Поканена съм на кръщене - какъв подарък се купува?

  • 6 528
  • 37
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Приятелката ми роди преди 2 месеца, не в БГ, звънна днес да ме покани на кръщене в събота. Аз в църквата няма да ходя, ще отида вечерта, но тъй като никога не съм била на подобно мероприятие, не знам какво се подарява. Сигурно дрешка, играчка?  Thinking

Бебето е на 2 месеца, момче.

Някакви идеи за подарък?

# 1
  • Мнения: 2 768
Зависи колко са ти близки, но най-обичайният подарък е нещо златно. Може да е съвсем дребно.

# 2
  • Мнения: 292
Всичко, което ти дойде на ум - дрешки, играчки ... нещо което да му остане за спомен ... злато и т.н.

# 3
  • Мнения: 605
Когато ние сме ходили на кръщене купувахме предимно дрешки. Незнам защо  Thinking - може би съм питала бабите и те така са ми казали. Знам само, че задължение да купи дрешки и кръстче има само кръстника. Така, че може да подарите и играчка. За друго, освен дрешка или играчка, можете да  попитате майката дали иска нещо по-различно. Сещам се за красив детски албум за снимки, одеалце, халатче за баня и .... май се изчерпах  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Близка приятелка ми е, от студентските години се познаваме, после семейно дружим.

Аз сама ще ходя, без мъжото и детето.

Нещо златно... не ми харесва особено, малката има златно кръстче и обички, търкалят се по шкафовете...

Ако взема дрешка, чуда се дали да бъде като за сега, или да е нещо за по-нататък, по-големичка?  Thinking

# 5
# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Лео, какво е туй чудо?  Shocked

# 7
  • Мнения: 7 474
Лео, какво е туй чудо?  Shocked

Активна гимнастика за бебоци - много е готино! Виж в този сайт има интересни неща за бебета, може да ти дойде още някоя идея!

http://pakostnik.com/products.php?cat=78

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Лео, какво е туй чудо?  Shocked

Активна гимнастика за бебоци - много е готино! Виж в този сайт има интересни неща за бебета, може да ти дойде още някоя идея!

http://pakostnik.com/products.php?cat=78

Ама те много скъпи бе! Shocked  Моето дете не е имало такова нещо.  Laughing

# 9
  • Мнения: 4 629
Можеш подариш всичко, което се подарява и на другите празници - погача, имен ден, рожден ден.... Аз, ако купувам дрешки подарявам такива, които детето да може да носи в момента. Мен ме дразни, че на сина ми все му подаряват дрехи, които ще носи в първи клас, но казвам благодаря и ги прибирам в гардероба  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 7 474
Киса в обикновените детски магазини са между 15 и 35 лв. зависи от модела. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Киса в обикновените детски магазини са между 15 и 35 лв. зависи от модела. Peace

Не се смейте, но тази активна гимнастика какво беше, че не се сещам в момента?  Crazy

На креватчето ли се закачаше, за да пипа бебето  висящите играчки....  Rolling Eyes


# 12
  • Мнения: 7 474
Да пипа, не се закача никъде  Laughing бебето лежи отдолу.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 787
Да пипа, не се закача никъде  Laughing бебето лежи отдолу.

А това дето се закрепя за креватчето, пак едно такова с висящи играчки - то как се нарича?  newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
Дрешка за като поотрасне, ама сметни сезона, или някаква оригинална играчка.

Общи условия

Активация на акаунт