Как постъпват майките, осъзнали че страдат?

  • 2 765
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Имам огромни проблеми с бащата на детето си.Страх ме е.Какво трябва да направя, не искам да сбъркам.Обичам сина си повече от всичко и не искам той да плаща за моята глупост.
Трябва ли да търпя този човек до края на живота си в името на детето?
Или да го напусна и цял живот да се самообвинявам,че детето е лишено от баща си,заради мен самата?
Мое ли някой д ме посъветва?

# 1
  • Мнения: 6 315
Когато взимаш решение за раздяла мисли за себе си най-вече. За това дали ти искаш да живееш така, защото децата виждат негативните неща, усещат и най-лошото е, че в повечето случаи приемат моделът на поведение за правилен. Децата израстнали в дом, където е имало насилие стават или насилници или жертви в последствие. Помисли добре и върху това.   bouquet

# 2
  • Мнения: 412
всъщност и аз от това се притеснявам
не мога повече
никога не ми е посягал,но постоянно ме обижда,недоволства,когато спи в къщи никой няма право да мърда.
знаеш ли колко съм глупава?
работя от как детето ми навърши 2 месеца и половина,а той си седи вкъщи и си клати дългите крака
работех по цяла нощ,като барман в един нощен бар.и смея да твърдя,че си докарвах доста добра заплата,но основното,заради което избрах именно тази работа бе,че имах възможност да прекарвам дните си с детето,а нощем когато той спеше аз бях на работа
оказа се,обаче че няма кой да погледва детето за 3-4 часа,през които аз трябваше да поспивам
така,че работех по цяла нощ,гледах детето по цял ден...
а той просто си живееше живота
спи му се-спи
яде му се-яде
и така.....
много ме боли
да не лиша детето си от нещо

# 3
  • Мнения: 6 315
Така като те чета имам чувството, че ще го лишиш от един търтей само... Не знам, съвет за раздяла не мога да дам с лека ръка, всеки сам преценява нещата за себе си. Аз също търпях доста и сега съжалявам за изгубеното време, но... това е. Важното е, че взех обмислено и осъзнато решение. Сега съм щастлива с това, което имам.

# 4
  • Мнения: 412
ти ли направи първата крачка?
от какво естество бяха твоите пролеми с бащщата?
как се оправяш сама?

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
mixture, от какво/кого точно ще лишиш детето си, че не ми стана ясно?

Я да направим сметка от какво има нужда едно дете: от любов, възпитание и пари.

Тъй като явно детето ти е малко любовта и възпитанието се изразяват основно в гледане: няма кой да погледва детето за 3-4 часа

Пари:той си седи вкъщи и си клати дългите крака

Та я пак си помисли от какво ще лишиш детето си? От един ужасно лош пример мисля аз...
Не искам да звуча грубо, но явно те е страх или още го обичаш или така си свикнала или не мислиш, че заслужаваш нещо повече или... /ти си знаеш/ Аз не бих търпяла някой, който ми носи само негативи в живота, дори и да е чудесен баща, а като е лош още повече.

# 6
  • Мнения: 581
По - добре с един родител, но пълноценен, отколкото с двама, които не се разбират. Това би било пагубно за детето. Децата всичко усещат и виждат, но ние понякога се заблуждаваме, че не е така, а жертви заради децата и опити да се запази нещо което несъществува е убийствено.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
Не ти лишаваш детето си от родител, а самият му баща с поведението си го лишава. Казваш че нямало  кой да го погледа за няколко часа, през които мъжът ти си "клати краката". Със сигурност дори и при раздяла ти няма да си лишила детето си от обич, а то мисля от това се нуждае. Глупаци са онези бащи които не прекарват свободното си време с децата си и си търсят извинения колко са уморени, защото когато децата порастнат те също няма да им отделят това време. Те просто са бедни /бащите/ и нямат това което ние си имаме - ОБИЧ Hug.

# 8
  • Мнения: 6 315
ти ли направи първата крачка?
от какво естество бяха твоите пролеми с бащщата?
как се оправяш сама?

Аз направих първата крачка след около година опити за спасяване на брака - смятам тази година за изгубена кауза обаче. Проблемите ни бяха на ниво псих. тормоз най-вече. До физически почти се стигна. Сама се оправям чудесно - чувствам се свободна най-вече. Съобразявам се с моите нужди и потребности и с нуждите на детето и съм спокойна, че няма кой да вика, да обижда и не треперя прибирайки се у дома. Трудно ми е на моменти, но по-трудно ми беше преди.

