Дали имаме проблем?

  • 799
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 149
Моля ви мили мами помагайте! baby_neutralСинът ми е на 1г. и 2м. и тежи 10кг. и е 76см.,а наборчетата му са с 8-10см по-високи от него.Много съм притеснена.Дали има проблем с растежа?Педито казва,че просто е дребен.Вие какво мислите ?Благодаря на всички майчета за отговорите  bouquet

# 1
  • Мнения: 826
Всяко дете се развива разли4но,едни са по-едри,другите по-дребни и т.н.Да не говорим,4е на тази възраст то4на мярка няма как да вземат и се полу4ават грешки.
Аз не бих се притеснявала,напълно възможно е след някои  месец  да дръпне и да задмине наборите  си. Wink

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 223
Ми аз знам че нормата за годинка е около 78 см и вие не сте много под нормата .Не мисля че въобще трябва да се притисняваш .

# 3
  • Мнения: 1 858
Всяко дете се развива разли4но,едни са по-едри,другите по-дребни и т.н.Да не говорим,4е на тази възраст то4на мярка няма как да вземат и се полу4ават грешки.
Аз не бих се притеснявала,напълно възможно е след някои  месец  да дръпне и да задмине наборите  си. Wink
Честно казано и аз мисля така! Има и нещо друго- ако ти и съпруга ти сте по-дребни хора е абсолютно нормално детето да е дребно. И моя син до ден днешен е по-дребен от връстниците си но аз не се притеснявам защото знам, че има едри и дребни дечица! Не се притеснявай и ти по-късно може да дръпне!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Не мисля че въобще трябва да се притисняваш.

 Peace

# 5
  • Мнения: 8 505
Няма място за притеснение!Не знаеш в кой момент ще дръпне яко в ръста.

# 6
  • Мнения: 1 942
Ами като лекаря ти казва, че е ОК значи е така.  Peace

Знаеш ли има една точка на ухото за ускоряване на растежа. Ако имаш желание да му правиш масажче всеки ден /това трябва да се прави всеки ден и то за дълъг период време/ пиши.  Laughing

# 7
  • Мнения: 4 187
Според мен няма проблем. Все пак не пишеш, дали вие със таткото сте с среден или висок ръст, не че и това е от кой знае какво значение на този етап, но понякога дава отражение.

# 8
  • Мнения: 8 917
ОК си е - не може всички да са еднакви Peace

# 9
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
ОК си е - не може всички да са еднакви Peace
Peace

# 10
  • Мнения: 408
При двете ми момиченца на годинка-голямата беше 75см, а малката 70. Виж каква разлика, а и двете са от един баща newsm78
 newsm62 Малката е вече на 1г и 7м., а е 72см. върви малко по-дребничка, но пък е фурия отвсякъде.

# 11
  • Мнения: 1 149
Благодаря ви милички-вече съм по-спокойна.Ние с татито също не сме от най-едрите,но баткото вървеше доста по-едър -та затова се бях притеснила.Благодаря ви ,че ви има!  bouquet

# 12
  • Мнения: 93
Ива на 1г.беше 75см.сега е на 1г.и 10м.и е 89см.Според мен на се притесняваи ще дръпне. Ива дръпна след година и 3м.сега е колкото 2годишните.Много си е добре детето не се притеснявай изобщо не е дребен.Прочети и на етикетите на дрехите 78см.го дават за 1г.и 6м.

# 13
  • Мнения: 408
На моя приятелка синът й /13г/ е с половин глава над моята дъщеря/8г/. Родителите са нормални. Обикновено някои деца "дръпват" нагоре в пубертета.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Имах приятел в детството, който беше по-дребен от мен (а, аз не бях едра), като влезе в пубертета се издължи и сега си е нормален мъж Simple Smile.
Спокойно всички сме различни и неможеш да вкараш никого в нормата Wink.

Общи условия

Активация на акаунт