Отговори
  • Мнения: 385
Синът ми е на 3 и 1/2 мес. Само на кърма е, но от раждането насам повръща почти след всяко кърмене. Количеството на върнатото е голямо/около 1 мъжка длан, че и повече/. Даваме прахчета "мотилиум" по препоръка на гастроентеролог и педиатър, но няма подобрение. Педиатърката препоръча въвеждане на захранване с оризова каша и пюрета сега. А на мен ми се иска да продължа само на кърма.

# 1
  • Мнения: 8 917
Синът ми е на 3 и 1/2 мес. Само на кърма е, но от раждането насам повръща почти след всяко кърмене. Количеството на върнатото е голямо/около 1 мъжка длан, че и повече/. Даваме прахчета "мотилиум" по препоръка на гастроентеролог и педиатър, но няма подобрение. Педиатърката препоръча въвеждане на захранване с оризова каша и пюрета сега. А на мен ми се иска да продължа само на кърма.
Според мен ще си го израсте, независимо дали е само на кърма, или е захранено, така,че моето мнение е да си продължавате с кърмата. Но предвид това,че не съм имала подобен проблем с Гери, нека се изкажат и опитни по тази част майчета Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 4 966
Глупости.
Кристи повръщаше до 5-ия месец.Ама на локви,фонтан,през носа,постоянно.
Ще отшуми нормално е ,даже според мен няма смисъл да даваш тези прахчета.
До два месеца ще го израсте.
А захранването след това.Рано ви е ,и това не е причина.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 381
А как сте с наддаването? Ако кг са нагоре, няма проблем с повръщането. Ще се израсте. Може след хранене по-дълго време да се носите изправени и да повдигнеш малко матрачето с одеяло от страната на главичката.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 162
Наведнъж ли повръща това количество или по малко? Моето Роси също връщаше много и аз често си мислих, че повръща. Даже и сега ни се случва. Опитай да я слагаш по корем за известно време преди хранене- на нас ни помагаше.
А за захранването- честно казано не ми се вижда логично да спре да повръща от захранването; аз доколкото си спомням от каката, когато имахме проблеми с повръщане ни караха да минаваме само на адапте за ден-два;

# 5
  • Мнения: 385
А как сте с наддаването? Ако кг са нагоре, няма проблем с повръщането.
С наддаването сме ок по кг на месец горе долу.

# 6
  • Мнения: 385
Наведнъж ли повръща това количество или по малко?
Понякога наведнъж, понякога на порции. Понякога на фонтан, често е и съсирено повръщаното Sick

# 7
  • Варна
  • Мнения: 632
Погледни тази тема,мисля,че ще ти е от полза
 Захранване на бебе с рефлукс

# 8
  • Мнения: 4 370
Аз си мисля че почръща, защото си хапва повече от колкото побира стомахчето на бебето. Опитай се да го държиш на гърда за определено време и ако пак повръща, намаляй с по една минутка. Аз така правех, когато имахме този проблем. Най вероятно имаш доста кърма.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 381
След като добре си наддава бебче, сигурно става въпрос за рефлукс, който обикновено се израства до 5м. Аз не бих захранила толкова рано с каша и пюрета. Най-добре отново да ви прегледа гастроенеоролог.

# 10
  • Мнения: 1 383
И аз бях поставена пред същата дилема. Не избързах със захранването и не съжалявам. След 6-я месец ховръщането намаля, а след 8-я изчезна.
Как си го представяш въвеждането на твърда храна? Имай предвид че ако успоредно с нея пие мляко или вода, пак ще повърне, и ще бъде по-дразнещо за хранопровода от чистата кърма. А до цяла порция твърда храна ще стигнеш бавно, може да отнеме и месеци, зависи от детето.
Не е безобиден рефлуксът, въпреки че се израства, но като сложиш на кантара нещата, май излиза че е по-добре да изчакаш... поне аз така реших.

# 11
  • София
  • Мнения: 322
... често е и съсирено повръщаното Sick

Това, че е съсирено не е страшно - просто млякото вече е почнало да се преработва. Не е красиво, но не е притеснително.

А щом бебчо наддава добре, какво те притесни, за да отидете на гастроентеролог? Ако детенце не е нервно преди и след повръщане, спи спокойно и наддава, наистина е най-добре нищо да не предприемаш.

Моята дъщеря също наддаваше, но пък беше (и още е, но в по-малка степен) ужасно нервна и спането ни е един голям проблем от раждането. При нея повръщането просто е толкова многократно, че я дразнят стомашните киселини, които почти непрекъснато са в хранопровода. Мотилиума не й помагаше, пи и Ранитидин за неутрализиране на киселините, но той спря да действа след 1-2 седмици. Постепенно си изградих начин на хранене, който най-добре й се отразява - по-често кърмене (и досега се храним на 2, 2 1/2, максимум 3 часа), поне 2 хранения през нощта, повдигнат матрак откъм главата, масажи по посока на часовниковата стрелка на коремчето преди хранене (или както една мама вече е писала, поставяне по корем преди хранене). От началото на 4-тия месец е без никакви лекарства по моя преценка.

На нас гастроентероложката ни препоръча да пробваме захранване след навършване на 4 месеца. Но аз изчаках и започнах на 5 навършени с оризова каша с рожкови. Рожковите са съставка и на АМ против повръщане Фризовом, така че се надявам да помогнат, но засега не мога нищо да кажа. Изяли сме по-малко от половин опаковка Simple Smile

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Захранването няма да реши проблема според мен Naughty Ние по същия начин повръщаме множко. Вече ядем плодови пюрета /на 5 месеца сме/, ама проблема не се е решил  newsm78 А след като бебка наддава, аз не се притеснявам Whistling Все си мисля, че повръща излишното.

# 13
Preporachitelno e da ne se wawejdat drugi hrani/woda/technosti kogato bebeto powrashta - karmata e naj dobrata i lesno smilaema hrana koqto bebeto moje da poluchi. Dasheterq mi sashto powrashta poneje ima reflux i alergiq kam kraweto mlqko i soqta koito az qm. Sled kato minah na dieta weche ne powrashta tokowa mnogo. Pri nqkoi bebeto pomaga i ranitidin, sashto mojesh da se opitash da q karmish po-izprawena ili polulegnala.
Powecheto bebeta izrastwat tozi problem kam 5-6 mesec.

# 14
  • Мнения: 385
Благодаря на всички! Само тук във форума получавам съпричастност към късното захранване, при положение че кърмя. Обикновено майките навън и други близки ме гледат като изтребител, когато споделя че не сме се захранили още и че държа да изчакам! Благодаря за съветите още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт