Оказва ли влияние напрежението?

  • 1 849
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте на всички, от известно време посещавам форума и научих доста неща. Престраших се и аз накрая да пиша  Embarassed. Не че имам голям проблем, но от няколко месеца с приятеля ми се опитваме да си направим бебе. Правила съм само профилактични прегледи. Преди имах киста на единия яйчник, която отдавна не се е появявала. Казаха ми, че имам обърната матка, но не било проблем за забременяване. Докторът каза, че видимо няма никакви проблеми (изписа ми само фолиева киселина), но от няколко месеца съм без работа и с приятеля ми сме малко изнервени. Нямям много приятелки, с които да споделя притеснението си за това реших, че тук мога да срещна разбиране и подкрепа. Благодаря на всички предварително.

# 1
  • Мнения: 2 120
Здравей, щом си с обърната матка правиш секс в обратната поза, нали знаеш.
Напрежението естествено оказва влияние.
Бебета се правят с оптимизъм. Успех.

# 2
  • Мнения: 9 990
Тери, хората преминаваме през различни етапи в живота си.Нормално е да ти се отразява.Аз самата съм, по-лабилна в истинският ми живот/ не тук/ и съм податлива на настроения ужасно.А като ми се струпат и проблеми-ела ме виж само!Има жени, на които физическа преумора или път някакъв или стресова ситуация им влияе и на цикъла.при мен не е така явно, така че не се притеснявай от негативните мисли...случва се да присъстват, то не може всичко да е розово.
Аз, като минала по пътя направо ти го казвам.Ако много искаш-няма как да се отърсиш от мислите категорично.Профилактичните прегледи са чудесно нещо.Моят съвет е да се опиташ да си определиш овулацията просто-кога е-с тестове например.Нищо повече.Тестовете за овулация са едно прекрасно помагало Hug
Хайде-горе главата и успех-няколко месеца са нищо работа! Hug

# 3
  • Мнения: 686
Здравей, Тери и добре дошла!

Естествено че напрежението оказва негативно влияние! И при нас мисля, че стресът е причината за повече от година безуспешни опити. Това че си без работа си има и своите плюсове: имаш достатъчно време да си почиваш, да релаксираш, да си обръщаш внимание. Мисли положително и скоро чудото ще стане!

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравей,Тери  bouquet!Добре дошла!
Стресът оказва влияние не само върху забременяването,а върху целия ни живот...много е трудно днес човек да е спокоен,но ако можем поне малко да не се поддаваме на всички стресови фактори и ситуации в ежедневието си,ще подобрим много качеството си на живот.Всеки човек има различен праг както на физическа,така и на емоционална чувствителност.Едни с твърдост преодоляват всяка пречка,други са по-емоционални и лабилни.Опитай се да не реагираш толкова остро на неприятностите и сама ще видиш колко по-добре ще се почувстваш...
А бебчо ще дойде,бъди сигурна,както каза Пенелопа - работете повече в дните около ову и ще стане.
Успех Peace!

# 5
  • Мнения: 166
Здравей Тери, момичетата са ти дали много добри отговори, тъка че ще ти  спестя  моя коментар, за да не се повтаряме и ще те приветствам с  Добре дошла при нас. Пожелавам ти да не се задържиш много тук и в най-скоро да се похвалиш с две чертички.

Успех и повече оптимизъм
   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 925
Мила, напрежението оказва влияние при всякакви положения върху целият ни живот. При правенето на бебе е важно спокойствие и най-вече да не се вманиачава човек. Повече оптимизъм и "работа" в дните на ову и ще стане  Peace

# 7
  • Мнения: 14 471
да и аз мисля че стресът влияе страшно много. и докторката ми така ми каза - не се притеснявай не се впрягай защото хормоните които контролират яйчниците и отделянето на яйцеклетки се контролират от кората на мозъка, не от нещо друго.
при мен например овулацията е доста добре изявена /болки, секрет, даже малко кръв/ и съм забелязала че в месеците в които съм имала неприятни изживявания /в службата/ липсва такава. мога да го разбера и без тест за овулация. пък няма ли ову - няма беба.

# 8
  • Мнения: 1 701
Стресът е голяма работа. Миналата година от притеснение заради едни клиенти ми дойде два пъти. Пак от стрес, но по-рано, в студентските години си направих гастрит. Със стреса шега не бива. Това поне най-после го разбрах и се старая да съм спокойна доколкото мога. Все пак човек едно мисли, то друго става!

# 9
  • Мнения: 2 120
От изживяванн стрес в рамките на 2 години ми лепнаха диагноза `неврастения`. Щадете си нервите. Сега му казвам една голяма `М...а` на всичко ,което иска да ми преобърне нормалния ход на живота. Никога не  е късно да се оттърсиш от натрупванията, но защо да се стига до там и колко много стреса влияе на забременяването.

# 10
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
При мен стреса пречеше на нормалната овулация - аз и без друго си имам хормонални проблеми, а напрежението допълнително ми повишаваше нивата на пролактина. После и инсулина ми се оказа малко над нормите.
След като се наложи и за около 6 месеца да пия хапове с всевъзможни странични (и най вече неприятни) ефекти, реших, че толкова впрягане в работата ми стига. Няма нужда да се доказвам ежедневно и в живота ми има друг приоритет - да си имам бебче.
Забременях в такъв момент от живота си, в който се чувствах изключително щастлива - 4 дни след като бях на сватбата на сестра ми, при това случайно Simple Smile.

# 11
Благодаря на всички Simple Smile. От няколко дни не съм влизала във форума, защото бях по интервюта.... и вече имам работа Simple Smile)). Малко ми е напрегнато, но се опитвам да запазя спокойствие. Закъснява ми вече с една седмица, но ме е страх да си направя тест все още, защото и друг път ми се е случвало. Пък и може да е от напрежението. Но пък вътрешно много се надявам. Стискайте ми палци. Поздрави на всички!   bouquet

# 12
  • Мнения: 581
Дано теста покаже две чертички. Късмет! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 701
Каква работа си намери? Simple Smile

# 14
  • Мнения: 686
Стискайте ми палци.

Имаш едни от мен! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт