месец за резултатите. Явно навсякъде е различно. Трябва да си търсим правата.

# 2
# 3
  • Мнения: 603
Аз съм в 29 г.с. и досега нищо не съм плащала. Взех си направление от личния лекар за гинеколог, пое ме моята лекарка и всички задължителни изследвания си ги правя в клиниката където работи тя, но нищо абсолютно не съм плащала - нито васерман, нито кръвна група (това се прави в кръвния център), абсолютно нищо не съм плащала.

Общи условия

Активация на акаунт