Кашлица - дайте съвети

  • 709
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Владо малко кашля, къх-къх, не е нещо силно и къртещо. Та се чудех какво да му дам, за да спрем настинката /ако е настинал/ дотук, или да го водя на лекар. Капнах му вит.С в носито, и му намазах гърдичките и петичките с мас, да се затопли. Друго не се сещам. Помагайте! Някакво чайче да му дам ама не знам от какво?! Weary

# 1
  • Мнения: 91
Чай от подбел. Йоана беше на около три месеца, когато за пръв път и давах, по препоръка от личната лекарка де. Мн е ефикасен и досега винаги действа. Може и чай от лайка, но подбела си е по-добре. Стига да го пие.

# 2
  • Мнения: 144
Аз мазах гърдичките и гръбчето с мед и отгоре салфетка.Имашеефект.

# 3
  • Мнения: 816
Чай от ПОдбел newsm10

мазането с мед е много опасно - медът е ужасно силен алерген!!! - в никакъв случай!!!

# 4
  • Мнения: 4 392
Попитай педито за подходящ сироп.За различните кашлици (суха ,влажна)има различни сиропи.Внимавай с бабините илачи!

Последна редакция: сб, 12 авг 2006, 01:18 от Amarena

# 5
  • Мнения: 8 917
Попитай педито за подходящ сироп.За различните кашлици (суха ,вляжна)има различни сиропи.Внимавай с бабините илачи!
Peace
На Гери обикновено й дават Кларитин, Юроспал, Проспан, но все пак зависи от вида на кашлицата Peace

# 6
  • Мнения: 334
 Ще ти кажа една изпробвана рецепта на баба Ванга.Варят се в 1л.вода един картоф,една ябълка и една глава кромид, докато водата стане наполовина.Дава се по 1ч.л 3 пъти на ден.
Ти все пак го заведи на лекар.Но вместо сироп за кашлица можеш да даваш тази отвара.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 967
Кашлиците може да са от различни причинители: настинка, алергия, вирес и пр. Така че според мен всяка кашлица трябва да се споделя с доктора...

# 8
  • Мнения: 1 942
Добре де ама какво да лекуваш? Гърлото ли, задна хрема ли, гърдичките ли ... аз не бих рискувала с каквото и да е. Отиди да го чуят, че с тия вирусни пневмонии, дето почти всеки втори изкара в болницата, да не стане беля. А като ти кажат къде точно е проблема пиши да мислим как да му помогнеш.  Hug

# 9
  • Мнения: 8 917
Добре де ама какво да лекуваш? Гърлото ли, задна хрема ли, гърдичките ли ... аз не бих рискувала с каквото и да е. Отиди да го чуят, че с тия вирусни пневмонии, дето почти всеки втори изкара в болницата, да не стане беля. А като ти кажат къде точно е проблема пиши да мислим как да му помогнеш.  Hug

 newsm10 Най-добрият вариант.

# 10
  • Мнения: 286
Прегледаха го, гърдичките са чисти, гърлото също, има секрет в носа и от това кашля, има ниска температура - 37,9 в дупето. Лекарката каза нищо да не давам, само по 2 капки витамин С в нослето и физиологичен разтвор. За температурата - нищо. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт