Синът ми е на две години и иска да суче

  • 1 467
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Някой от форумите ме беше попитал дали когато баткото вижда бебето да суче не иска и той, аз тогава отговорих, че не е проявявал желание. От тогава мина почти година. Да, но сега става друго. Много често, синът ми, който е на повече от две и половина години идва и иска да суче, просто се усмихва и казва: "Ники пие мляко?"  newsm53   Аз му отговарям, че след това ще му налея в чашка, но той продължава да стои при мен и да сочи, че иска да пие от мен. Разбира се, съвсем не мисля, че е нормално да го правя, затова отклонявам също с усмивка опитите му.
Дали пък не греша, се питам, все пак имам достатъчно кърма. Ники нямаше щастието да бъде толкова дълго време кърмен, отби се поради даване на добавка АМ, когато беше на пет месеца. Не мога да му дам сега отново.  newsm78

# 1
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Някой от форумите ме беше попитал дали когато баткото вижда бебето да суче не иска и той, аз тогава отговорих, че не е проявявал желание. От тогава мина почти година. Да, но сега става друго. Много често, синът ми, който е на повече от две и половина години идва и иска да суче, просто се усмихва и казва: "Ники пие мляко?"  newsm53   Аз му отговарям, че след това ще му налея в чашка, но той продължава да стои при мен и да сочи, че иска да пие от мен. Разбира се, съвсем не мисля, че е нормално да го правя, затова отклонявам също с усмивка опитите му.
Дали пък не греша, се питам, все пак имам достатъчно кърма. Ники нямаше щастието да бъде толкова дълго време кърмен, отби се поради даване на добавка АМ, когато беше на пет месеца. Не мога да му дам сега отново.  newsm78
След като вече Ники е отбит и е "голям", не бива отново да минава на кърмене. Нормално е да проявава интерес и желание като вижда малкото бебе, дори може и да ревнува. Но ако продължавате с усмивката, мисля че всичко ще отмине.

# 2
  • Мнения: 1 860
 Стана ми интересно, защо пък да не може? newsm78 Според мен, ако теб не те притеснява си е съвсем в реда на нещата. Дай му да опита, може пък и да не му хареса. Тук не са привърженички на кърменето, но скоро даваха филм за необичайното кърмене. Имаше една майка, която кърмеше дъщеря си на 7 години, а другото и дете беше кърмено до 5 години.

# 3
  • Мнения: 532
Някой ми каза, май съпругът ми, че наскоро мъж осъдил жена си във Великобритания, защото кърмела 6-годишното им дете  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 595
И аз не разбирам защо да не опита... би ми било странно за каката и баткото, но не и за него. Като погледна реално на много жени и мъжете им опитват кърма, а какво остава за дете в кърмаческа възраст (все пак няма 3 години). Не виждам нищо лошо в това, а ако ти не искаш това е вече личен избор.

# 5
  • САЩ
  • Мнения: 323
Нормално е да поиска и най-вероятно ще си остане инцидентно опитване, не ежедневно. Иска да бъде приласкан, не толкова заради самото мляко, а заради близостта с мама. Какво ти пречи да удовлетвориш невинното желание на детето?

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз бих му дала на детето.Няма да започне да суче отново, по-скоро иска да е наравно с брат си в контакта с теб - въпросът е психологически, не става дума за храна.Мисля, че като му отказваш, не постъпваш добре.Ще започне да ревнува от бебето.По-добре му дай да пробва, като същевременно му обясниш, че той е голяяяяям, а сукането е за бебета, той не иска пак да става бебе, нали, нали е батко..и т.н.Може би ще минете с еднократна проба.А вероятно и кърмата няма да му хареса особено Mr. Green

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На същото мнение съм като Белинда. Най-вероятно изобщо не става въпрос за млякото и за сученето, а за това да се увери, че му е позволено това, което е позволено на бебето. Макар че сигурно ти действа стряскащо мисълта да му дадеш да опита, това може би изведнъж ще реши нещата - малко вероятно е да помни как се суче и да успее да получи мляко, а и ако наистина нещата опират просто до позволение, ще загуби интерес веднага щом види, че не му отказваш.
Баткото беше на 5г и половина, когато се роди дребната. Нееднократно е искал с палаво пламъче да сукне и той - без всякакво колебание съм предлагала с готовност именно защото беше ясно каква е причината - а той се разсмиваше и нито веднъж не опита наистина Grinning 1-2 пъти съм му изцеждала по малко да опита от чашка - не му хареса Naughty (той не обича подсладено мляко).

# 8
  • Мнения: 3 591
И аз мисля, че е нормално да му дадеш - най-малкото което ще се случи е да се откаже да опитва отново - ще види, че сукането е трудно и това което излиза от там въобще не е толкова вкусно колкото изглежда Mr. Green

Аз съм давала да опитва. това е някакъв вид дестка ревност - защо за бебето да може, за мен не.

# 9
  • на Север
  • Мнения: 503
И Габи прояви интерес скоро и й дадох да опита. Тя обожава мляко под всякаква форма, но това определено не й хареса. От тогава няколко пъти съм я питала дали иска, но тя отказва и каза, че не й харесвало

# 10
  • Мнения: 593
Някой ми каза, май съпругът ми, че наскоро мъж осъдил жена си във Великобритания, защото кърмела 6-годишното им дете  newsm78

ВЕРНО?!  #Crazy

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Някой ми каза, май съпругът ми, че наскоро мъж осъдил жена си във Великобритания, защото кърмела 6-годишното им дете  newsm78

ВЕРНО?!  #Crazy
Верно, верно, и аз го четох.Е, подробности на помня, защото ми се видя жълтина някаква, но наистина ставаше дума за казус - е ли нормално да се кърми толкова голямо дете, не е ли извратено, в негов интерес ли е или обратно - във вреда Rolling Eyes

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Вярно е и далеч не е единствения такъв случай. Много често продължителното кърмене се изтъква като аргумент във вреда на майката (т.е. че по този начин тя наврежда на детето, ерго не е добра майка) в битките за попечителство.
Това е текстът на писмо - становище на специалист по въпроса за продължителното кърмене, предназначен именно за подобни съдебни дела:
http://www.kathydettwyler.org/detletter.htm

# 13
  • София
  • Мнения: 38 214
Като гледам как и се променят вкусовете на моята Габи, много ме съмнява че отново би и харесала вкуса на кърмата. Дай му да пробва на твойто момченце, но сигурно нещата ще си останат само до усмивките...

# 14
  • Мнения: 3 760
Подкрепям мненията на Белинда и Хедра. Дай му на детето, пък да видим. Аз не бих му отказала, дори да е по-голям, а като е под 3 години съвсем не виждам причина.

Общи условия

Активация на акаунт