Кураж и успех!   bouquet

# 9
  • Мнения: 215
Няма смисъл да продължаваш агонията си. От теб зависи да сте щастливи, ти и сина ти. А в момента, в който детето ти само осъзнае какъв търтей е баща му, ще обвинява теб, че си търпяла толкова години! Успех! И дано вземеш правилното решение - надявам се това да бъде свободата ти!   bouquet

# 10
  • Мнения: 412
и мойте проблеми са от такова естество.само скандали,постоянно бързам и изпълнявам поръчки
не го обичам вече,вчера например не си е вдигал телесата цял ден от леглото.детето си играе само по земята.аз съм по цял ден на работа( започнах на ново място),той не е мърдал ,разбирате ли?
аз се прибирам и той ми казва,че не бил дал на детето макарони(предната вечер му направих макарони на фурна),защото не ги знаел къде са.
не мисля,че трябва да имаш 5висши, за да се сетиш,че в тази жега всичко е в хладилника
страх ме е.имам два варианта.страх ме е и от двата,чесстно казано
ако остана с него няма да издържа психически,трябва да ви кажа,че чак започнах по едно време да мисля за някакви глупости,от рода на саоубийство.Но осъзнах,че прекалено много обичам детето си.
ако се махна от него-какво?много пъти съм се мъчила да се махна,дори и след като детето се беше родило вече.и той ме напада с репликата,че заради собствените си прищявки лишавам детето от един родител.
а не е лош баща ,наистина.но той си мисли,че ролята на съпруг е да тиранстваш,а на бащата ролята се изчерпва до там да гушкашдетето си и да играеш с него,когато си решиш.да повтаряш,обаче където трябва и не трябва,че си най-добрият баща в света,че разбирате ли детето обича най-много мен и дори смее да повтаря,че го гледа доста по-добре
мен това не ме интересува,защото аз си знам истината.просто искам да ви кажа,че същевременно е и много нагъл
всички ли,които ми отговориха са single?

# 11
  • Мнения: 412
Няма смисъл да продължаваш агонията си. От теб зависи да сте щастливи, ти и сина ти. А в момента, в който детето ти само осъзнае какъв търтей е баща му, ще обвинява теб, че си търпяла толкова години! Успех! И дано вземеш правилното решение - надявам се това да бъде свободата ти!   bouquet
ти сама ли си?разкажи ми нещо

# 12
  • Мнения: 312
и аз ще ти отговоря, mixture. по подобен на другите начин. направи си една равносметка какво получаваш от съжителството ти с мъжа ти - спокойствие, уют, комфорт, добро самочувствие, глезотийки от време на време, внимание, финансово обезпечение, секс?
и след като си отговориш, помисли какво ще загубиш, ако се разделиш с човека. честно казано, не мисля, че ще е кой знае какво.

п.п. да, аз съм сингъл и не страдам от това.

# 13
  • Мнения: 374
амииииииии аз например живея с бащата на детето ама това е силно казано защото тои никога не си е в къщи.аз съм адски самотна телефонът му никога няма обхват ...преди път ми вика да не го занимавам с мен пък тои като си е тук общо взето е преди път за някъде другаде?липсва ми да имам мъж до себе си,да имам с кого да споделям...обеща да е до мен когато детенцето ни се роди....но ....самотница ли съм щом "живея" с бащата.....иначе много го обичам искам да спася нещо от тази връзка но незнам до кога ще издържа....а и да останеш сама-не открива ли това нови хоризонти пред теб???силна ли съм или слаба за да понеса толкова самота????
а относно теб-щом и любовта вече я няма не му мисли детето ти ще е шастливо и без такъв баща самата ти навярно ще разбереш колко по щастлива си без него....само сабери куража и обмисли всичко стъпка по стъпка...успех мила

# 14
  • Мнения: 15 619
Явно твоят така е бил възпитаван и това си знае човекът, това прави. Във вашата връзка май само ти полагаш усилия, а това ще те изтощи много скоро /психически /. Моят съвет е: ако смяташ, че има шанс да разбере, поговори с него и много ясно определи, че имаш някакви очаквания /съвсем нормални при това/. Ако няма смисъл, просто си тръгни. И ти имаш нужда от опора, от човек на когото можеш да разчиташ. 
И на въпроса ти: Омъжена съм.

Общи условия

Активация на акаунт