За испанският език

  • 710
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 476
Чудя се... Имам време и възможност сега и се чудя дали да не взема да уча някакъв език. Тук до нас има езикова школа с преподаване на немски, френски и испански. Колебая се за испански, винаги ми е звучал много красиво и мелодично, а предполагам, че ще ми е и от полза тук в щатите. Какво мислите?

# 1
  • Мнения: 3 098
Мисля,4е Ще ти е от полза не само в Щатите.
Това е вторият след китайския език(по разбираеми при4ини) по разпространение.

# 2
  • Мнения: 4 629
В САЩ наистина ще ти е от голяма полза. Ако имаш време и желание - учи  Peace

# 3
  • Мнения: 2 257
Използвай всяка свободна минута да научиш нещо - испанският пасва идеално за тук, започвай.  Лесен е и интересен, няма да съжаляваш.  Peace

# 4
  • Мнения: 3 098
Лесен е и интересен, няма да съжаляваш.  Peace
За интересен,така е,но не е лесен.
Граматиката е сложна,от испанци съм 4увала,когато сме говорили на тази тема,4е не знаят някои от времената как то4но се използват,но при тях има зау4ено положение.
Иска се наистина сериозно отношение към граматиката.
На мен ли4но немският като граматика ми е бил много по_лесен за изу4аване.

# 5
  • Мнения: 476
И аз така си мислех. Очертава се да си седя вкъщи и да си гледам  детето цялата зима и ми се искаше и нещо полезно да свърша междувременно. Така, че наесен с песен. Simple Smile
А мислите ли, че ще ми е по-лесно след като вече съм изучавала вече един чужд език? Става въпрос за методите и похватите или това важи само за обучението по принцип, но не и за езиците?

# 6
  • Мнения: 13 512
Лесен е и интересен, няма да съжаляваш.  Peace
За интересен,така е,но не е лесен.
Граматиката е сложна,от испанци съм 4увала,когато сме говорили на тази тема,4е не знаят някои от времената как то4но се използват,но при тях има зау4ено положение.
Иска се наистина сериозно отношение към граматиката.
На мен ли4но немският като граматика ми е бил много по_лесен за изу4аване.
Аз също в момента се хванах да уча испански-за удоволствие. Знам английски,френски и арабски...Ами испанският хич не ми се струва лесен-граматиката е сложна като френската. Иска се здраво учене, не е като италианският,например. Той ми е много лесен...

# 7
  И моето мнение е щом имаш възможност да учиш. Определено испанският ще ти е от полза в USA  и не само. Аз също  съм решила да го уча, но след поне 2 години, за сега имам други задачи пред себе си.

# 8
  • Мнения: 2 257
Лесен е и интересен, няма да съжаляваш.  Peace
За интересен,така е,но не е лесен.
Граматиката е сложна,от испанци съм 4увала,когато сме говорили на тази тема,4е не знаят някои от времената как то4но се използват,но при тях има зау4ено положение.
Иска се наистина сериозно отношение към граматиката.
На мен ли4но немският като граматика ми е бил много по_лесен за изу4аване.
Ами как да ти кажа, имам представа от френски, да не кажа по-голяма дума, та испанския не можа да ме уплаши. С езици да ме плашиш е като куче с кокал, обаче виж 2 и 2 не мога от веднъж да събера, предпочитам китайски да науча, отколкото да сметна лице на правоъгълник Mr. Green Затова може би така и казах, но и ти си права-не е елемнтарен в никакъв случай.

# 9
  • Мнения: 7 837
И аз от известно време се позамислям за това. Покрай Дora the explorer и Diego научих доста изрази и думи  Grinning

# 10
  • на плажа
  • Мнения: 1 866

[/quote]
Ами как да ти кажа, имам представа от френски, да не кажа по-голяма дума, та испанския не можа да ме уплаши. С езици да ме плашиш е като куче с кокал, обаче виж 2 и 2 не мога от веднъж да събера, предпочитам китайски да науча, отколкото да сметна лице на правоъгълник Mr. Green Затова може би така и казах, но и ти си права-не е елемнтарен в никакъв случай.
[/quote]
Това аз ли съм го писала?! Абсолютно съм съгласна. Знам полски, френски и малко турски, но турският си ме измъчи - много е различен, ама се научава всичко - стига да имаш желание. И аз започвам с испанския, защото ми предстои заминаване Grinning.

# 11
  • Мнения: 240
Учила съм и немски, но испанския е много по-лесен и приятен и не те натоварва докато го пишеш или говориш  Laughing Да не те плаши граматиката - свиква се и не всички чудесии се използват в ежедневната реч!!!

# 12
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Учих испански след доста години занимания с английски език  и мога да кажа, че поне за мене те се допълват много добре.
Различна е граматиката; в испанския проблем за чужденците e подчинително наклонение- Subjuntivo, когато в различни ситуации и с различни въвеждащи думи глаголите се поставят в различно наклонение (това предполага по нови 5-6 окончания за време).
Така че бих препоръчала системни занимания от самото начало, като се отделя много голямо внимание на граматиката. Идиомите са също много интересна част от испанския за мене, които в сравнение с англ. са доста по-малко (хубаво е да се усвоят своевременно и още в началото, защото се използват много често).
С ниска натовареност на изучаване (2 пъти в седмицата) съвсем обозрим период за основите на граматиката и запас около 3 хил. думи е около 18 месеца. След това е доста по-лесно, защото езикът е слушаем, говорим и мелодичен, а и много от думите в английския са със същите корени (вкл. и Subjunctive  Laughing) Чете се лесно, особено ако английският ти е добър.

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 10:08 от InaDot

# 13
  • Мнения: 4 458
Oh, ne mi govorete za ispanski. Sega sam se naela da go ucha i .... maka si e.

Ako obache ima jelanie i svobodno vreme nyama kak da ne se nauchi pone elementarnoto.

Men mnogo me machi tova che imat mnogo dvubukvovi svarzvashti i opredelyasti pol i vreme elementi  Mr. Green Uchitelkata mi mnogo se zabavlyava kogato zapochna da izrejdam vsichko shto znam belkim naluchkam pravilnoto " e la, a la, a.." golyama barkotiya e.

Общи условия

Активация на акаунт